Mevlid kandili

19 Temmuz 2008 Cumartesi

screenhunter_0171-resulullah-asv-in-evi.jpg

Resulüllah (a.s.v.) ın doğduğu ev…(ESKİ HALİ)

cimg5995hacimahmud1.jpg

Resulüllah efendimiz (a.s.v.) ın doğduğu ev … (YENİ HALİ)

Mevlid Kandiliniz Mubarek olsun

Sevgili Yeğenlerim…

Mevlid kandiliniz kutlu Olsun. Allah-u Teâla Hazretleri (c.c.) bizlere ve sizlere Huzur, sıhhat ve afiyet getirmesini, niyaz ederim..
Sevgilerimle…

Fuad Yusufoğlu

<<< Kutlu doğum haftası hakkında yazı>>>

 

“Mevlid kandili” için 28 Yorum

 1. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  18/3/2008 – merhaba değerli dostum
  Yazan: enbiya25
  Bu gece kulun yalvaris ve yakarislarini Yüce Mevla’ya sunacagi ve O’nun sonsuz affindan, merhametinden, iyiliginden bol bol yararlanacagi umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayirli olsun!

  Ya Rabbi!

  Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah’tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür.

  Ya Rabbi!

  Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür.

  Ya Rabbi!

  Eğer Allah’ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah’tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür.

  Ya Rabbi!

  Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah’tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür.

  Ya Rabbi!

  Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah’tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür.

  Ya Rabbi!

  Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür.

  Ya Rabbi!

  İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah’tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür.

  Ey diri olan!

  Ey ebedi var olan!

  Ey izzet ve ikram sahibi olan!

  Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah’ım!

  Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

  Ya Rabbi!

  Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

  Ya Rabbi!

  Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O’nun elçisidir demeyi nasip et.

 2. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  18/3/2008 – Hayırlı kandiller..
  Yazan: 16MUCO49
  Fani Dünyanın padişahı değilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla ağlar, dostlarla gülerim. Siz sevdiklerime, iyi kandiller dilerim….

 3. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  19/3/2008 – ….
  Yazan: ahcihatah
  Sizin ve herkesin kandilini kutlarım.Ülkemize barış özgürlük ve insanlığımızı tekrar kavuşturmasınada vesile olmasını dilerim..Bir süre yazı yazmıycam.Bilgisayarımız arızalı ama sizi ve verdiğiniz cüzleri takip edicem..Uğramasamda okuduğumdan emin olunuz..Hoşçakalın sağlıkla kalın..

 4. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  19/3/2008 – MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN
  Yazan: destebasi
  Veladet Kandili Hoş Geldin
  Tahkik size kendi nefsinizden öyle bir peygamber geldi ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona çok ağır ve güç gelir. O size çok düşkündür, o mü’minleri çok esirgeyici ve bağışlayıcıdır…

  Tevbe,128

  DUALARINIZDAN BİZLERİ DE EKSİK ETMEYİNİZ İNŞAALLAH

 5. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  19/3/2008 – EN SEVGİLİYE SELAM OLSUN !!!
  Yazan: sivist
  Dualarımız bu gece eksik olmasın inşallah,

  Kandiliniz mübarek olsun.

  Efendim, müjdecim ,

  Kurtarıcım,Peygamberim!

  Sana uymayan ölçü

  Hayat olsa teperim.

  N.F.K.

 6. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  19/3/2008 – kandilimiz mübarek olsun
  Yazan: mustafa1yesil
  Bugün Peygamber efendimizin doğduğu gündür. Peygamber efendimiz yılında rebiül evvel ayının gecesi doğmuştur. Her yıl bu günde müslümanlar peygamberimizin dünyaya gelişini dualarla anarlar. Bu gece eller semaya kalkar, yürekler yaratana onun için açılır. Kandiliniz mübarek olsun.

 7. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  19/3/2008 – Esselamün Aleyküm ;
  Yazan: ferzane
  “Gül açmaz çağlayan akmaz ilahi nurun olmazsa, Söner alem, nefes kalmaz felek manzurun olmazsa, Firak ağlar, visal ağlar ezel mesturun olmazsa, Cemalinle ferahnak etki yandım ya resulallah…”s.a.v.
  Gecemiz mübarek olsun dua ile..

