Okunan 6 Kur’an hatmi ve 1.5 MİLYAR salavatın kabe’de duası

11 Temmuz 2008 Cuma

dsc00208-fuadyusufoglu-geliyi-same.JPG

Geliye Şam’e (Navale)

…………………ÇİFTE MÜJDE…………..

Sevgili yeğenlerim…Sevgili kardeşlerim…

Bilindiği üzere KABE’DE duaları yapılacak üç kur’an hatmemiz, vardı. Sevgili yeğenim Mondelich İki Kur’an hatmesi, Sevgili Mahmut 58 kardeşimiz bir kur’an hatmesini daha okumuş, Böylece Okunmuş olan 6 Kur’an hatmesi oldu…

Dualarını Hem kabe-i Muazzamada Hemde Revda-i Mutahharada yapılacak…

Evet yanlış okumadınız…Bu kur’an hatmelerin dualarını Kabe-i Şerifte Canım kardeşim Haci Mahmud ERKAL tarafından, Revda-i Muttahharada BİZİM BLOGUMUZDA sayfası bulunan SUUDİDEN Canım haciye hanım kardeşimiz yapacak…Allah (c.c.) kendi rızası için kabul buyursun…AMİN…

Bu Kur’an hatmenin duaları KADİR GECESİ’nde saat 02-00 de yapılacaktır..

İsteyen kardeşlerimiz Kadir gecesinde (pazartesi’yi sali’ya bağlayan gece de ) saat 02-00 de duaya katılıp AMİN diyebilir…

Allah (c.c.) bu kur’an hatmelerimize katılmiş olsun veya katılmış olmasın herkes duası yapılacak saat’a AMİN diyebilir…

Allah (c.c.) ses veren, vermeyen tüm kardeşlerimizden razi olsun…AMİN…

OKUNAN 6 HATİM VE BİR BUÇUK MİLYAR SALAVAT-I ŞERİF DUA’SI

Bismillahirrahmanırrahıym

Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamd: Resul-i Zişan Efendimize, âl ve ashabına salat ve selam olsun.
Ey dilediğini en doğru yola hidâyet eden Rabbimiz! Bize Kur’ân’ın hidâyetiyle hidâyet ver! Bize Kur’ân’ın inâyetiyle âfiyet ver! Hem bizleri Kur’ân’ın kerâmetiyle her türlü ateşten kurtar!

Hem Kur’ân’ın şefâatiyle bizi Cennete idhâl eyle! Kur’ân’ın fazîletiyle derecelerimizi yükselt! Ey lütuf, cömertlik ve iyilik sâhibi olan Rabbimiz! Kur’ân’ın tilâveti hürmetine kötü amellerimizi ört!

Yâ Rabbenâ! Kalblerimizi tertemiz eyle! Ayıblarımızı gizle! Hastalarımıza âcil şifâlar ihsan buyur! Borçlarımızı en kısa zamanda edâ etmeyi nasîb eyle!

Bir kısım yüzlerin ağarıp bir kısmının karardığı o dehşetli mahşer gününde, bizleri yüzü ağaran bahtiyarlardan eyle! Ana babalarımıza, ecdâdımıza ve bi’l-cümle geçmişlerimize merhamet buyur! Onları affet!

Dînimizi ve dünyamızı ıslâh eyle! Düşmanlarımızın cümlesini darmadağın et! Âilemizi, mallarımızı ve memleketlerimizi her türlü âfetlerden, hastalıklardan ve belâlardan muhâfaza buyur! Kur’ân-ı Azîmü’ş-şân hürmetine ayaklarımıza sebât ver! Ve kâfirler gürûhuna karşı bizlere yardım eyle!

Yâ Rabbenâ! Okuduğumuz 6 Kur’ân-ı Kerîm hatminden ve bir büçük milyar selavatı şerif’den hâsıl olan sevâbı, hem onun tilâvetinden hâsıl olan nûru Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed Aleyhissalâtü Vesselâm’ın rûhuna hediye eyledik, vâsıl eyle yâ Rabbi!

Hem O’nun, nebî ve resûl kardeşlerinin ruhlarına salât ü selâm ile ayrı ayrı hediye eyledik, vâsıl eyle yâ Rabbi!

