Allah Korkusu 3

24 Haziran 2008 Salı

Çağ-Çağ dersinde küçük bir şelale (Nusaybin)

Avn bin Abdullah (r.a.) der ki;

-“İnsanların, Allah (c.c.) korkusundan gözlerinden yaş akıp vucudun bir yerine isabet ederse, orasını Allah (c.c.) cehenneme haram kılar…

Resülullah (a.s.v.) ın göğsünde ağlamaktan meydana gelen ateşte kaynayan bir tencerenin sesi gibi ses vardı.

Kündi (r.a.) der ki;

-“Allah (c.c.) korkusundan ağlamaktan meydana gelen bir damla yaş deryalar gibi cehennem ateşini söndürür.

İbni Semmak (r.a.), nefsini azarlayıp şöyle derdi:

-“Sen zahidler gibi konuşursun, münafıkların işlediği gibi işlersin. Bununla beraber cennete girmeyi istersen. Heyhat. Heyhat… Cennete öyle başka zümreler için hazırlanmıştır ki, onların bizim amellerimizden bambaşka amelleri vardır.

Süfyan-i Servi (r.a.) den rivayet edilir.

Der ki:

Cafer-i Sadık (r.a.) ın yanına girdim ve dedim ki:

-“Ey Allah’ın Resülunun (a.s.v.) torunu bana vasiyet et.

Cafer-i Sadık (r.a.) bana dedi ki;

-“Ey Süfyan: yalancıda, insanlık yoktur. Hased edende de rahatlık yoktur. Zayifin dostu da yoktur. Kötü huylu olan büyük kişi olamaz..

Ben kendisine:

-”Ey Allah (c.c.) ın Resülunun (a.s.v.) torunu, daha çok söyle bana.” dedim.

Cafer-i Sadık (r.a.) dedi ki;

-“Ey Süfyan: Allah (c.c.) ın haram kıldığı şeylerden kendini çek ki; Abid olasın, Allah’ın sana verdiğine razı ol ki; Müslüman olasın, insanlardan kimler seninle sohbet etmeği severse sen de onlarla sohbet et ki; mü’min olursun. Facir ile arkadaşlık etme ki; fıskı fücurunu sana da öğretir. (kişi dostunun dini üzeredir. Sizden biriniz kiminle dostluk kuracağına dikkat etsin.) İşlerinde Allah’tan korkanlarla müşavere et.

Ben dedim ki:

-“Ey Allah (c.c.) Resülunun (a.s.v.) torunu Bana daha fazlasını söyle:

Cafer-i Sadık (r.a.) dedi ki;

-“Ey Süfyan; kim ki, kabilesiz izzet sahibi, kuvvetsiz de heybet sahibi olmak isterse, Alla(c.c.) a İsyan etmesin. Zelilliğinden çıkıp, Allah’a itaat etsin. dedi.

Ben dedim ki;

-”Ey Allah Resülullah (a.s.v.) ın torunu, bana daha söyle.

Cafer-i Sadık (r.a.) Dedi ki;

-“Babam beni üç şey üzere terbiye etti.”

-”Bana dedi ki: Ey oğlum!”

-”1-Kötü huylularla dostluk yapan Selamat bulamaz.”

-”2-Kötü yerlere giren itham olunur.”

-”3-Diline hakim olmayan pişman olur.”

İmâm-i A’zem; Hanefi mezhebin kuucusu (r.a.) Anlatır:

-“Cafer-e sadık (r.a.) ile geçirdiğim iki yıl olmasaydı Numan (r.a.) helak olurdu. İmam-e A’zem (r.a.) bunu söylemekle Tasavvuf’un ehemmiyetini belirtmiştir.”

Ahmet bin Hambel; Hambeli mezhebin kurucusu (r.a.) der ki;

-“Allah (c.c.) korkusu beni yemekten içmekten alıkoyuyor. İştahım kesiliyor.”

İmâm-i Şafi-i hazretleri (r.a.); Şafi-i Mezhebin kurucusu der ki;

-“Hem âlim ol, hem de mutassavvuf. Eğer sadece âlim olur daTasavvuf ehli olmazsan kalbin katı olur; Eğer Tasavvuf ehli olur da, İlim sahibi olmazan sen zaten yolu kayıb etmişsin. Bu halinle başkalarına nasıl yol göstereceksin.”

İbni Mubarek (r.a.) der ki; ben Vehb bin Vird’e (r.a.) sordum:

-“Allah (c.c.) a isyan eden kimse ibadetten zevk alabilir mi?

Vehb bin vird (r.a.) dedi ki;

-“Hayır. Allah (c.c.) a İsyan etmeyi kasd eden de ibadette zevk bulamaz.”

Mükaşefetül Kulub (İmam-i Ğazali)

Allah (c.c.) bizleri ve sizleri kendisinden korkan ve onun dostlarıyla oturup kalkan Kullarından eylesin.Amin…

Fuad Yusufoğlu

“Allah Korkusu 3” için 39 Yorum

 1. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  16/12/2006 – selam…
  Yazan: sevgipenceresi
  “Allah Korkusu” isimli yazınız çok güzel.Allah razı olsun.Ziyaretiniz için de çok teşekkür ederim.Fuad Amca, umarım iyisinizdir.Elhamdülillah ben de iyiyim.Allah yar ve yardımcınız olsun.Hayırlı bir hafta sonu geçirmenizi diliyorum.Esselamü Aleyküm.

 2. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  16/12/2006 – selamlar
  Yazan: Baharcicegi
  Fuad amca Allah cümlemizin günahlarini affetsin, ondan korkan ve onu cok seven kalp nasip etsin Hayirli günler dilerim

 3. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  16/12/2006 – slm fuad amca …
  Yazan: neredeyim
  merhaba fuad amca ben geldim…çoktandır derslerden dolayı gelemiyordum…gelince bi dolaşayım buralarda dedim size de uğradım…yazınız yine çok güzel..ellerinize sağlık…kendinize çok iyi bakın fuad amca…sevgiyle kalın :)

 4. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  16/12/2006 – amcam
  Yazan: fusulet
  slm amcam nasılsın benim gözeel hayırlı allahhı seven daha sayıyım mı amcam allah herkese senin gibi amca versin sen ne kadar iyi bir amcasınya fuad amca ben seniçook seviyordum cuma gönü sesini duydum ya ozaman daha çoookkkkkk
  sevdim benim güzel hayırlı amcammmmmmmmm seniiiiiiiii çookkk seviyorum benim canım amcam hı bide bütün amcalar demiyorum bütün insanlarda senin gibi oolsaa…………………….hı amvam bide sana yine çokk tşk ediyorum bize ta düşünüpte oradan buraya paket saldıgin için de ayriyeten tşk ediyorum…………….

 5. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  16/12/2006 – selâm
  Yazan: kiremit
  Fuad amca o sitelerde işte nasıl siz kendi sitenizi gördünüz, tıkladınız, sizin siteniz açıldı, başka insanlar başka sitelerde o toplist bannerlerine tıklayıp bakıyorlar, merak ettikleri siteleri açıp okuyorlar.
  bu sizin sağ sütuna eklediğim banner denilen şeylerin aynısından başka kişilerde de var. sayı gittikçe artıyor. size daha birkaç banner eklemek istiyorum. böylece daha fazla kişi yazdıklarınıza ulaşacaktır.
  slaytları vesaire 24 saat içinde halletmeye çalışırım biraz gecikti haklısınız.

 6. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  16/12/2006 – S.a
  Yazan: sevgidamlalari
  Amcacım msj ıma özür dileyerek başlıyorum…
  Nasılsınız amcacım…kusura bakmayın derslerimin yoğunluğu sebebiyle nete fazla girme fırsatım olmuyor ama cüzleri takip edip okuyorum….
  hakkınızı helal edin cevap yazmakta geciktim..

 7. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  16/12/2006 – s.a.
  Yazan: bayansanem
  fuat amcacım yorumunuzu okuyunca üzüldüm.sizin ziyaretinizden ve güzel yorumlarınızdan insan nasıl rahatsızlık duyabilir.bu ara işlerimin yogunlugundan kendi blogum dışında fazla blog dolaşamıyorum.sizi ihmal ettiysem özür dilerim.ama bloguma yazdıklarınızı okuyor ve seviniyorum.Allah razı olsun.
  dualarınızda eksik olmamak dileğiyle…hayırlı akşamlar…

 8. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  16/12/2006 – SELAM
  Yazan: sevgipenceresi
  Fuad Amca size güzel bir haberim var.İnternette güzel bir yasaklama kodu buldum.Ve şablonuma yapıştırdım.Artık geçen gün yaşağım sıkıntı, Allah’ın yardımıyla tamamen sona erdi. Artık gönül rahatlığıyla şiirlerimi yayınlayabilirim. Çok sevindim. Bunu sizinle de paylaşmak istedim.Bugün eklediğiniz yazı en çok ihtiyaç duyduğumuz konuyu içeriyor.Hakkıyla Allah’tan korksak, hiç günahlara bulaşmayız.Hep iyi bir insan oluruz ancak yaşam içerisinde nefsimize, şeytana vb yenik düştüğümüz anlar oluyor.Allah ondan hakkıyla korkan, kullarından eylesin bizleri.Günahlarımızın affı için ona yalvarıyoruz.O’ndan başka sığınacak kimsemiz yok.Allah sizleri de bizleri affeylesin(Amin).Selam ve dua ile…

 9. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  16/12/2006 – sağolasın abi
  Yazan: kitabooku
  sizde çok güzel bir hizmet yapıyorsunuz.Teknolojiyi kötülerin eline terketmemek lazım..Allah’ın emirlerini bu yolla duyurmak,hatırlatmak da neden olmasın. Belki Allah rast getirir birisi okur etkilenir bu da bizi sevindirir..Allah hatalarımızı affetsin ve yardımcımız olsun..

