Hatim Duası

14 Temmuz 2012 Cumartesi

Kur’an-ı Kerîm Hatim Duası

بسم الله الرحمن الرحيم

Bismillahirrahmanirrahim

Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamd; Resul-i Zişan Efendimize, âl ve ashabına salat ve selam olsun.

Ey dilediğini en doğru yola hidâyet eden Rabbimiz! Bize Kur’ân’ın hidâyetiyle hidâyet ver. Bize Kur’ân’ın inayetiyle afiyet ver. Hem bizleri Kur’ân’ın kerametiyle her türlü ateşten kurtar. Hem Kur’ân’ın şefaatiyle bizi Cennete idhâl eyle. Kur’ân’ın faziletiyle derecelerimizi yükselt.

Ey lütuf, cömertlik ve iyilik sâhibi olan Rabbimiz!

Kur’ân’ın tilâveti hürmetine kötü amellerimizi ört.

Yâ Rabbenâ! Kalblerimizi tertemiz eyle. Ayıplarımızı gizle. Hastalarımıza acil şifalar ihsan buyur. Borçlarımızı en kısa zamanda edâ etmeyi nasîb eyle. Bir kısım yüzlerin ağarıp bir kısmının karardığı o dehşetli mahşer gününde, bizleri yüzü ağaran bahtiyarlardan eyle. Ana babalarımıza, ecdadımıza ve bil-cümle geçmişlerimize merhamet buyur. Onları affet. Dinimizi ve dünyamızı ıslah eyle. Düşmanlarımızın cümlesini darmadağın et. Ailemizi, mallarımızı ve memleketlerimizi her türlü afetlerden, hastalıklardan ve belâlardan muhafaza buyur.

Kur’ân-ı Azîmü’ş-şân hürmetine ayaklarımıza sebât ver ve kâfirler gürûhuna karşı bizlere yardım eyle.

İlahi;

Adem (Aleyhisselam) ı, topraktan yaratıp, hilafet makamına geçirdin. Bizlere, karşılıksız keramet tacını giydirdin. Lutfunu bizden eksik etme. Biz düşkünlerin elinden tutup kaldır.

İlahi;

Kullarının dünyada dört şeyi var. İkisi kötü, ikisi iyidir. Kötü olanların biri ahirette de kötüdür. Bunlardan biri küfr, diğeri günahlardır. Küfr, günahtan daha kötüdür.

İyi olanların biri ahirette de iyidir. Bunlardan biri İman, diğeri taattır. İman taattan üstündür.

Ya Rabbi

O İki kötünün daha kötüsü olan küfrü terk ettik. Ve iki iyinin en iyisi olan iman hürmetine günahlarımızı afvedip, kusurlu ibadetlerimizi kabul eyle.. AMİN…

Ya Rabbi!

Okuduğumuz Kur’ân-ı Kerîm’den ve yasin-i şeriflerden hâsıl olan sevâbı, hem onun tilâvetinden hâsıl olan nûru öncelikle; Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed Aleyhissalâtü Vesselâm’ın rûhuna hediye eyledik, vâsıl eyle yâ Rabbi.

Hem O’nun, Nebî ve Resûl kardeşlerinin ruhlarına salât ü selâm ile ayrı ayrı hediye eyledik, vâsıl eyle yâ Rabbi. Hem O’nun âl ve evlâdına, vâlidelerimiz olan muhterem zevcelerine, ashâbına, etbâına, mübârek nesillerinin ruhlarına hediye eyledik, vâsıl eyle yâ Rabbi. Hem onların cümlesinden razı ol.

Üstadlerimizin ruhlarına hadiye eyledik sen vasıl eyle ya Rabbi, hem onun talabelerin ruhlarına hediye eyledik sen vasıl eyle. Özelikle Mekke’den Medine’ye gelirken bir kaza sonucunda vefat eden, Kamil-i mükemmel olan Murşidim; Şehidilharemeyn Baz-ül Emced Muhammed El Haznevi hazretleri (Kaddesanellah-u  Teâlâ sirrahu bi esrarıhil aliyye) ile Bana ders veren Hocam Molla Süleyman-ı Kemine’ye hediye eyledik sen vasıl eyle

Babalarımız, analarımız, erkek ve kız kardeşlerimiz, evlatlarımız, akrabâlarımız, sevdiklerimiz ve arkadaşlarımızdan vefât etmiş olanların ruhlarına da ayrı ayrı hediye eyledik, vâsıl eyle yâ Rabbi!