Hem O’nun âl ve evlâdına, vâlidelerimiz olan muhterem zevcelerine, ashâbına, etbâına, mübârek nesillerinin ruhlarına hediye eyledik, vâsıl eyle yâ Rabbi! Hem onların cümlesinden râzı ol!

Babalarımız, analarımız, erkek ve kız kardeşlerimiz, evlâdlarımız, akrabâlarımız, sevdiklerimiz ve arkadaşlarımızdan vefât etmiş olanların ruhlarına da ayrı ayrı hediye eyledik, vâsıl eyle yâ Rabbi!

Hem üstadlarımızın ruhlarına, meşâyıhımızın ruhlarına, hayır ve hasenât sâhiblerinin ruhlarına, hem bütün mü’min ve mü’minelerden, müslim ve müslimelerden vefât edenlerin ruhlarına, hayatta bulunanların rûhâniyetlerine hediye eyledik, sen vâsıl eyle yâ Rabbi!

Ey bütün ihtiyaçları karşılayan! Ey bütün belâları def‘ eden! Ey her duâya icâbet eden! Ve ey merhamet edenlerin en merhametlisi olan Rabbimiz! Rahmetinle, merhametinle duâlarımızı kabul eyle! Amin

“Okunan 6 Kur’an hatmi ve 1.5 MİLYAR salavatın kabe’de duası” için 46 Yorum

 1. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  7/10/2007 – selam
  Yazan: sevgipenceresi
  Kadir geceniz mübarek olsun. Allah bu gecede edeceğimiz bütün duaları kabul etsin inşaallah. (Amin.)

 2. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  7/10/2007 – Kadir gecesi…
  Yazan: pamuk74
  Kadir geceniz mübarek olsun.Bu mübarek geceyi en iyi şekilde yad edebilmek ümidiyle.Allah’a emanet olunuz. Dualarınızda yer alabilmek temennisiyle…Hayırlı geceler…

 3. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  7/10/2007 – ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN
  Yazan: fatma46
  SAYIN FUAD ABİM BANA GÜÇ VERDİN UMULANDIRDIN .İLGİNİZE COK TEŞEKKÜR EDERİM .EŞİM AVNİ DE SELAMLARINI YOLLUYOR SİZE DUACI YAZMAMI İSTEDİ GÖZÜNDEN AKAN SEVİNÇ GÖZYAŞLARI BU SEFER.AGRILARINA RAĞMEN GÜLÜYOR HERKESE BÜTÜN DUADA BULUNAN KARDEŞLERİMİZE TÜM MÜSLÜMAN ALEMİNİN KANDİLİNİ KUTLUYORUZ. DUA ZAMANINDA HAZIR OLUCAM ALLAH RAZI OLSUN BİNLERCE SAYISIZ ŞÜKÜRLER OLSUN SİZE RASTLADIĞIM İÇİN DUA İLE MUHABBETLE KALIN İNŞALLAH

 4. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – SLM
  Yazan: fatma46
  ******* ********* ******
  **** **************

  Düzenleyen fuadyusufoglu gün: 8/10/2007 saat: 00:31

 5. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – sa
  Yazan: SEMA1
  Kadir Gecesi değer gecesidir, Allah tarafından değerli kılınmış bir gecedir. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Bu gece bir ömürden daha hayırlıdır. Ellerin açıldığı, gözlerin dualarla yaşardığı, kalplerin okşandığı Kadir Gecesinde bütün insanların günahlardan uzaklaşıp tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederim. Allah tüm inananları iman yolundan ayırmasın.

 6. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – ….
  Yazan: ahcihatah
  Hepimizin kandili mübarek olsun.Allahın rahmetine şiddetle her zaman ihtiyacımız var.Bende sizlerden dua istiyorum.Oğlum bir dağ karakolunda asker.Her şehit haberinde içimden bir parça kopuyor.Hepinizin duası onunla olsun.Fuat amca sizin ayrıca kutluyorun.Benim içime işlediğiniz için,aydın gözlerinizle baktığınız için,ve burdaki emekleriniz için Allah sizden razı ve hoşnut olsun..