 10. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  16/12/2006 – selam
  Yazan: bekir
  Selamün aleyküm…ziyaret,selam ve dualarınız için teşekkür ederim.Hatim konusundaki hassasiyetinizden dolayı Allah razı olsun,sizden ve okuyanlardan.Ben takip ediyorum ve gününde cüzlerimi okuyorum büyük bir vecd ile…Rabbim niyetlerimizi razı olacağu yönde tutsun inş.
  Ben size hep gelirim kardeşim de, her sefer yorum yazmıyorum vaktinizi almamak için…Allahın selamı, rahmet ve bereketi üzerinize olsun…

 11. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  16/12/2006 – Selamun aleyküm
  Yazan: igra
  nasılsın fuad amca iyimisin blogu açınca uğramadan yapamıyorum kendinize iyibakın RABBİM’e emanet olun.

 12. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  17/12/2006 – selam
  Yazan: neslinursema1
  Amcacigim nehir cok guzel gorunuyor eline saglik ekledigin icin. Allah bizleri iyi dostlarla karsilastirsin Amin…
  Allah’u Teâlâ,”Kur’an’ın müslümanlara okunduğu zaman onların ağlayarak secde ettiklerini ve Kur’an dinlemenin onların derin saygısını artırdığını, kalplerinin titrediğini” ifade buyurmaktadır.(el-İsrâ, 17/107, el-Hacc, 22/35, Meryem, 19/58)
  Kâfir ve münâfıklar için de “…artık kazandıkları işlere karşılık az gülsünler, çok ağlasınlar.” buyurur. (et-Tevb 9/8 -82)

  Kur’an ve Sünnet’e göre, güldüren de ağlatan da Àllah’tır.(en-Necm 53/43) Kur’an’ın icâzı karşısında onu dinleyenlerin derileri ürpermektedir.
  Müslümanlar, Allah korkusundan ağlayarak secde ederler.”Eğer Kur’an bir dağa indirilseydi dağ Allah’ın korkusundan o baş eğmiş parça parça olmuş olacaktı.”(el-Haşr, 59/21)

  Resulullah (s.a.s.)”Eğer benim bildiğimi bilseydiniz çok ağlar,az gülerdiniz.”buyurmaktadır.(Buhârî,Küsûf, 2; Müslim,Küsûf,1)

  Resulullah (s.a.s.) hiçbir zaman kahkaha atmamış, ama yüzünden de gülümsemeyi eksik etmemiştir.O, Kur’an okurken, dinlerken ağlamıştır. Resulullah müslümanları çok acıklı durumlarda, cenaze arkasında yaka bağır yırtarak, çığlık atarak, söylenerek ağlamaktan alıkoymuştur.O, sessizce ağlar, yanaklarından yaşlar süzülürdü. Kızı Zeynep’in çocuğu hastayken kucağına almış, ağlamış ve şöyle demiştir:”…Bu Allah’ın merhametli kullarının gönüllerine koyduğu rahmettir. Cenâb-ı Hak bu rahmeti kullarından şefkatli olanlara ihsan eder.”(Buhârî, Cenâiz 23, Müslîm, Cenâiz 11, Ebu Davud, Cenâiz, 24).
  Resulullah, acı ve ıstırap karşısında müslümanlara sabırlı olmalarını tavsiye etmiş, ancak insanların katı, taş yürekli olamayacaklarını, merhamet ve şefkat gözyaşlarının rahmet olduğunu, ağlamanın fıtrattan olduğunu söylemişlerdir.

  Hz. Fâtıma, ablası Rukiyye’nin kabri başında sessizce ağlar,Resulullah (s.a.s.)da mübarek elbisesinin ucuyla onun gözyaşlarını silerdi. Kâfirler Hz. Câbir İbn Abdullah’ın babasını Uhud’da zalimce işkence ile şehid etmişler, Câbir ile bacısı şehide sarılıp ağlamışlar ve Resulullah onları alıkoymamıştır. Hicret’in ikinci senesinde ölen Osman İbn Maz’un’un cenazesi üzerine eğilen Resulullah, onu öpmüş, sürekli ağlamıştır. İbn Maz’un dışında ölen veya şehid edilen bütün sahâbelerin cenazelerinde, onlardan bahsederken de Hz. Peygamber duygulanır, ağlardı. Ancak o, yukarda belirttiğimiz gibi, sessiz sedasız ağlar, gözyaşları yanaklarından süzülürdü. Resulullah, sesli ağlamayı yasaklamış; böyle bir hali, şeytan anırması olarak nitelemiştir.

  İslâm’a göre, sadece insanlar ağlamaz; yer, gök, müminin gökyüzünde bulunan rızık ve amel kapıları, melekler, hayvanlar, diğer canlılar dahi ağlamaktadır. Fir’avn ve âl-i Fir’avn’ın (denizde boğulup) helâkine gök ve yer ağlamamış ve onların azapları ihmal edilmemiştir (ed-Duhan, 44/29) Resulullah bir gün hutbe okurken, üzerinde bulunduğu hurma kütüğü inlemiş, o, mübarek elini kütüğün üzerine koyduğunda susmuş; Resulullah, o kütüğün, işittiği zikrullah için ağladığını söylemiştir.

  İslâm’da geniş kütlelerin ağlama dövünme olayı yoktur. Ancak, Kerbelâ yası müstesnadır. İslâm tarihinde en çok gözyaşı, Hz. Peygamber’den sonra Hz. Hüseyin’in şehid edilmesinden dolayı dökülmüştür. İbn-i Şîrin,”Kadınlar, Yahya (a.s.)’dan sonra, Hz. Hüseyin’e ağladıkları kadar hiç kimseye ağlamamıştır.”demiştir. (Zehebî-A’lâm, III, 210) Onun şahâdeti üzerine koparılan feryatlardan, Medine’de yer yerinden oynamıştır. Hz. Ümmü Seleme, Resulullah’ın da ona rüyasında ağladığını söylemiştir. Şiîlerde Kerbelâ faciasından sonra Muharrem ayında törenle ağlaşmak bir gelenek haline gelmiştir.

  İslâm’dan önce cahiliye devrinde ve diğer dinlerde âyinler ve cenaze merasimleri sırasında ağlama;saçını başını yolma, vücudunu yaralama, kanatma,yüksek sesle bağıra bağıra yana yakıla hıçkırma,yaygara ve şamata kopararak ölünün özelliklerini sayıp dökme şeklindeydi.Hatta ağlayıcılık eski çağlarda geçerli bir meslekti.
  Resulullah (s.a.s.) bu tür çirkinlikleri lânetle anmıştır.

  İslâm tarihinde “ağlayanlar” (bekkâun) denilen yedi zat vardır. Bunlar, Tebük seferberliği öncesinde Resulullah’a gelerek gazaya gitmek istediklerini, fakat binecek develeri, yiyecek azıkları olmadığını söylediklerinde, Resulullah onlara “Size verecek hayvan kalmadı”demiştir.Bu cevap üzerine onlar ağlayarak geri dönmüşlerdir. Bu mücâhidler hakkında şu ayet nâzil olmuştur:”Şu kimselere de günah yoktur ki, onlar her ne zaman kendilerini bindirip cihada sevkedesiniz diye sana geldilerse sen onlara “Size binek bulamıyorum ” dediğin için bu uğurda harcayacakları bir şey bulamadıklarından dolayı mahzun olup gözleri yaş dökerek dönmüşlerdi”(et-Tevbe, 9/92)
  Bu zatlar,Sâlim İbn Umeyr, Uleyye İbn Zeyd, Ebu Leyla el-Mâzinî, Seleme ibn Sahr, Irbad İbn Sariye, bazı rivayette Abdullah ibn Mufaddal, Ma’kıl İbn Yesâr veya Amr İbn Gunme oldukları kaydedilmektedir.(Tecrid-i Sarih Tercümesi X, 413).