 8. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  19/3/2008 – Es-Selamun Aley…
  Yazan: muhammet
  Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

 9. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  19/3/2008 – Kandiliniz mübarek olsun
  Yazan: bahargunesi
  Duanın manası
  Duâ ve davet” sözü Kur’an’da iki anlam içerir:
  1 – İbadet duası (İbadet amacıyla yapılan duâ)
  2 – Dilek duası (ALLAH’tan birşey dilemek için yapılan duâ)
  Şu âyetler bu tanımlara örnektir:
  “ALLAH’la beraber başka bir ilâha duâ (ibâdet) etme, sonra azab edilenlerden olursun.” (Şuarâ, 26/213)
  “Kim, ALLAH’la beraber varlığını ispatlayacak hiçbir delil bulunmayan bir ilâha ibâdet (duâ) ederse, onun hesabı Rabbinin yanındadır. Kuşkusuz kâfirler kurtulamaz.” (Mü’minûn, 23/117).
  “ALLAH’la beraber başka bir ilâha duâ etme, O’ndan başka ibadete layık ilâh yoktur.” (Kasas, 27/88).
  “ALLAH’ın kulu Muhammed O’na ibâdet (duâ) etmek için kalkınca, neredeyse çevresinde birbirlerine kenetlenerek keçeleşirlerdi.” (Cin, 72/19).
  “Onlar ALLAH’ı bırakıp dişilere duâ (ibâdet) ediyorlar ve yalnız başkaldıran şeytandan başkasına ibâdet etmiyorlardı.” (Nisa, 4/117)
  “Hak duâ ALLAH’a yapılır; ondan başka duâ ettikleri, kendilerine hiçbir cevap veremez. Bunlar suyun ağzına gelmesi için avuçlarını suya açan kimseye benzerler. Hiçbir zaman su ağzına ulaşmaz.” (Râd, 13/14)
  “Onlar ki ALLAH ile beraber başka bir ilâha duâ etmezler. ALLAH’ın haram ettiği canı haksız yere öldürmezler, ve zina etmezler.” (Furkân, 25/68)
  “Ey Muhammed, de ki: “Duanız (ibâdetiniz) olmasa Rabbim sizi ne yapsın (ne diye size değer versin?) Yalanladığınızdan ötürü azaba çarptırılmanız gerekecek.” (Furkân, 25/77)
  Âyetin yorumu ile ilgili olarak şöyle denildi:
  “Eğer sizin O’na duanız olmasa; onun duası size olmasa…”
  Buradaki mastar bazen özne ile bazen de nesne ile tamlanmaktadır. Ancak özne ile tamlanma olasılığı daha güçlüdür. Çünkü o duayı yapan bir öznenin olması mutlak gereklidir. Bu nedenle iki görüşten en güçlüsü budur. Bu durumda âyette şöyle denilmektedir:
  “Şayet O’na duâ etmiyor, O’na ibâdet etmiyor ve O’ndan dilekte bulunmuyorsanız Rabbim sizi ne yapsın ? (ne diye size kıymet verip dikkate alsın?) “

 10. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  19/3/2008 – Es-Selamu Aleyk…
  Yazan: muhammet
  Değerli Bey Amcam…Attığınız Mesaja binaen sizlere çok teşekkürlerimi sunuyorum…Ama Malesef okul olduğu için Sınavların yaklaştığı için Suriye’e gidemedim :(
  Keşke orada olsaydık ama Kısmet…

  Bu Mübarek günde Dualarınızı beklerim….