 7. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – ….
  Yazan: ahcihatah
  Fatma hanımın eşi için ayrıca dua edicem.Bende bundan bir süre önce akciğer kanseri atlattım.Allah yardımcısı olsun..

 8. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – kadir geceniz mübarek olsun
  Yazan: cerenimo74
  “Allah’ım sen affedicisin. Affı seversin. Bizi de affet…” amin

  “Allah bir kimseyi ancak gücünün yettiği şeyle yükümlü kılar. Onun kazandığı iyilik kendi yararına, kötülük de kendi zararınadır. (Şöyle diyerek dua ediniz): “Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et.” bakara suresi 286

  dualarda buluşmak dileğiyle.

  sevgiyle ve sağlıcakla kalın.

 9. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – Allahın selamı üzerinize olsun
  Yazan: ruhlargemisi
  Sevgili Fuad bey amca kadir gecenizin hayırlara vesile olmasını diliyorum ve hasta olan kardeşimize de Allahtan şifa diliyorum.
  Saygılarımla…

 10. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – selamünaleyküm
  Yazan: bennur76
  Bu gece bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi. Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

 11. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – Selamün Aleyküm…
  Yazan: sivist
  Kadir gecenizi kutlar, tüm islam alemine hayırlar getirmesini dilerim.
  kalbi dua ile…

 12. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – MERHABA
  Yazan: fatihinsatirlari
  Bu gece bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi. Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

  PINAR…

 13. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – slm
  Yazan: yusufensar
  a.s sevgili abi öncelikle bizleri düşünüp sürek li yorum yazdıgın için sagol sizin ve tüm müslüman aleminin kadir gecesi en güzel şekilde gecirmeniz dilegi ile ALLAH ın rahmeti ve bereketi üzerimize olsun

 14. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – Esselamün Aleyküm
  Yazan: cansofi
  Leyletü-l Kadr hepimize mübarek olsun bin geceden hayırlı olan bu geceyi en güzel şekilde ihya edebilmeyi nasib etsin rabbimiz bizlere inşaAllah sevgilerimle

 15. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – huriye
  Yazan: isimsiz
  sa çok sevdiğim bi arkadaşım için duaya ihtiyaç var müsadenizle bende duaya katılabilirmiyim ve duanızda onada yer ayırırmısınız lütfen..allah şimdiden razı olsun..ayrıca bloğunuz çook güzel..rabbim hizmetlerinizi kabul etsin.

 16. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – mahmut58
  Yazan: kutlama
  Abeyciğim Yazılarınız ve yorumunuz için çok teşekkür ederim.Allahım sizin yapmış olduğunuz hizmetler için rızasına nail eylesin.Cenneti firdevste bulunmaızı nasip eylesin.Abeyciğim ramazanda ben 2 hatim okudum.birisi bizim bir gurubumuz içinde duası yapılmakta birisinide siz kabede yapılan duaya dahil ederseniz çok mutlu olurum.Yaptığınız ve yapacağınız hayırları canabı Allahım bu kadir gecesi hürmetine bire bin olarak kabul eylesin.Abiciğim bu kadir gecesi yüzü suyu hürmetine bizlere ve çocoklarımıza dualarınızı bekliyorum.Geceniz mübarek olsun.Allaha emanet olun.Baki selamlar……..

 17. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – s.a. arkadaşım
  Yazan: isimsiz
  O gece boyunca melekler, Rablerinin izniyle ölü canlara hayat taşımak için bölük bölük inerler; her çeşit barış, huzur, saadet ve güven taşırlar… ta şafak sökünceye dek!.. Bu mübarek Kadir Gecesinde Allah dualarınızı kabul etsin.

 18. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – selamun aleyküm
  Yazan: mevlana1
  fuad amca sizi çok iyi anlıyorum rabbim razı olsun sizin gibi kıymetli bir büyüğümün ailesiyle tanışmayı sizlerin hayır duasını almayı çok isterdim..size karşı bir mahcubiyet içindeyim..rabbim daha ileride daha güzel bir şekilde belki diler..yinede dualarınızda bu fakir kızınızıda unutmazsanız sevinirim..
  Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah hayır dualarımızı kabul buyursun inş.. selametle kalın..ailenize sevgi ve selamlarımı iletin..