  Münâfıklar hakkında da Allah’u Teâlâ şu ayeti indirmiştir:”Allah’ın Resulü’nün arkasından oturmakla sevindiler, mallarıyla canlarıyla cihad etmekten hoşlanmadılar. “Sıcakta sefere çıkmayın ” dediler. De ki; “Cehennem’in ateşi daha sıcaktır. ” Keşke anlasalardı. Artık yaptıklarına karşılık az gülsünler, çok ağlasınlar.”(et-Tevbe, 9/81-82)

  Allah’u Teâlâ Kur’an-ı Kerim’de kâfirlerin katı kalpliliğine işaret etmiş,Allah korkusundan ağlayan yumuşak kalpli, merhametli müminleri cennetle müjdelerken, kâfirlerin cehenneme gideceğini haber vermiştir. İnkâr edenlere dünya hayatı süslü gösterilmiştir. Böylelikle onlar eğlenmeyi ve gülmeyi iş edinerek, inananlarla alay etmektedirler. Yani “dünya müminin zindanı, kâfirin cennetidir.” Ancak son tahlilde, “…görülmeyeni ve görüleni bilen Allah’a döndürülecek olan insanlara Allah yaptıklarını bir bir haber verecek”tir

  ZİKİR, GECE İBADETİ ve ALLAH KORKUSUNDAN AGLAMAK. allah cumlemize bu şekilde yaşamayı nasip etsin..Amin,Amin,Amin…
  Allaha emanet olun saygi ve selamlar sunuyorum…

 13. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  17/12/2006 – selamün aleyküm
  Yazan: isimsiz
  Abicim ziyaretinize sevindim bu aralar işlerim olduğu için ziyaret edemedim kusura bakmayın.tabladan cüzleri takıp ediyorum Allah dualarımızı ve niyetlerimizi kabul etsin.
  sevgiyle kalın (dualarınıza bu garıbın ihtiyacı var)
  dua ile…

 14. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  17/12/2006 – merhabalar
  Yazan: 01hediyemin
  fuad amcacım merhabalar nasılsın kusura bakma ugrayamıyorum derlslerım falan derken vaktım olmuyor bız ıyıyız allaha şükür emınde çok ıyı allahın izniyle bu kurban bayramında ızne gelıcek sız nasılsınız ev halkı nasıl aeo ellerınızden öperım

 15. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  17/12/2006 – selamün aleyküm
  Yazan: candedim
  Abi kusura bakma ısım yazmayı unutmusum yukarıdakı ısımsız benım :$
  selametle…

 16. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  17/12/2006 – selam
  Yazan: neslinursema1
  Ziyaretin icn tesekkur ederim amcacigim. Iyiyiz Allaha sukur yaramaz bir durum yok. Umarim sizler de iyisinizdir Allah iyilik versin belalardan korusun Amin. Evet gelirsem Allahin izniyle bol bol fotograf cekicem.Gorusmek uzere Allaha emanet olun

 17. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  17/12/2006 – selam
  Yazan: mamet21
  selamun aleykum amcacığım nasılsınız umarım iyisiniz derslerim elhamdulillah çok iyi 3 haftaya kadar da ikinci sınavları m var ALLAH izin verirse dua edein de onlar da iyi geçsin dua ya ihtiyacım var amcacığım sizi çoktandır soramıyorum bu aralar pek takılmıyorum internete sakın beni yanlış anlamayın gene dualarımda siz varsınız bunu hiç aklınızdan çıkarmayın selam ve dua ile aciz kardeşiniz muhammed

 18. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  17/12/2006 – Her Vaktiniz hayr olsun.
  Yazan: birdirbir
  SELAMUNALEYKÜM DEĞERLİ DOSTUM.

  VERMİŞ OLDUĞUN DESTEK VE ALÂKA İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. AKLIN YOLU BİRDİR. BİZDE AKL-I SELİM İLE DAVRANMAK ZORUNDAYIZ. ANCAK BİRBİRİMİZİ UYARARAK YARDIMCI OLABİLİRİZ. UYARILARINIZ ÇOK YERİNDEYDİ. SAMİMİ UYARILARINIZ İÇİN DOSTLUĞUNUZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM HER VAKTİNİZ HAYR OLSUN EFENDİM . EN KALBİ MUABBETLERİMLE SAYGILARIMI ARZEDERİM.

 19. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  17/12/2006 – teşekkür ederim
  Yazan: nursanem2007
  merhaba. mesajınızda alınmazsanız bir tavsiyede bulunacağım demiştiniz alınmam lütfen buyrun söyleyiniz

 20. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  17/12/2006 – SELAM…
  Yazan: sevgipenceresi
  Fuad Amca, ziyaretiniz beni çok mutlu etti.Allah razı olsun sizden.Şiirimi beğenmiş olmanız ayrıca çok sevindirdi. Rabbim sizi de çok sevindirsin(Amin). Yeni bir şiir daha ekledim şimdi.İnşaallah iyisinizdir.Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın hepimizi.Yorum yazdığınız şiirde güncel bir sorun olan kısa süren evlilikleri, sahte sevgileri ve kalbi kırık olarak bırakılan insanların durumunu ele almıştım. Beğendiğinize göre çok da fena sayılmaz.Ne dersiniz yeteneğim var mı yoksa bıraksam mı?Yorumunuzu bir iki şiirimi daha okuyunca verirseniz çok sevinirim.Sonuç olumsuz olursa kırılmam mü’minler birbirlerini olumlu veya olumsuz durumlar karşısında uyarmalılar.Şiirlerimin hepsinde inancımın gereği dini motifler fazlaca yer alıyor.Zaten bu sene yazmaya başladım.Allah nasip eyledi. Şükrediyorum Rabbime.Yine uzattım yazdıklarımı sanırım.Hakkınızı helal ediniz. Allah ahirette de kurtuluşa erenlerden eylesin sizi ve ailenizi.Dualarım sizinle…Allah’a emanet olunuz…Hayırlı akşamlar…

 21. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  18/12/2006 – SELAM VE DUA İLE
  Yazan: rindiseyda
  benim kıymetli vede degerli amcacıgım.nasılsınız.inş iyisinizdir.aile fertlerine çok selamlar.paketi pazar günü aldık çok tşk. ler.fusilet ve zülal ayriyeten tşk ediyorlar akikli kolyeler için.kahve içinde ben çok tşk ederim neden zahmet buyuruyorsunuz.inş yazın görüşmek dilegiyle diyorum ve dualarınızı bekliyorum.

 22. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  18/12/2006 – SELAMÜN ALEYKÜM AMCA’CIĞIM…
  Yazan: bahargunesi
  ” (Mü’min) kardeşine tebessüm etmen sadakadır.İyiliği emredip kötülükten sakındırman sadakadır.Yolunu kaybeden kimseye yol göstermen sadakadır.Yoldan taş,diken,kemik gibi şeyleri kaldırıp atman da senin için sadakadır.” Tirmizi ,Birr,36.

  hakkınızı helal ediniz amca’cığım sizleri epeydir ziyaret edip hakkınızı soramadım.
  Çok şükür rabbime hiç bir endişeye mahal verecek bir durum yok malum ellerinizden öper çocukların okul durumundan ötürü pek pc.’yi açamıyorum,hani dikkatleri dağılmasın ve dersleri ile alakadar olsunlar diye.
  Cenab-ı Mevlamdan size ve tüm sevdiklerinize sağlık,huzur ve bereket dolu bir ömür ihsan etmesi temennisi ile
  ALLAH C.C. YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN,SELAM VE DUA İLE

 23. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  18/12/2006 – S.A
  Yazan: Gülhilal
  Yazılarınız çok güzel Eğitici.Öğretici,Bilgi tazeleyici ,eksik olmayın ellerinize sağlık …

 24. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  18/12/2006 – ..
  Yazan: ilkayoguzhan
  selamun aleyküm
  nasılsınız fuad amca..
  sizi ihmal ettiysem özür dilerim,
  demek ki duanıza daha fazla muhtacım:)
  yazınızı okudum
  Allah tekrar tekrar razı olsun, sizden de yazıyı okuyanlardan da…
  siz de ailenize çocuklarınıza bizlerden selamlar götürün…
  hayırlı günler..

 25. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  18/12/2006 – selam
  Yazan: neslinursema1
  Nasilsin amcacigim yeni bir ekleme varmi diye bakmistim sayfana umarim iyisinizdir dualarimiz sizlerle Allaha emanet olun

 26. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  18/12/2006 – SELAM
  Yazan: pamuk74
  Fuad Amca, bugünkü ziyaretinizden ve ilginizden dolayı Allah razı olsun sizden. Her şey elhamdülillah yolunda.Ziyaretlerimi zaman zaman geciktiriyorum kusura bakmayın.Ama hep hatırımdasınız.Umarım siz de iyisinizdir.Allah’a emanet olunuz.
  Dualarımdasınız.Allah hep iyilikler versin size ve ailenize.Sağlıcakla kalınız.

 27. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  18/12/2006 – S.a.
  Yazan: tesadufdegil
  amcacım..sizi hiç unutur muyum?..hakkınızı helal edin..bu aralar vizelerim var..
  bana dua edin..Allah razi olsun sizden..

 28. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  بسم الله الرحمن الرحيم
  Ana Sayfa Arşiv Profilim e-mail RSS

  السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

  Kur’ân-ı Kerîm Hatim duasına katılacak tüm Müslüman kardeşlerimizin her hafta Perşembe günü saat 22:00de “AMİN” diyerek Dua’ya katılmalarını bekliyoruz. Ses veren vermeyen tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun, âmin.

  Kur’an Hatim duası için buraya tıklayın: < <<>>>

  Selâm ve dua ile.. Fuad YUSUFOĞLU
  باسمه سبحانه
  16/12/2006 – ALLAH(C.C.) KORKUSU…3

  Çağçağ nehrinden bir görünüş

  Avn bin Abdullah (r.a.) der ki;

  -“İnsanların, Allah (c.c.) korkusundan gözlerinden yaş akıp vucudun bir yerine isabet ederse, orasını Allah (c.c.) cehenneme haram kılar…

  Resülullah (a.s.v.) ın göğsünde ağlamaktan meydana gelen ateşte kaynayan bir tencerenin sesi gibi ses vardı.

  Kündi (r.a.) der ki;

  -“Allah (c.c.) korkusundan ağlamaktan meydana gelen bir damla yaş deryalar gibi cehennem ateşini söndürür.

