بسم الله الرحمن الرحيم

Mukaddime

Bir gün büyük oğlumla Bir camiye gidip cemaatle namaz kıldık. Namazdan sonra nur yüzlü Karadenizli bir hoca genç oğluma baktı ve yavaşça:
“Ah evladım keşke senin yaşında iken şimdiki aklım olsaydı.” diye hayıflandı.
 

Şimdi ben de bu değerli hocanın sözlerini gençlere söylüyorum. Daha genç yaşta iken yüce İslam dinini iyice kavrayıp tatbik edin. Benim gibi ömrünüzü heba etmeyin. Ne kadar iyilik ve taat ile ibadet yaparsak yapalım yine pişmanlık duyacağız. Çünkü öldükten sonra "Ah keşke daha fazla yapsaydım da daha yüksek makamlara varsaydım" diyeceğiz.

Allah-u Teâla (c.c.) bana bu kadar ömür verdi. Ama ne yazık ki ömrümü hep günahlarla geçirdim. Ve nihayet ömrümün sonuna geldim.

Bir gün bu kadar günahlarla geçen ömrümün muhasebesini yaptım. Arkama dönüp baktığımda amel defterimin boş olduğunu hep günahlarla dolu olduğunu gördüm.
Heyhat…
Heyhat ki ne heyhat…
Yaptığım muhasebe neticesinde bari ömrümün kalan kısmında elimden geldiği kadar herkese ama herkese iyilik yapmaya karar verdim. Umulur ki rahmeti bol olan Yüce Rabbim günahlarımı affeder.

Bunun içindir ki ben de Tasavvuf ehli Allah’ın veli kullarının yazılarından alıntı alarak hem kendime hem de siteme gelen kardeşlerime bir şeyler yazmaya karar verdim.. LEALLA (Belki) bu siteme gelen salih ve saliha kardeşlerim bu fakir kardeşlerine dua ederler. İnşallah onların duaları sebebiyle Yüce Rabbim beni de Affeder.

Hani bir söz vardır:
“İyilik yap denize at balık bilmezse Halik bilir.” misali...

Kısaca benim hayatım günahlarla ve Allah'a (c.c.) isyan ile geçti. Ama bir de baktım ki Yüce Rabbimin Af ve mağfireti benim günahlarımdan çok daha büyüktür.


Ya Rabbi bu günahkar kulunu Rahmetinle affeyle..

Fuad Yusufoğlu

Sevgilerimle…

Site hakkında:

Başlıca alanı İslâm dinimiz, Tasavvuf ve Takva konuları ve ayrıca hadisler olan kişisel bir sitedir.
İmam-ı Gazali'den ve diğer bazı İslâm Alimlerinden seçme yazılar, hikmetler sitenin genel içeriğini kapsar.
İslami bilgiler içeren yazıların bulunduğu bu yer ve hatimlerin bulunduğu diğer yer olmak üzere site iki kısımdan oluşuyor.

Hakkımda Kısa Bilgi:

1954 Mardin doğumluyum.
Tarım bakanlığından şef olarak emekli oldum. Evli ve yedi çocuk babasıyım. Şu an Mardin'in Nusaybin ilçesinde ikamet ediyorum.