 19. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – S.A.
  Yazan: SanaGeleyim
  YAGMURUN TOPRAGA HAYAT VERDIGI GIBI DUALARINDA HAYAT BULACAGI BU GECEDE DUA BAHCESINDE YESEREN FIDAN OLMAK DILEGIYLE KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN!

 20. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – …..
  Yazan: ahcihatah
  Bun yazdıklarımı yayınlamanız için değil okumanız adına yazıyorum.Çünkü ************* ************************
  *************************************
  ******************************

  Düzenleyen fuadyusufoglu gün: 8/10/2007 saat: 13:58

 21. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – ..
  Yazan: ilkayoguzhan
  selamun aleyküm
  Allah razı olsun fuad amca..
  ne güzel hatim dualarının Kabede ve medine de yapılabilecek olması:)
  Allah kabul buyursun inşaallah…
  sizlerin ve ailenizin de Kadir gecesi mubarek olsun
  en iyi şekilde ihya eden kullardan olalım inşaallah
  gerçi kadir gecesinin geçtiğimiz cumartesiyi pazara bağlayan gece olduğu rivayetleri dolaşıyor etrafta:(
  Rabbim Kadir gecesi gibi muamelede bulunsun inşaallah bu gecede…

 22. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – s.a fuad amcam
  Yazan: igra
  Allah’im, Yuce Yaradanim benim !

  Bu gece rahmetin sagnak sagnak yagdigi bu gece senin kapina, boyun bükerek, duayi müminin en samimi ibadeti bilerek,
  siginilacak tek kapinin Senin kapin oldugunu bilerek geldim Yârab!
  Eger duaniz olmasaydi Rabbim size ne diye deger versindi (Furkan 77) Ayet-i Kerimesine siginara, Vahyinin,
  senin kulun ile konusman oldugunu bilerek, ellerimi actim Rahmetine Yârab! Huzurunda boynumu bükerek,
  aczimi yüregimde hissediyor, Sen Rab, ben ise kulunum diyorum!
  Iyyâ kenabüdü ve iyyâ kenestain!
  Yanliz sana inaniyor,yalniz senden yardim diliyorum! Yanibasimdasin Rabbim! Tek siginagimsin!
  Ve sen bana sah damarimdan daha yakinsin!
  Sen SEM sin, duami isitensin!
  Sen BASIR sin, beni goren ve gozetensin!
  Kapina geldim bu gece! Bu müjdeler dolu geceyi, dualarimin kabulu icin vesile kildim,
  aptigim inandigim TEK kapima geldim, bu aciz elleri kudretinle tut Rabbim, geri cevirme!
  Sen Rab’sin ben Kul olanim. Eksigim günahim cok. Ama senin kulun olmakta seref duyan, bahtiyar olanim Yarab.
  Sen, bu elleri, bu gece sana uzanan milyonlarca güzel el arasina kat, onlarin arasinda,
  duasi müstecab olanlarin yüzü suyu hürmetine bu aciz kulunun dualarini da kabul eyle Yarabbi!
  Bu gece Kabe’de, tavafta olup, gönlu seninle olanlarin, multezemde yasli gozlerle sana siginanlarin,
  Ravza’da Yesil Kubbe önunde sevgilinin huzurunda sana el acanlarin dualarina kat bu acizin dualarini!
  Ve kabul eyle Yarabbi!
  Kabul eyle Yarabbi!
  amin amin amin

 23. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – s.a fuad amcam
  Yazan: igra
  Fuad amcam ailece kadir geceniz mubarek olsun ellerinizden öpüyorum .Rabbim gönlünüze göre versin Rabbim duası kabul olanlardan eylesin amin

 24. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – ….
  Yazan: ahcihatah
  Boş vaktinizde bloğuma bakarsanız sevinicem.Ordaki talebi yerine getirebilecek olanlarada ulaşırsanız Allah razı olsun..Bloglarda bir tepki oluşturalım istedim..