  İbni Semmak (r.a.), nefsini azarlayıp şöyle derdi:

  -“Sen zahidler gibi konuşursun, münafıkların işlediği gibi işlersin. Bununla beraber cennete girmeyi istersen. Heyhat….Heyhat… Cennete öyle başka zümreler için hazırlanmıştır ki, onların bizim amellerimizden bambaşka amelleri vardır.

  Süfyan-e Servi (r.a.) den rivayet edilir. der ki:

  -“Cafer-e Sadık (r.a.) ın yanına girdim ve dedim ki:

  -“Ey Allah’ın Resülunun (a.s.v.) torunu bana vasiyet et.

  Cafer-e Sadık (r.a.) bana dedi ki;

  -“Ey Süfyan: yalancıda, insanlık yoktur. Hased edende de rahatlık yoktur. Zayifin dostu da yoktur. Kötü huylu olan büyük kişi olamaz..

  Ben kendisine:

  -”Ey Allah (c.c.) ın Resülunun (a.s.v.) torunu, daha çok söyle bana dedim.

  Cafer-e Sadık (r.a.) dedi ki;

  -“Ey Süfyan: Allah (c.c.) ın haram kıldığı şeylerden kendini çek ki; Abid olasın, Allah (c.c.) ın sana verdiğine razı ol ki; Müslüman olasın, insanlardan kimler seninle sohbet etmeği severse sen de onlarla sohbet et ki; mü’min olursun. Facir ile arkadaşlık etme ki; fıskı fücurunu sana da öğretir. (kişi dostunun dini üzeredir. Sizden biriniz kiminle dostluk kuracağına dikkat etsin.) İşlerinde Allah (c.c.) tan korkanlarla müşavere et.

  Ben dedim ki:

  -“Ey Allah(c.c.) Resülunun (a.s.v.) torunu Bana daha fazlasını söyle:

  Cafer-e Sadık (r.a.) dedi ki;

  -“Ey Süfyan; kim ki, kabilesiz izzet sahibi, kuvvetsiz de heybet sahibi olmak isterse, Alla(c.c.) a İsyan etmesin. Zelilliğinden çıkıp, Allah (c.c.) a itaat etsin. dedi.

  Ben dedim ki;

  -”Ey Allah (c.c.) resülullah (a.s.v.) ın torunu, bana daha söyle.

  Cafer-e Cadık (r.a.) Dedi ki;

  -“Babam beni üç şey üzere terbiye etti. Bana dedi ki: Ey oğlum Kötü huylularla dostluk yapan Selamat bulamaz. Kötü yerlere giren itham olunur. Diline hakim olmayan pişman olur.”

  İmam-e A’zem; Hanefi mezhebın kuucusu (r.a.) Anlatır:

  -“Cafer-e sadık (r.a.) ile geçirdiğim iki yıl olmasaydı Numan (r.a.) imam-e A’zem helak olurdu. İmam-e A’zem (r.a.) bunu söylemekle Tasavvufun ehimiyetini belirtmiştir.”

  Ahmet bin Hambel; Hambeli mezhebin kurucusu (r.a.) der ki;

  -“Allah (c.c.) korkusu beni yemekten içmekten alıkoyuyor. İştahım kesiliyor.

  İmam-e Şafi-i hazretleri (r.a.); Şafi-i Mezhebin kurucusu der ki;

  -“Hem alim ol, hem de mutassavvuf. Eğer sadece Alim olur daTasavvuf ehli olmazsan kalbin katı olur; Eğer Tasavvuf ehli olur da, İlim sahibi olmazan sen zaten yolu kayıb etmişsin. Bu halinle başkalarına nasıl yol göstereceksin.”

  İbni Mubarek (r.a.) der ki; ben vehb bin vird’e (r.a.) sordum:

  -“Allah (c.c.) a isyan eden kimse ibadetten zevk alabilir mi?

  Vehb bin vird (r.a.) dedi ki;

  -“Hayır. Allah (c.c.) a İsyan etmeyi kasd eden de ibadette zevk bulamaz.”

  Mükaşefetil Kulub (İmam-i Ğazali)

  Allah (c.c.) bizleri ve sizleri kendisinden korkan ve onun dostlarıyla oturup kalkan Kullarından eylesin.Amin…

  Fuad Yusufoğlu

  Yorum yaz!

  16/12/2006 – selam…
  Yazan: sevgipenceresi
  “Allah Korkusu” isimli yazınız çok güzel.Allah razı olsun.Ziyaretiniz için de çok teşekkür ederim.Fuad Amca, umarım iyisinizdir.Elhamdülillah ben de iyiyim.Allah yar ve yardımcınız olsun.Hayırlı bir hafta sonu geçirmenizi diliyorum.Esselamü Aleyküm.
  Bağlantı

  16/12/2006 – selamlar
  Yazan: Baharcicegi
  Fuad amca Allah cümlemizin günahlarini affetsin, ondan korkan ve onu cok seven kalp nasip etsin Hayirli günler dilerim
  Bağlantı

  16/12/2006 – slm fuad amca …
  Yazan: neredeyim
  merhaba fuad amca ben geldim…çoktandır derslerden dolayı gelemiyordum…gelince bi dolaşayım buralarda dedim size de uğradım…yazınız yine çok güzel..ellerinize sağlık…kendinize çok iyi bakın fuad amca…sevgiyle kalın :)
  Bağlantı

  16/12/2006 – amcam
  Yazan: fusulet
  slm amcam nasılsın benim gözeel hayırlı allahhı seven daha sayıyım mı amcam allah herkese senin gibi amca versin sen ne kadar iyi bir amcasınya fuad amca ben seniçook seviyordum cuma gönü sesini duydum ya ozaman daha çoookkkkkk
  sevdim benim güzel hayırlı amcammmmmmmmm seniiiiiiiii çookkk seviyorum benim canım amcam hı bide bütün amcalar demiyorum bütün insanlarda senin gibi oolsaa…………………….hı amvam bide sana yine çokk tşk ediyorum bize ta düşünüpte oradan buraya paket saldıgin için de ayriyeten tşk ediyorum…………….
  Bağlantı

  16/12/2006 – selâm
  Yazan: kiremit
  Fuad amca o sitelerde işte nasıl siz kendi sitenizi gördünüz, tıkladınız, sizin siteniz açıldı, başka insanlar başka sitelerde o toplist bannerlerine tıklayıp bakıyorlar, merak ettikleri siteleri açıp okuyorlar.
  bu sizin sağ sütuna eklediğim banner denilen şeylerin aynısından başka kişilerde de var. sayı gittikçe artıyor. size daha birkaç banner eklemek istiyorum. böylece daha fazla kişi yazdıklarınıza ulaşacaktır.
  slaytları vesaire 24 saat içinde halletmeye çalışırım biraz gecikti haklısınız.
  Bağlantı

  16/12/2006 – S.a
  Yazan: sevgidamlalari
  Amcacım msj ıma özür dileyerek başlıyorum…
  Nasılsınız amcacım…kusura bakmayın derslerimin yoğunluğu sebebiyle nete fazla girme fırsatım olmuyor ama cüzleri takip edip okuyorum….
  hakkınızı helal edin cevap yazmakta geciktim..
  Bağlantı

  16/12/2006 – s.a.
  Yazan: bayansanem
  fuat amcacım yorumunuzu okuyunca üzüldüm.sizin ziyaretinizden ve güzel yorumlarınızdan insan nasıl rahatsızlık duyabilir.bu ara işlerimin yogunlugundan kendi blogum dışında fazla blog dolaşamıyorum.sizi ihmal ettiysem özür dilerim.ama bloguma yazdıklarınızı okuyor ve seviniyorum.Allah razı olsun.
  dualarınızda eksik olmamak dileğiyle…hayırlı akşamlar…
  Bağlantı

  16/12/2006 – SELAM
  Yazan: sevgipenceresi
  Fuad Amca size güzel bir haberim var.İnternette güzel bir yasaklama kodu buldum.Ve şablonuma yapıştırdım.Artık geçen gün yaşağım sıkıntı, Allah’ın yardımıyla tamamen sona erdi. Artık gönül rahatlığıyla şiirlerimi yayınlayabilirim. Çok sevindim. Bunu sizinle de paylaşmak istedim.Bugün eklediğiniz yazı en çok ihtiyaç duyduğumuz konuyu içeriyor.Hakkıyla Allah’tan korksak, hiç günahlara bulaşmayız.Hep iyi bir insan oluruz ancak yaşam içerisinde nefsimize, şeytana vb yenik düştüğümüz anlar oluyor.Allah ondan hakkıyla korkan, kullarından eylesin bizleri.Günahlarımızın affı için ona yalvarıyoruz.O’ndan başka sığınacak kimsemiz yok.Allah sizleri de bizleri affeylesin(Amin).Selam ve dua ile…
  Bağlantı

  16/12/2006 – sağolasın abi
  Yazan: kitabooku
  sizde çok güzel bir hizmet yapıyorsunuz.Teknolojiyi kötülerin eline terketmemek lazım..Allah’ın emirlerini bu yolla duyurmak,hatırlatmak da neden olmasın. Belki Allah rast getirir birisi okur etkilenir bu da bizi sevindirir..Allah hatalarımızı affetsin ve yardımcımız olsun..
  Bağlantı