 11. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  19/3/2008 – sa
  Yazan: isimsiz
  amcam hayrı duaların ıcın rabbım senden sonsuza dek razı olsun daularda bulusmak duası ıle

 12. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  19/3/2008 – esSelamunaleyküm
  Yazan: gulpinarim
  Sizi görüp , size sefkatle bakmayan gözlerin vay haline :( vay haline taifte mübarek sakalinizdan süsülen yaslarin ve kanlarin akmasina sebep o taslari atan ellerin haline :( Hic Gül incitilirmi , Taif utandi , atilan tas utandi…
  Tasladilar sizi Efendim:(((

  Mübarek agzinizdan gönlünüzün büyüklügüne yakistigi ve sadece Ümmetini cok seven bir Peygamberin basardigi Kelimeler döküldü :( ” ALLAH`IM bilmiyorlar onlari affet bilmiyorlarr ” :((
  Senin Yanindan oldum Ben bir SÜRGÜN , Sensizlige agliyor Kalbim üzgün , Bülbüller Seni söyler dertli bugün Kutlu olsun Dogum Günün…….

  kandiliniz mübarek olsun , hayir ve dua ile kalin insaALLAH…

 13. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  19/3/2008 – Selamünaleyküm
  Yazan: sirad
  İman hem nurdur, hem kuvvettir. Evet hakikî îmânı elde eden adam, kâinata meydan okuyabilir ve îmânın kuvvetine göre hâdisatın tazyikatından kurtulabilir. «Tevekkeltü alallah» der, sefine-i hayatta Kemâl-i emniyetle hâdisâtın dağlarvârî dalgaları içinde seyran eder. Bütün ağırlıklarını Kadîr-i Mutlak’ın yed-i kudretine emanet eder, rahatla dünyadan geçer, berzahta istirahat eder. Sonra saadet-i ebediyeye girmek için Cennet’e uçabilir….

  Kandiliniz mübarek olsun, hayırlara vesile olsun. Mazlum kardeşlerimizi dualarımızda unutmayız inşALLAH

  Selam ve dua ile…

  Selamünaleyküm ve Rahmetullah.

  Not:
  Cevap vermediğim, veremediğim için özür dilerim.

 14. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  19/3/2008 – KANDİL..
  Yazan: Ebrar67
  Alemlere rahmet İki Cihan Serveri Gönüler Sultanı Hatem ül Enbiya Allahü Teala nın Sevgilisi Sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa(aleyhisselatü vesselamü vettehiyye) Efendimizin dünyaya teşriflerinin olduğu bir güne Rabbim bizleri kavuşturdu.Bu gece günahları bağışlananlardan şefaate kavuşanlardan eylesin bizi.Gül kokulu Efendimiz (sallahü aleyhi ve sellem)hürmetine hepimizin sıkıntılarını giderip ahrettede Kevser havuzunun başında toplanmak nasip eylesin.Sevgili Peygamberimiz (aleyhisselatü vesselam) Efendimize kıyamete kadar salat selamlar olsun.Bizleri de ümmeti olmakla şereflendiren Rabbime(celle celalühü) hamdolsun.O’nun(allahümme salli ala Muhammed) yolundan kıl kadar ayırmasın.Bu duamızı da Alemlere Rahmet Efendimizin(aleyhisselatü vesselam) hürmetine kabul buyursun.Amin

  Mevlid Kandilinizi tebrik eder, bu gece edeceğiniz dualarda bulunmak dileğiyle

 15. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  19/3/2008 – Es Selamu aleykum
  Yazan: surgunsehrim
  Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım. hayırla kalın inşAllah…

 16. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  19/3/2008 – HAYILI KANDİLLER
  Yazan: igra
  Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..
  Ellerinizden ailece öperiz sağlık huzur mutluluk sizlerle olsun dualarda unutulmamak üzere ….

 17. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  19/3/2008 – kandil…
  Yazan: sevgipenceresi
  Teşekkür ederim.Ben de sizin mevlid kandilinizi kutluyorum.Hayırlı akşamlar…

 18. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  19/3/2008 – as
  Yazan: neslinursema3
  EÛZÜ BİLLAHİ MİNE’Ş-ŞEYTANİ’R-RACÎM, BİSMİLLAHİRRAHMANİRRRAHİM

  Ya ilahel alemin
  İlk yarattığın nur efendimizin nuruydu.
  Sen onu var etmeden evvel gündüzün geceden,
  baharın da kıştan farkı yoktu.
  İyilikler, kötülüklerle iç içe;
  akıl nefse yenik,
  ruh da bedenin esiri idi.
  O güzeller güzeli
  Varlığın sırrını keşfedip akla yüksek hedefler gösterdi
  düşünceye kapılar açıp
  insanın ebedlere namzet olduğunu âlemşümul bir dille haykırdı.
  Böyle bir elçiyi insanlığa bahşetmenden
  Ve sayısız nice nimetlerinden ötürü
  sana sonsuz hamd ü senalar olsun ya rabbi!