 25. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – selam
  Yazan: suudiden
  evet fuad abi
  ins ben hatim dualarini kadir gecesinde medinede
  rava-i mudahharda rasullahin ravzasinda yapmaya calisacagim melam kabul etsin bizleride sevabina dahil eylesin ins
  allah razi olsun sizden benide bu sevaba dahil ettiginiz icin
  allah hakkimizda ve hakkinizda herseyin hayirlisini versin
  butun hasta ve rahatsiz musluman kardeslerimize sifalar ihsan eylesin
  amin aeo

 26. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – SELAMÜN ALEYKÜM
  Yazan: fatma46
  Allah’ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. Hayırlı kandiller! ALLAH razı olsun sizlerden sayın abim eşim oğlum kızım ve damadım kandilinizi kutlar selam ederler.size duacıyız .ailenize selam ederim SELAMÜNALEYKÜM

 27. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – s.a.
  Yazan: bayansanem
  fuat amcacım böyle mübarek bir gecede affedilenlerden olmayı diliyor,hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.dularınızda eksik etmeyin.ellerinizden öpüyorum.

 28. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – kadir gecesi
  Yazan: myvizyon
  S.A bu gece kadir gecesi hepimizin mübarek olması kaplerimizin bu gecede şifa bulması dilegi selam ve dua ile hayırlara vesile olsun inşl

 29. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – s.a.
  Yazan: cebimdekikelimeler
  Saygıdeğer nezlinizde sayfanızdaki ve dualara katılan tüm müslümanların Kadir gecesi mubarek olsun inş.

 30. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – Selâm
  Yazan: kiremit
  Fuad amca hatimlerinizi Allah kabul etsin. İnşallah cümlemizin insanlara daha iyi örnek olup hayır işlerinde yarışır hale gelmemiz için Allah kuvvetimizi şevkimizi arttırsın. Âmin.
  Kadir Gecesi cümlemize mübarek olsun.

 31. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  9/10/2007 – Esselamü aleyküm
  Yazan: dernekli
  Kazanıp rızasını kendini sevdir / Af için yetkili O’dur Muktedir / Uyanıp gafletten ol teyakkuzda/ Bin aydan evladır leyle-i kadir

  bol kazançlı geceler amcacım…dualarınızda eksik etmeyin inşaallah

 32. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  9/10/2007 – KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN…
  Yazan: kyksanalavm
  Kadir Suresi
  Sûrenin anlamı şöyledir:
  “Biz O (Kur’an)’nu Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen nereden bileceksin? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Melekler ve Ruh, o gece Rablerinin izniyle (o yıl takdir edilmis olan) her iş için iner de iner. Esenliktir o, tâ tan yeri ağarıncaya kadar”.

 33. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  9/10/2007 – ALLAH RAZI OLSUN DAYICIM
  Yazan: vanarvas
  sizinde kadir geceniz mübarek olsun allah bütün günahlarımızı af ettisin küfrün azdığı bu zamanda ne mutlu o insana ehli sünnet yolunda gidenlere.selam ve dua ile kalın VANARVAS

 34. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  11/10/2007 – Merhaba
  Yazan: nefise45
  muhterem ağabeyim beni kabul ettiğiniz için sağolunuz.ben her konuda çok yeniyim.Ebrar 67nin ablasıyım.banada blok açtı.ihtiyacım olan manevi huzuru sitenizde buldum.Şimdiye kadar görmediğim resimleri gördüm çok etkilendim.Kuran dinledim ağladım dualarınızla ferahladım.Allah razı olsun.Dualarınızda benide unutmayın ne olur.Allaha emanet olunuz.

 35. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  9/10/2007 – S.A
  Yazan: DELALEDILEMIN
  KENDİSİNE DUA EDENLERİ GERİ ÇEVİRMEYEN GÜNAHLARI BAĞIŞLAYAN HERŞEYİ BİLEN GÖREN VE DUYAN YÜCE ALLAH TÜM DUALARINIZI KABUL ETSİN KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN HAYIRLI KANDİLLER

 36. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  9/10/2007 – s.a
  Yazan: dingorevlileri
  Bismillâhirrahmânirrahîm.