  16/12/2006 – selam
  Yazan: bekir
  Selamün aleyküm…ziyaret,selam ve dualarınız için teşekkür ederim.Hatim konusundaki hassasiyetinizden dolayı Allah razı olsun,sizden ve okuyanlardan.Ben takip ediyorum ve gününde cüzlerimi okuyorum büyük bir vecd ile…Rabbim niyetlerimizi razı olacağu yönde tutsun inş.
  Ben size hep gelirim kardeşim de, her sefer yorum yazmıyorum vaktinizi almamak için…Allahın selamı, rahmet ve bereketi üzerinize olsun…
  Bağlantı

  16/12/2006 – Selamun aleyküm
  Yazan: igra
  nasılsın fuad amca iyimisin blogu açınca uğramadan yapamıyorum kendinize iyibakın RABBİM’e emanet olun.
  Bağlantı

  17/12/2006 – selam
  Yazan: neslinursema1
  Amcacigim nehir cok guzel gorunuyor eline saglik ekledigin icin. Allah bizleri iyi dostlarla karsilastirsin Amin…
  Allah’u Teâlâ,”Kur’an’ın müslümanlara okunduğu zaman onların ağlayarak secde ettiklerini ve Kur’an dinlemenin onların derin saygısını artırdığını, kalplerinin titrediğini” ifade buyurmaktadır.(el-İsrâ, 17/107, el-Hacc, 22/35, Meryem, 19/58)
  Kâfir ve münâfıklar için de “…artık kazandıkları işlere karşılık az gülsünler, çok ağlasınlar.” buyurur. (et-Tevb 9/8 -82)

  Kur’an ve Sünnet’e göre, güldüren de ağlatan da Àllah’tır.(en-Necm 53/43) Kur’an’ın icâzı karşısında onu dinleyenlerin derileri ürpermektedir.
  Müslümanlar, Allah korkusundan ağlayarak secde ederler.”Eğer Kur’an bir dağa indirilseydi dağ Allah’ın korkusundan o baş eğmiş parça parça olmuş olacaktı.”(el-Haşr, 59/21)

  Resulullah (s.a.s.)”Eğer benim bildiğimi bilseydiniz çok ağlar,az gülerdiniz.”buyurmaktadır.(Buhârî,Küsûf, 2; Müslim,Küsûf,1)

  Resulullah (s.a.s.) hiçbir zaman kahkaha atmamış, ama yüzünden de gülümsemeyi eksik etmemiştir.O, Kur’an okurken, dinlerken ağlamıştır. Resulullah müslümanları çok acıklı durumlarda, cenaze arkasında yaka bağır yırtarak, çığlık atarak, söylenerek ağlamaktan alıkoymuştur.O, sessizce ağlar, yanaklarından yaşlar süzülürdü. Kızı Zeynep’in çocuğu hastayken kucağına almış, ağlamış ve şöyle demiştir:”…Bu Allah’ın merhametli kullarının gönüllerine koyduğu rahmettir. Cenâb-ı Hak bu rahmeti kullarından şefkatli olanlara ihsan eder.”(Buhârî, Cenâiz 23, Müslîm, Cenâiz 11, Ebu Davud, Cenâiz, 24).
  Resulullah, acı ve ıstırap karşısında müslümanlara sabırlı olmalarını tavsiye etmiş, ancak insanların katı, taş yürekli olamayacaklarını, merhamet ve şefkat gözyaşlarının rahmet olduğunu, ağlamanın fıtrattan olduğunu söylemişlerdir.

  Hz. Fâtıma, ablası Rukiyye’nin kabri başında sessizce ağlar,Resulullah (s.a.s.)da mübarek elbisesinin ucuyla onun gözyaşlarını silerdi. Kâfirler Hz. Câbir İbn Abdullah’ın babasını Uhud’da zalimce işkence ile şehid etmişler, Câbir ile bacısı şehide sarılıp ağlamışlar ve Resulullah onları alıkoymamıştır. Hicret’in ikinci senesinde ölen Osman İbn Maz’un’un cenazesi üzerine eğilen Resulullah, onu öpmüş, sürekli ağlamıştır. İbn Maz’un dışında ölen veya şehid edilen bütün sahâbelerin cenazelerinde, onlardan bahsederken de Hz. Peygamber duygulanır, ağlardı. Ancak o, yukarda belirttiğimiz gibi, sessiz sedasız ağlar, gözyaşları yanaklarından süzülürdü. Resulullah, sesli ağlamayı yasaklamış; böyle bir hali, şeytan anırması olarak nitelemiştir.

  İslâm’a göre, sadece insanlar ağlamaz; yer, gök, müminin gökyüzünde bulunan rızık ve amel kapıları, melekler, hayvanlar, diğer canlılar dahi ağlamaktadır. Fir’avn ve âl-i Fir’avn’ın (denizde boğulup) helâkine gök ve yer ağlamamış ve onların azapları ihmal edilmemiştir (ed-Duhan, 44/29) Resulullah bir gün hutbe okurken, üzerinde bulunduğu hurma kütüğü inlemiş, o, mübarek elini kütüğün üzerine koyduğunda susmuş; Resulullah, o kütüğün, işittiği zikrullah için ağladığını söylemiştir.

  İslâm’da geniş kütlelerin ağlama dövünme olayı yoktur. Ancak, Kerbelâ yası müstesnadır. İslâm tarihinde en çok gözyaşı, Hz. Peygamber’den sonra Hz. Hüseyin’in şehid edilmesinden dolayı dökülmüştür. İbn-i Şîrin,”Kadınlar, Yahya (a.s.)’dan sonra, Hz. Hüseyin’e ağladıkları kadar hiç kimseye ağlamamıştır.”demiştir. (Zehebî-A’lâm, III, 210) Onun şahâdeti üzerine koparılan feryatlardan, Medine’de yer yerinden oynamıştır. Hz. Ümmü Seleme, Resulullah’ın da ona rüyasında ağladığını söylemiştir. Şiîlerde Kerbelâ faciasından sonra Muharrem ayında törenle ağlaşmak bir gelenek haline gelmiştir.

  İslâm’dan önce cahiliye devrinde ve diğer dinlerde âyinler ve cenaze merasimleri sırasında ağlama;saçını başını yolma, vücudunu yaralama, kanatma,yüksek sesle bağıra bağıra yana yakıla hıçkırma,yaygara ve şamata kopararak ölünün özelliklerini sayıp dökme şeklindeydi.Hatta ağlayıcılık eski çağlarda geçerli bir meslekti.
  Resulullah (s.a.s.) bu tür çirkinlikleri lânetle anmıştır.

  İslâm tarihinde “ağlayanlar” (bekkâun) denilen yedi zat vardır. Bunlar, Tebük seferberliği öncesinde Resulullah’a gelerek gazaya gitmek istediklerini, fakat binecek develeri, yiyecek azıkları olmadığını söylediklerinde, Resulullah onlara “Size verecek hayvan kalmadı”demiştir.Bu cevap üzerine onlar ağlayarak geri dönmüşlerdir. Bu mücâhidler hakkında şu ayet nâzil olmuştur:”Şu kimselere de günah yoktur ki, onlar her ne zaman kendilerini bindirip cihada sevkedesiniz diye sana geldilerse sen onlara “Size binek bulamıyorum ” dediğin için bu uğurda harcayacakları bir şey bulamadıklarından dolayı mahzun olup gözleri yaş dökerek dönmüşlerdi”(et-Tevbe, 9/92)
  Bu zatlar,Sâlim İbn Umeyr, Uleyye İbn Zeyd, Ebu Leyla el-Mâzinî, Seleme ibn Sahr, Irbad İbn Sariye, bazı rivayette Abdullah ibn Mufaddal, Ma’kıl İbn Yesâr veya Amr İbn Gunme oldukları kaydedilmektedir.(Tecrid-i Sarih Tercümesi X, 413).

  Münâfıklar hakkında da Allah’u Teâlâ şu ayeti indirmiştir:”Allah’ın Resulü’nün arkasından oturmakla sevindiler, mallarıyla canlarıyla cihad etmekten hoşlanmadılar. “Sıcakta sefere çıkmayın ” dediler. De ki; “Cehennem’in ateşi daha sıcaktır. ” Keşke anlasalardı. Artık yaptıklarına karşılık az gülsünler, çok ağlasınlar.”(et-Tevbe, 9/81-82)

  Allah’u Teâlâ Kur’an-ı Kerim’de kâfirlerin katı kalpliliğine işaret etmiş,Allah korkusundan ağlayan yumuşak kalpli, merhametli müminleri cennetle müjdelerken, kâfirlerin cehenneme gideceğini haber vermiştir. İnkâr edenlere dünya hayatı süslü gösterilmiştir. Böylelikle onlar eğlenmeyi ve gülmeyi iş edinerek, inananlarla alay etmektedirler. Yani “dünya müminin zindanı, kâfirin cennetidir.” Ancak son tahlilde, “…görülmeyeni ve görüleni bilen Allah’a döndürülecek olan insanlara Allah yaptıklarını bir bir haber verecek”tir

  ZİKİR, GECE İBADETİ ve ALLAH KORKUSUNDAN AGLAMAK. allah cumlemize bu şekilde yaşamayı nasip etsin..Amin,Amin,Amin…
  Allaha emanet olun saygi ve selamlar sunuyorum…