Üzerimde hakkı çok olan Haci İsmet Ağan ailesi ile muhterem anne ve babaları, Şanlı Urfadan Siverek ilçesine bir ta’ziye için giderken yolda elim bir kaza sonucunda hayatını kayıbeden can dostum, Hac arkadaşım İsmail Kayan ile  Ya Rabbi Erdal Ali kardeşimizin ağabeyi Erol Yüksel Ruhuna da hediye eyledik sen vasıl eyle. Bu kur’an hatimlerinde emeği geçenlerin sağ ve ölmüşlerine hediye eyledik sen vasıl eyle.

Ya Rabbi!

Kur’an hatimlerimize katılan Nurtaç, halime Fatma, Şirin, Zemrete, Adnan ile Haci Nuri Demir, Halil uygun, Bahar, Feyruze, A.kerim sevgili, Hatice Mert, Fatma kılıç, Medeni Baş, Hüseyin Akbaş, Derya , menife, Ali Ozan, Hediye Erbağ, Pinar celik ,Müzeyyen Eski, Güler kara, Dilek keleş, Eflatun Hoca, Abdurrahman,  Salih ile Amine kavak, Emel, Nisa, Aynur Mersin, Ahmed ceng, Ramazan hoca, Tuba, T.Sevgili, Kevser, Abdullah, Hacire Mersin, Ğurbet, Nefya, Semra, Adnan Boğa,, Fatma Özturk, Gazal Mersin, Büşra, Süleyman, Aysel Turan, Sevda krby, Esra Mersin, Fatma Antalya, Suheyla, Gulten, Feride Mersin, Müzeyyen Mersin, Semire Mersin, olcay Mersin, Şukran Mersin, Abdüsselam celebi, Müslime, Sevda, Emine Mersin, Mürşide, Leyla, Şevkiye, Cemile Turan, Hatice, Leyla Mersin, Elif Işık , Muzaffer, Mümine, Ramazan Tekin, Şine, ferha Er, Hayat Akdeniz, Abdurrahman Tekin, selma, Damra, Yolcu rehberi , M.Salih Tekin, Meryeme, Silent, Sebiha ve Mustafa Harput, Haci Bülent Gözü, babaları Hikmet gözü ve anne ile babaları, Zeyneb Er, Fuat Doğan  ile anne ve babaları, sevdikleri , dostları, dostlarının dostları, onlarda hakki olanların ilbenim üzerimde hakları olanlarin ile her hafta Kabe-i Şerif  karşısında okuyan kardeşim Haci Mahmud Erkal anne, babası ile akrabalarına de hediye eyledik sen vasıl eyle.

Ya Rabbi!

darda kalan, geçim sıkıntısı çeken, hasta olan bütün Müslümanlara  şifalar ihsan eyle. Amin.

Ya Rabbi!

 Vefat eden müslümanlardan nesilleri tükenmiş; dünyada kimsesi olmayan mü’min ve mü’minelerin ruhlarına da hediye eyledik, sen vasıl eyle Ya Rabbi!

İlahi Ya Rabelalemin!

Bana müdürlük yapan ve ayni zamanda üzerimde hakkı bulunan Sebahattin Yücesoy ailesinden merhum anneleri Haci Zekiye hanım efendi, merhum babaları haci Abdülcelil Yücesoy beyefendi ile Kızkardeşi Hamdiye Yücesoy ayrıca amcası Haci Ali Yücesoy’un ruhlarına da hediye eyledik sen vasıl eyle. Ya Rabbi!

Hem üstadlarımızın ruhlarına, meşâyıhımızın ruhlarına, hem onların talebelerine, hayır ve hasenât sahiplerinin ruhlarına, hem bütün mü’min ve mü’minelerden, müslim ve müslimelerden vefât edenlerin ruhlarına, hayatta bulunanların rûhâniyetlerine hediye eyledik, sen vâsıl eyle yâ Rabbi!