  Sevgili amcacigim ailecek Mevlud kandilinizi kutlar hayirlara vesile olmasini dilerim yogunlugum nedeniyle ugrayamiyorum affet…sakin unuttu sanma hergun aklimda oldugunuzu bilmeni isterim…selam ve dualarimla Allaha emanet olun..

 19. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  19/3/2008 – merhaba;
  Yazan: lotuse
  kandiliniz kutlu,
  dualarınız kabul olsun fuat amca,
  saygılar-selamlar.

 20. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  20/3/2008 – :)
  Yazan: isimsiz
  Mevlid Kandilimiz mübarek olsun! Sevgilerimle…

 21. yitik sevda diyor ki:

  mevlit kandiliniz mubarek olsun kutlu doğum haftası kutlu doğumunuza vesıle olsun bizi ona ümmet kılan allah-a hamdolsun

 22. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  Sevgili canım yeğenim. Yitik Sevda
  Kurban senin de mevlid’in kutlu olsun
  İşte Bu mubarek gün ve gecelerde bu fakir ve günahkar amcana dua et.
  Ailene de selamlarımı ilet.
  Sevgilerimle…

 23. azadgulu diyor ki:

  Fuad amcacım Mevlid Kandilimiz mübarek olsun.Nasılsın ? İyimisin amcacım.Ben bi süre gelemedim buraya kusura bakma.halini hatrını soramadım.Çok şükür iyiyim .Herşey yolunda.
  Fuad amca senin ve ailenin kandilini mübarekliyorum.Rabbim sizlerden razı olsun.Huzuru,bereketi eksik etmesin yuvanızdan.Allaha emanet olun .
  HAYIRLI KANDİLLER.dua,saygı ve selam ile.

 24. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  Sevgili canım ve güzel yeğenim..

  Senin Mevlid kandilin kutlu olsun.. Dualarını beklerim..

  Sen nasılsın ailen nasıllar.

  İnşaalah sıhhat ve afiyettesin..

  BANA DURUMUNDAN BAHS ET.

  Çünkü merak ediyorum.. İnşaallah dualarımdasın… (Allah’ın salih kulları duası)

  Sevgilerimle…

 25. sivist blogcu diyor ki:

  Selamün Aleyküm nasılsınız inşallah iyisinizdir mubarek mevlid kandilinizi o güzeller güzeli gecenin sabahında kutlamaya geldim …
  Allah (c.c)Emanet olun sağlıcakla kalın …

  bizleri unuttunuz …:))

 26. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  Sevgili canım kardeşim…
  İnan ki ben sizleri unutmadım.. Ve inşaallah da unutmam.. İnan ki Dualarımdasınız (Allah’ın salih kulları duasiyle)
  Kurban senin de mevlid kandilin kutlu olsun..
  İşte bu mubarek gün ve gecelerde bu fakir ve günahkar kardeşine dua et.
  Ailene selamlarımı lütfen ilet.
  Sevgilerimle…

 27. dilek diyor ki:

  hocam sizin ve müslüman kardeşlerimin kandilini kutlarım. rabbim bu gün hürmetine bizleri bağıslayanlardan eylesin. razı olduğu kullardan eğlesin. bizleri ibadetlerimizle değil merhametiyle yargılasın.tövbelerimizi kabul etsin.kabirde azap vermesin.azrail.a.s en güzel süretiyle görmeyi nasip etsin.allah imanımızı muhafaza etsin.AMİN…

 28. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  Kardeşim Dilek;
  Ne güzel dualar.. Allah senden ve ailenden ebeden razı olsun… Amin.
  Senin de kandilin mübarek olsun..
  Dualarını beklerim…
  Sevgiyle kalın…

Yorum Yapın