  Bağlantı

  17/12/2006 – selamün aleyküm
  Yazan: isimsiz
  Abicim ziyaretinize sevindim bu aralar işlerim olduğu için ziyaret edemedim kusura bakmayın.tabladan cüzleri takıp ediyorum Allah dualarımızı ve niyetlerimizi kabul etsin.
  sevgiyle kalın (dualarınıza bu garıbın ihtiyacı var)
  dua ile…
  Bağlantı

  17/12/2006 – merhabalar
  Yazan: 01hediyemin
  fuad amcacım merhabalar nasılsın kusura bakma ugrayamıyorum derlslerım falan derken vaktım olmuyor bız ıyıyız allaha şükür emınde çok ıyı allahın izniyle bu kurban bayramında ızne gelıcek sız nasılsınız ev halkı nasıl aeo ellerınızden öperım
  Bağlantı

  17/12/2006 – selamün aleyküm
  Yazan: candedim
  Abi kusura bakma ısım yazmayı unutmusum yukarıdakı ısımsız benım :$
  selametle…
  Bağlantı

  17/12/2006 – selam
  Yazan: neslinursema1
  Ziyaretin icn tesekkur ederim amcacigim. Iyiyiz Allaha sukur yaramaz bir durum yok. Umarim sizler de iyisinizdir Allah iyilik versin belalardan korusun Amin. Evet gelirsem Allahin izniyle bol bol fotograf cekicem.Gorusmek uzere Allaha emanet olun
  Bağlantı

  17/12/2006 – selam
  Yazan: mamet21
  selamun aleykum amcacığım nasılsınız umarım iyisiniz derslerim elhamdulillah çok iyi 3 haftaya kadar da ikinci sınavları m var ALLAH izin verirse dua edein de onlar da iyi geçsin dua ya ihtiyacım var amcacığım sizi çoktandır soramıyorum bu aralar pek takılmıyorum internete sakın beni yanlış anlamayın gene dualarımda siz varsınız bunu hiç aklınızdan çıkarmayın selam ve dua ile aciz kardeşiniz muhammed
  Bağlantı

  17/12/2006 – Her Vaktiniz hayr olsun.
  Yazan: birdirbir
  SELAMUNALEYKÜM DEĞERLİ DOSTUM.

  VERMİŞ OLDUĞUN DESTEK VE ALÂKA İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. AKLIN YOLU BİRDİR. BİZDE AKL-I SELİM İLE DAVRANMAK ZORUNDAYIZ. ANCAK BİRBİRİMİZİ UYARARAK YARDIMCI OLABİLİRİZ. UYARILARINIZ ÇOK YERİNDEYDİ. SAMİMİ UYARILARINIZ İÇİN DOSTLUĞUNUZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM HER VAKTİNİZ HAYR OLSUN EFENDİM . EN KALBİ MUABBETLERİMLE SAYGILARIMI ARZEDERİM.
  Bağlantı

  17/12/2006 – teşekkür ederim
  Yazan: nursanem2007
  merhaba. mesajınızda alınmazsanız bir tavsiyede bulunacağım demiştiniz alınmam lütfen buyrun söyleyiniz
  Bağlantı

  17/12/2006 – SELAM…
  Yazan: sevgipenceresi
  Fuad Amca, ziyaretiniz beni çok mutlu etti.Allah razı olsun sizden.Şiirimi beğenmiş olmanız ayrıca çok sevindirdi. Rabbim sizi de çok sevindirsin(Amin). Yeni bir şiir daha ekledim şimdi.İnşaallah iyisinizdir.Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın hepimizi.Yorum yazdığınız şiirde güncel bir sorun olan kısa süren evlilikleri, sahte sevgileri ve kalbi kırık olarak bırakılan insanların durumunu ele almıştım. Beğendiğinize göre çok da fena sayılmaz.Ne dersiniz yeteneğim var mı yoksa bıraksam mı?Yorumunuzu bir iki şiirimi daha okuyunca verirseniz çok sevinirim.Sonuç olumsuz olursa kırılmam mü’minler birbirlerini olumlu veya olumsuz durumlar karşısında uyarmalılar.Şiirlerimin hepsinde inancımın gereği dini motifler fazlaca yer alıyor.Zaten bu sene yazmaya başladım.Allah nasip eyledi. Şükrediyorum Rabbime.Yine uzattım yazdıklarımı sanırım.Hakkınızı helal ediniz. Allah ahirette de kurtuluşa erenlerden eylesin sizi ve ailenizi.Dualarım sizinle…Allah’a emanet olunuz…Hayırlı akşamlar…
  Bağlantı

  18/12/2006 – SELAM VE DUA İLE
  Yazan: rindiseyda
  benim kıymetli vede degerli amcacıgım.nasılsınız.inş iyisinizdir.aile fertlerine çok selamlar.paketi pazar günü aldık çok tşk. ler.fusilet ve zülal ayriyeten tşk ediyorlar akikli kolyeler için.kahve içinde ben çok tşk ederim neden zahmet buyuruyorsunuz.inş yazın görüşmek dilegiyle diyorum ve dualarınızı bekliyorum.
  Bağlantı

  18/12/2006 – SELAMÜN ALEYKÜM AMCA’CIĞIM…
  Yazan: bahargunesi
  ” (Mü’min) kardeşine tebessüm etmen sadakadır.İyiliği emredip kötülükten sakındırman sadakadır.Yolunu kaybeden kimseye yol göstermen sadakadır.Yoldan taş,diken,kemik gibi şeyleri kaldırıp atman da senin için sadakadır.” Tirmizi ,Birr,36.

  hakkınızı helal ediniz amca’cığım sizleri epeydir ziyaret edip hakkınızı soramadım.
  Çok şükür rabbime hiç bir endişeye mahal verecek bir durum yok malum ellerinizden öper çocukların okul durumundan ötürü pek pc.’yi açamıyorum,hani dikkatleri dağılmasın ve dersleri ile alakadar olsunlar diye.
  Cenab-ı Mevlamdan size ve tüm sevdiklerinize sağlık,huzur ve bereket dolu bir ömür ihsan etmesi temennisi ile
  ALLAH C.C. YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN,SELAM VE DUA İLE
  Bağlantı

  18/12/2006 – S.A
  Yazan: Gülhilal
  Yazılarınız çok güzel Eğitici.Öğretici,Bilgi tazeleyici ,eksik olmayın ellerinize sağlık …
  Bağlantı

  18/12/2006 – ..
  Yazan: ilkayoguzhan
  selamun aleyküm
  nasılsınız fuad amca..
  sizi ihmal ettiysem özür dilerim,
  demek ki duanıza daha fazla muhtacım:)
  yazınızı okudum
  Allah tekrar tekrar razı olsun, sizden de yazıyı okuyanlardan da…
  siz de ailenize çocuklarınıza bizlerden selamlar götürün…
  hayırlı günler..
  Bağlantı

  18/12/2006 – selam
  Yazan: neslinursema1
  Nasilsin amcacigim yeni bir ekleme varmi diye bakmistim sayfana umarim iyisinizdir dualarimiz sizlerle Allaha emanet olun
  Bağlantı

  18/12/2006 – SELAM
  Yazan: pamuk74
  Fuad Amca, bugünkü ziyaretinizden ve ilginizden dolayı Allah razı olsun sizden. Her şey elhamdülillah yolunda.Ziyaretlerimi zaman zaman geciktiriyorum kusura bakmayın.Ama hep hatırımdasınız.Umarım siz de iyisinizdir.Allah’a emanet olunuz.
  Dualarımdasınız.Allah hep iyilikler versin size ve ailenize.Sağlıcakla kalınız.
  Bağlantı

  18/12/2006 – S.a.
  Yazan: tesadufdegil
  amcacım..sizi hiç unutur muyum?..hakkınızı helal edin..bu aralar vizelerim var..
  bana dua edin..Allah razi olsun sizden..
  Bağlantı

  18/12/2006 – TEŞEKKÜR…
  Yazan: sevgipenceresi
  Şiirlerimi beğenmeniz beni çok mutlu etti.Allah razı olsun sizden.Rabbim de inşaallah sizi çok sevindirsin.İlerde kitap olarak yayınlayabileceğimi bu yüzden saklamamın iyi olacağını yazmışsınız.Tavsiyenize uyacağım.Nasip olursa neden olmasın.Beni teşvik etmiş oldunuz ayrıca.Bu yüzden şimdi bir tane daha yazıp yayınladım.Umarım okuyan insanlar istifade eder, hayırlara çağıran şiirlerimin mesajlarını alırlar.Şiiri şu yüzden çok seviyorum. Kısa ve öz olması daha etkili kılıyor. Birkaç sayfa yazının etkisini birkaç mısra ile iletebiliyorsunuz. Tekrar teşekkür ediyorum yorumunuza. Sağlıcakla…Selam ve dua ile…Allah yar ve yardımcınız olsun…
  Bağlantı

  18/12/2006 – SELAM…GÜLHİLAL YEĞENİM…SELAM OLSUN SANA
  Yazan: fuadyusufoglu
  Sevgili canım yeğenim…Evet yorumunu okudum…Allah(c.c.) senden razı olsun beni sevindirdiniz…Ama sayfanız olmadığı için yorumumu ancak kendi sayfama ekliıyorum şayet sen gene uğrarsan senin selamına karşılık verdiğimizi bil …Ve sen benim için kiymetlisin…Şayet mahsuru yoksa bir sayfa kur kı bizde misafirliğine gelelim…Çok sevindim..çoooooook…
  Sevgiyle kalın…Duayla kalın…
  Bağlantı