Ey bütün ihtiyaçları karşılayan! Ey bütün belâları def‘ eden! Ey her duâya icâbet eden! Ve ey merhamet edenlerin en merhametlisi olan Rabbimiz! Rahmetinle, merhametinle duâlarımızı kabul eyle!

Subhane Rabbike Rabbil izzeti amma yasifûn.. Ve selâmun alel murselîn.. Vel hamdu lillahi Rabbil alemîn.. El Fatiha

Etiketler:

“Hatim Duası” için 9 Yorum

 1. ahmet koçyiğit diyor ki:

  Amin Amin Amin…Allah razı olsun fuad hocam Rabbim kabul etsin inşallah………Rabbim Cuma hürmetine, amellerimize ihlas, gönlümüze huzur, hastalıklarımıza şifa nasip eylesin. Hayatımızın en hayırlı anında, kendisine layık kul, Efendimiz sav layık ümmet eylesin.Şuurlu, esmayı seyre dalıp, Rabbine teslim olan kullarından eylesin..Amin.

 2. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  Kardeşim Ahmet Koçyiğit;
  Allah senden de ebedden razı olsun… Amin..
  Bu güel dualarına canu gönülden Amin diyorum… Allah bizleri ve sizleri kendi rahmetiyle günahlarımızı aff eylesin Ve O engin rahmetiyle de Mübarek cennetinde iskan eylesin… Amin…
  Sevgiyle kalın…
  NOT;
  iNŞAALLAH her hafta PERŞEMBE GEÜNÜ GECE SAAT 21 – 00 de bu hatim duasına katılabilir ve kendi sevdiklerinizi n ismini de katarak hatim duasını da yapabilirsiniz yanı bu hatim duası sonunda sevdiklerinizin isimleirni de katarak yapabilirsiniz

 3. şükrü yavuz diyor ki:

  sizin en hayırlınız kuranı öğrenen ve öğreteninizdir hadisi şerifin desturuyla allah cc. okuyandan vesile olandan ve okuduğumuz her bir harf için kendi katında ğani ğani eçir ve mükafat yazsın inşaallah.müslümanlar bir binanın tuğlaları gibidirler.bizlerde okuduğumuz her bir cüzü birer tuğla misali kuranı kalbimizde nakşederek inşa ediyoruz allah kabul etsin

 4. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  Kardeşim Şükrü Yavuz;
  Allah senden ve ailenden ebeddden razı olsun… Amin…
  Çokı doğru söyledin.. Hakikatten Kur’an çok büyük bir ibadettir.
  Babana da selamlarımı söyle, Onlarda bana dua etsinler.
  Aşağıdaki linkleri bir tıkla yarar vardır.

  http://www.fuadyusufoglu.com/kuran-i-kerim-okumanin-fazileti/

 5. resul diyor ki:

  Yapmış olduğumuz hatmi şerifin Kabe de duasını yaptırma imkanımız var mıdır ?

 6. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  Selam

  Kardeşim Resül
  Galiba sen bizim hatimlerimize katılan bir kardeşimizsin
  Lütfen hangi isimle katılmışsın bana yazar mısın?
  Evet Sitemde okuduğumuz hatimleri Kâ’be de olan bir Kardeşimiz(Haci Mahmud Erkal tarafından hatim duası yapılıyor.
  Şimdi de Arkadaş izine gelecek ama 1 ay sonra da gene oraya gidecek (Orada daha başka ikamet edenkardeşlerimiz vardır sıkıntı yok) Ama başka arkladaşlar da okuyabilir çünkü benim Kâ’bede arkadaşlarım vardır orada ikamet ediyorlar.
  Dualarınızı beklerim.

 7. NERGİS diyor ki:

  ALLAH RAZI OLSUN HEPİNİZDEN RABBİM NE MURADINIZ VARSA VERSİN İNŞ.

 8. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  Kardeşim Nergis
  Allah sizden de razı olsun. Amin sen de bu fakir ve günahkar kardeşine dua et. Elhamdulillah. Allah’a sonsuz şükürler olsun ki bizleri hayır yolunda musahhar eyledi tekrar tekrar Allah’a sonsuz şükürler olsun Elhamdulilah

 9. Sabahattin diyor ki:

  Allah razı olsun
  Dua ile iyi niyetleriniz kabul ve makbul olsun inşallah

Yorum Yapın