  18/12/2006 – selam
  Yazan: neslinursema3
  DOSTLAR GÜNÜ…
  BILIYORMUSUN BUGÜN DÜNYA DOSTLAR GÜNÜ
  BU MESAJI SEVDIGIN DOSTLARINA GÖNDER
  EGER BENDE O SEVDIGIN DOSTLARINDAN BIRIYSEM BANADA YOLLA 10 ARKADASINA GÖNDER BAK KAÇ CEVAP GELECEGINE
  EGER 7 DEN FAZLA ISE SEVILEN BIR DOSTSUN
  EGER DEGILSEN KENDINE BIRAZ ÇEKI DÜZEN VER
  Bağlantı

  18/12/2006 – slm
  Yazan: oznurbursa
  hayırlı akşamlar..
  Bağlantı

  18/12/2006 – selam
  Yazan: neslinursema3
  Bilmezmiyim amcacigim bizlerde seni seviyoruz bende tum insanlari seven koca bir yurek var hepsinide sigdiriyorum bana arkadaslardan gelen bir yorumdu o Allaha emanet olun selam ve dua ile
  Bağlantı

  18/12/2006 – . . .
  Yazan: DaMLaLaRaLTiNDa
  Erzurumdan döndüğümde ve geldiğimde bloguma, sizin blogunuza geldim, yorum yazma kutucuğunu açtım. Cümleler yazıp yazıp sildim. Neden mi…

  Sevgili Amcacım belki inanmayacaksınız ama sadece kelamıma bir anlam ve değer vermediğim için, sadece dualarımda sizi anmakla yetiniyorum.

  Yazıma gelince Canım Amcacım, evlilikten maksadım o değildi. Sözüm söz inşl. Öyle bi durum olursa ilk size bildireceğim. Sizin için yazımın tamamını ekleyeceğim bloguma. Anlayacaksınız.

  Sessiz de olsam her zaman muhabetim ve saygım hiç azalmadı, azalmayacak da inşl.

  Rabbim aldığı her nefesi ibadet saydığı kullarından eylesin, sizi ve ailenizi. (Amin)

  Selam ve dua ile…
  Bağlantı

  19/12/2006 – DOSTLAR GÜNÜnde kardeşlerinizden dualarınızı esirgemeyin
  Yazan: kitabooku
  bana geldi ben de yolluyorum bakalım cevap gelir mi

  BILIYORMUSUN BUGÜN DÜNYA DOSTLAR GÜNÜ
  BU MESAJI SEVDIGIN DOSTLARINA GÖNDER
  EGER BENDE O SEVDIGIN DOSTLARINDAN BIRIYSEM BANADA YOLLA 10 ARKADASINA GÖNDER BAK KAÇ CEVAP GELECEGINE
  EGER 7 DEN FAZLA ISE SEVILEN BIR DOSTSUN
  EGER DEGILSEN KENDINE BIRAZ ÇEKI DÜZEN VER :-}.
  Bağlantı

  19/12/2006 – Allah sizden razı olsun..
  Yazan: isimsiz
  Düşüncelerimiz aynı..yazdıklarınızın altına imzamı atıyor ellerinizden öpüyorum..
  Toplumumuzun sevgileri bir güne indirme alışkanlığına katkıda bulunmak adına değil ama bana gelen mesaj vasıtasıyla bu hoşluğa katılmak istedim..Dualarınıza defalarca amin diyor ve Allah bizlerin dostluklarımızı 1 günlük avuntulara sığdırmasın ve O’nun gerçek dostlarının sevgisinden bizi mahrum etmesin.
  güzel yazılarınızdan bizi mahrum etmesin.
  Bağlantı

  19/12/2006 – Merhaba
  Yazan: NESLINUR78
  iyi aksamlar
  Bağlantı

  20/12/2006 – aleykum selam değerli Fuad abim..
  Yazan: HicretEhli
  abim saysama gelmişin .çok sevindim Mevlam sizden razi olsun .
  haklısınız ,bende aynı şekilde her gün dostluk günü yaşarım.
  insana Allah için sevdiği dostlar olmak çok güzel .
  ayrıca ALLAH KORKUSU yaziniza için tesekkürler abim.
  gerçekten Allah korkusu her sey başidir..
  Mevlam hakkıyla korkan kullardan eylesin bizlere.
  duanıza çok ihtiyacım var abim.
  Mevla ile kalın
  Bağlantı

  20/12/2006 – …
  Yazan: byuarsiyu
  amin Ya Rabbi Amin!.. inşaallah…
  bana yazmış olduğunuz güzel şeyler için teşekkür ederim abicim, ellerinize, yüreğinize sağlık :)
  Rabbe emanet olun :)
  Bağlantı

  < - Son Sayfa :: Sonraki Sayfa ->
  En Üste Dön

  * Fuad Yusufoğlu Kişisel Sitesi:
  Yeni yazılarımla ve buradan seçilmiş bazı yazılarımla sizleri kendi siteme beklerim.
  Buraya tıklayın: >>>>>

  Son Yazılarım
  • fuadyusufoglu.com siteme gidiyorum.
  • Riyazsu-Salihin Hadis:15
  • Riyazus-Salihin: Hadis 14
  • Riyazus-Salihin: Hadis 13
  • Riyazus-Salihin: Tevbe hakkında ayetler
  • Riyazüs-Salihin: Hadis 12
  • Riyazus- Salihin: Hadis 11
  • Riyazus-salihin; Hadis: 10
  • Riyazüs-salihin: Hadis: 9
  • Riyazüs-Salihin: Hadis: 8-

  Bütün Yazılarım
  • Haziran 2008
  • Mayıs 2008
  • Nisan 2008
  • Mart 2008
  • Şubat 2008
  • Ocak 2008
  • Aralık 2007
  • Kasım 2007
  • Ekim 2007
  • Eylül 2007
  • Ağustos 2007
  • Temmuz 2007
  • Haziran 2007
  • Mayıs 2007
  • Nisan 2007
  • Mart 2007
  • Şubat 2007
  • Ocak 2007
  • Aralık 2006
  • Kasım 2006
  • Ekim 2006
  • Eylül 2006
  • Ağustos 2006
  • Temmuz 2006
  • Haziran 2006
  • Mayıs 2006

  Arkadaşlarım

  • gulpinarim
  • sacLariyagmurLukiz
  • cimkim
  • hasanbeyan
  • calmevie
  • metekan
  • ceren555
  • kyksanalavm
  • bekiryigit
  • sevgialemi
  • salatullah
  • grandpardi
  • otomobul
  • sufikalbi
  • oznurbursa
  • nehirnehir
  • FATIMA
  • medreseizehra
  • cansofi
  • sevtap85
  • karanlik27
  • omer0625
  • dogancanulker
  • nefessizlik
  • hamzadeniz
  • ayassun
  • affeyleallahim
  • H2SO4
  • esin
  • dostlukrehberi
  • dingorevlileri
  • teslimiyet
  • hilal17
  • zahara
  • adimehmet
  • yunusum
  • geceyetebessum
  • ibnarabi
  • fatih54
  • hafis17
  • selamunaleykum
  • nefise45
  • Enna
  • zengenli
  • aylin2
  • acilarparki
  • gulten
  • sengidince
  • ahsennur
  • ruhlargemisi
  • birdirbir
  • neslinursema1
  • uneshan
  • nurislam
  • fatihsultan
  • sevgidamlalari
  • abucum
  • 1982fatma
  • abuhayat
  • adayolu
  • SILAYAR
  • bayansanem
  • firdevs
  • hizmetnimettir
  • adfun11
  • kiremit
  • adaynur2
  • mondlicht
  • mustafa1yesil
  • 01hediyemin
  • erdemersin
  • yagmuradogru
  • mevsimmsizz
  • HuSuM
  • lotuse
  • neslinursema2
  • neslinursema3
  • neslinursema
  • ozlem405
  • vuslatsevdasi
  • annelerimiz
  • yenibirgun
  • birLahza
  • kalbinur
  • romantik161
  • GOKKUSAGIM
  • gozum
  • yesilgiresunlu
  • takibahcem
  • DELALEDILEMIN
  • dusbahcesi
  • EmineDantelOrgu
  • neredeyim
  • hurrem
  • unsal1
  • Quilla
  • vuslatyolculugu
  • kerkukunsesi
  • prewar
  • bucan
  • sakaryanur
  • NurulEnvar
  • birlikteyiz
  • bedraka
  • kehkesani
  • farukk
  • mnz
  • ilkayoguzhan
  • igra
  • gururdanyelek
  • candedim
  • ruyacocukkulubu
  • gercekyasamdan
  • cerenimo74
  • fusulet
  • ustadbediuzzaman
  • SALIHAX
  • yunuskose
  • ilahiyat
  • uzlet
  • hazanseli
  • YanikSevda
  • djazemimm87
  • yagmurmah
  • candandostlar
  • guzelyazi
  • Vaktimesk
  • DaMLaLaRaLTiNDa
  • tesadufdegil
  • caresizseniz
  • mns27
  • Baharcicegi
  • HicretEhli
  • sirad
  • dilaran
  • medetozgur
  • bahargunesi
  • benyako
  • ELNURETTIN
  • NESLINUR78
  • sevgipenceresi
  • ustaplan
  • HazanMevsimleri
  • BESMELE
  • subat75
  • haticane
  • bendamra
  • zerirem
  • gonulsayfam
  • BeyazDilekcem
  • hayatguzeldir88
  • KadoreK2
  • byuarsiyu
  • dernekli
  • suzu
  • lazkopatmehmet
  • kitabooku
  • nursanem2007
  • keremcem06
  • mevlana1
  • gonulbahcemden
  • cebimdekikelimeler
  • volkan91
  • deliyimzalimmm
  • yusufyusufoglu
  • nurtalebesiolabilsem
  • zengenli1
  • HuzunVakti
  • ozdencicek
  • hulos
  • Yurekyanginlari
  • kiriktesti
  • yuxexesss
  • bembeyazsayfam
  • dilsizmutercim
  • huznunhikayesi
  • vezirhan
  • gonulsayfamm
  • talhamedeni
  • azadgulu
  • tebessum57
  • yabakientelbaki1
  • sakirde
  • karcai
  • kubra77
  • kubra99
  • SEMA1
  • burasidunya
  • kardelen99
  • yusuftalha
  • gakkosvahap
  • kozan
  • nurpaylasim
  • fezawww
  • nezaketbolat1
  • ayla01
  • hisari
  • mehaliber
  • ilkerpamukcu
  • bennur76
  • HAYATINGERCEGI
  • mihri
  • hakkdostu
  • cipis
  • 1001kopru
  • ResuleVuslat
  • hkunlu
  • nurcan78
  • miniksofi
  • SoNYaKaRiSiM
  • myvizyon
  • solmaz1
  • maria25
  • sivist
  • samioruc43
  • Mansur
  • mecnun1965
  • 74ariseverler74
  • ziranbula
  • anlamsizfirtina
  • surgunsehrim
  • fethullah27
  • vanarvas
  • sehadetedavet
  • ehlibeytdavet
  • ortahisar
  • sarmasikgullerim
  • birsihirbaz
  • destebasi
  • kuzucululu
  • NuRuN
  • kesintisizguckaynagi
  • harunyahya23
  • yusufensar
  • resulevuslat2
  • yancafe
  • banucagri
  • nurhane
  • eymer
  • suudiden
  • islaminyukselisi
  • mesveret
  • swm
  • serdar6055
  • mahmut58
  • fikirkirintilari
  • milligrs
  • rufeydem
  • thares
  • SanaGeleyim
  • hasret12378
  • 02323
  • 16MUCO49
  • enbiya25
  • emrahesss
  • izmirliblogcu
  • bloggazetesi
  • kamisce
  • 1icikprensesiyim
  • siiringozyaslari
  • vaktivisal
  • ayza
  • kadindaguzellik
  • umudayolcular
  • exjiko
  • shadi55
  • yasirler
  • eyvan63
  • hakikategel
  • arsafa
  • muratsahin123
  • filbahar
  • filizden
  • 63semerkand
  • seherevurgun
  • ak23
  • tulayve
  • Ebrar67
  • aztech
  • mavikoridor
  • beyhanli
  • kardelen2525
  • ahcihatah
  • fatma46
  • horseracing
  • gulldeste
  • salat20
  • gurbeteller
  • abc2
  • farenjitnedir
  • mehmetbeydemir
  • musateker
  • hiramusta
  • sinedecanisigi
  • saclariniz
  • edipzade
  • siirseviyorum
  • fiberoptikci
  • yolcurehberi
  • reflu
  • erva
  • NuruHilal
  • anguzelblogg
  • mbayram0555
  • bendesaklisin
  • muhammet
  • ayzaagza
  • ferzane
  • nasibim
  • rhbg
  • saklanangercekler
  • melikeprensessss
  • iskenderpala
  • gonuldendamlalar
  • salihamel1
  • teknikpcdersleri
  • webmasterkaynaklari
  • canoya
  • gullerderya
  • sevgipinari01
  • hayyalelfelah
  • cancigerr
  • gocmenkizi

  http://www.Haznevî.net
  1 online ziyaretci
  Bugun 22 ziyaretci
  Toplam 25437
  Locations of visitors to this page

 29. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  18/12/2006 – SELAM…GÜLHİLAL YEĞENİM…SELAM OLSUN SANA
  Yazan: fuadyusufoglu
  Sevgili canım yeğenim…Evet yorumunu okudum…Allah(c.c.) senden razı olsun beni sevindirdiniz…Ama sayfanız olmadığı için yorumumu ancak kendi sayfama ekliıyorum şayet sen gene uğrarsan senin selamına karşılık verdiğimizi bil …Ve sen benim için kiymetlisin…Şayet mahsuru yoksa bir sayfa kur kı bizde misafirliğine gelelim…Çok sevindim..çoooooook…
  Sevgiyle kalın…Duayla kalın…

 30. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  18/12/2006 – selam
  Yazan: neslinursema3
  DOSTLAR GÜNÜ…
  BILIYORMUSUN BUGÜN DÜNYA DOSTLAR GÜNÜ
  BU MESAJI SEVDIGIN DOSTLARINA GÖNDER
  EGER BENDE O SEVDIGIN DOSTLARINDAN BIRIYSEM BANADA YOLLA 10 ARKADASINA GÖNDER BAK KAÇ CEVAP GELECEGINE
  EGER 7 DEN FAZLA ISE SEVILEN BIR DOSTSUN
  EGER DEGILSEN KENDINE BIRAZ ÇEKI DÜZEN VER

 31. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  18/12/2006 – slm
  Yazan: oznurbursa
  hayırlı akşamlar..

 32. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  18/12/2006 – selam
  Yazan: neslinursema3
  Bilmezmiyim amcacigim bizlerde seni seviyoruz bende tum insanlari seven koca bir yurek var hepsinide sigdiriyorum bana arkadaslardan gelen bir yorumdu o Allaha emanet olun selam ve dua ile

 33. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  18/12/2006 – . . .
  Yazan: DaMLaLaRaLTiNDa
  Erzurumdan döndüğümde ve geldiğimde bloguma, sizin blogunuza geldim, yorum yazma kutucuğunu açtım. Cümleler yazıp yazıp sildim. Neden mi…

  Sevgili Amcacım belki inanmayacaksınız ama sadece kelamıma bir anlam ve değer vermediğim için, sadece dualarımda sizi anmakla yetiniyorum.

  Yazıma gelince Canım Amcacım, evlilikten maksadım o değildi. Sözüm söz inşl. Öyle bi durum olursa ilk size bildireceğim. Sizin için yazımın tamamını ekleyeceğim bloguma. Anlayacaksınız.

  Sessiz de olsam her zaman muhabetim ve saygım hiç azalmadı, azalmayacak da inşl.

  Rabbim aldığı her nefesi ibadet saydığı kullarından eylesin, sizi ve ailenizi. (Amin)

  Selam ve dua ile…

 34. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  19/12/2006 – DOSTLAR GÜNÜnde kardeşlerinizden dualarınızı esirgemeyin
  Yazan: kitabooku
  bana geldi ben de yolluyorum bakalım cevap gelir mi

  BILIYORMUSUN BUGÜN DÜNYA DOSTLAR GÜNÜ
  BU MESAJI SEVDIGIN DOSTLARINA GÖNDER
  EGER BENDE O SEVDIGIN DOSTLARINDAN BIRIYSEM BANADA YOLLA 10 ARKADASINA GÖNDER BAK KAÇ CEVAP GELECEGINE
  EGER 7 DEN FAZLA ISE SEVILEN BIR DOSTSUN
  EGER DEGILSEN KENDINE BIRAZ ÇEKI DÜZEN VER :-}.

 35. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  19/12/2006 – Allah sizden razı olsun..
  Yazan: isimsiz
  Düşüncelerimiz aynı..yazdıklarınızın altına imzamı atıyor ellerinizden öpüyorum..
  Toplumumuzun sevgileri bir güne indirme alışkanlığına katkıda bulunmak adına değil ama bana gelen mesaj vasıtasıyla bu hoşluğa katılmak istedim..Dualarınıza defalarca amin diyor ve Allah bizlerin dostluklarımızı 1 günlük avuntulara sığdırmasın ve O’nun gerçek dostlarının sevgisinden bizi mahrum etmesin.
  güzel yazılarınızdan bizi mahrum etmesin.

 36. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  19/12/2006 – Merhaba
  Yazan: NESLINUR78
  iyi aksamlar

 37. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  20/12/2006 – aleykum selam değerli Fuad abim..
  Yazan: HicretEhli
  abim saysama gelmişin .çok sevindim Mevlam sizden razi olsun .
  haklısınız ,bende aynı şekilde her gün dostluk günü yaşarım.
  insana Allah için sevdiği dostlar olmak çok güzel .
  ayrıca ALLAH KORKUSU yaziniza için tesekkürler abim.
  gerçekten Allah korkusu her sey başidir..
  Mevlam hakkıyla korkan kullardan eylesin bizlere.
  duanıza çok ihtiyacım var abim.
  Mevla ile kalın

 38. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  20/12/2006 – …
  Yazan: byuarsiyu
  amin Ya Rabbi Amin!.. inşaallah…
  bana yazmış olduğunuz güzel şeyler için teşekkür ederim abicim, ellerinize, yüreğinize sağlık :)
  Rabbe emanet olun :)

 39. Ca’feri Sadık (Radiyallah-u anh) | Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  [...] <<<İmâm-i Ca’fer (r.a.) hakkında başka bir yazı>>> [...]

Yorum Yapın