  1 Biz Kurân;i indirdik kadir gecesi.

  2 Bilir misin nedir kadir gecesi?

  3 Bin aydan daha hayirlidir kadir gecesi!

  4 O gece Rablerinin izniyle Ruh ve melekler,

  her turlu is icin iner de iner…

  5 Artik o gece bir esenliktir gider…

  Tâ tan agarana kadar…

  (Kadir Sûresi)

  Dua; rahmet kapilarinin anahtari, kullugun ruhu ve ibadetin ozudur.

  Allah Resulu(s.a.v.), faziletine inanarak ve sevabini da yalniz Allah’tan umarak bu geceyi

  guzel amellerle gecirenlerin gecmis gunahlarinin bagislanacagi mujdesini vermis.

  ‘Allah’im Sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affeyle!’ demistir.

  Allah’im! Ramazan’in gecelerinde ozellikle Kadir Gecesi’nde yapilan dualari

  sonsuz rahmetinle kabul edip geri cevirmeyecegini biliyoruz.

  Bizim de dularimizi kabul eyle.

  Bizi, duasi geri cevrilmeyen, her ne zaman el kaldirsa

  aninda kabul edilen nazli ve niyazli kullarindan eyle.

 37. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  9/10/2007 – Kadir gecemiz mubârek olsun..
  Yazan: benpacella
  Ramazan-ı Şerifin biteceğini haber eden, biticeği için hüzünlenen gönüllerimize su serpen Kadir gecemiz geliyor..
  Gücümüz yetene kadar “Allahumme inneke afüvvün keriymün tuhibbul afve fa’fu annî” diyelim, şefaat ve merhamet diliyelim..
  Rabbim dualarımızı makbûl, orucumuzu kabul, ibadetimizi daim etsin..
  Hayırlı kandiller, ailenize selâmlar..
  Dua/laşmak ve edilen dualarda hatırlanmak dileği ile..
  Allah hatimlerinizi kabul buyursun

  Allahım.!

  ..Gelmiş geçmiş günahlarımızdan..

  ..Dünyevî saplantı ve uğraşlardan..

  ..Şeytanın hileli oyunlarından..

  ..Nefsimizin hadsiz isteklerinden..

  ..Günah olduğunu bildiğimiz amellerden..

  ..Haram kıldığını bildiğimiz şeylerden..

  ..Îmanı zayıf damgası yemekten..

  ..İmânsızların şerrinden, küfründen..

  ..Çok konuşup dedikodu etmekten ve edenden..

  ..Gıybetçilerin şerrinden..

  ..Rahmetinden nasiplenmemişlerden..

  ..Müsebbih olamamaktan..

  ..Azabından, şiddetinden, korkundan Rahmetine sığınırım..

  ..Bizleri, anne ve babamızı, dindaşlarımızı ve ölmüşlerimizi affet..

  ..Lâyık olamasak da bizlere rızandan pay ver..

  ..Aciz olsak da imân ile güç ver..

  ..Dile düşmekten, kötü olmaktan, hile yapmaktan,

  ..Şükretmeyi unutmaktan,huzurunda utanmaktan, Sana sığındık Ya Rabb..

  ..Anne ve babamızı bizlerden razı kıl..

  ..Onların rızasından mahrumsak, Senin rızandan da mahrumuz..

  ..Bizden Razı ol Yâ Rabb..

  ..Dinimizin güzelliğini bilmeyenlere de ver, görmeyenlere de göster..

  ..Bizleri kabir azabından koru..

  ..Sual meleklerine fesih bir dille cevap vermeyi nasib eyle..

  ..Hesab günü Vaktini nerde geçirdin, bedenini nerde eskittin.?

  ..Bu soruyu dumaktan utanırız Ya Rabb..

  ..Zirâ verecek cevabımız yok..

  ..Allah için ne yaptın.?Denirse yine verecek cevabımız yok..

  ..Elimizdeki birkaç sevapla, iyi amelle huzuruna çıktığımızda,

  ..Mizânda günahlarımızın ağır gelmesinden Sana sığınırız Allahım..

  ..Sen rahmetinle sevablarımızı çoğalt..

  ..Merhametinle kalblerimizi aydınlat..

  ..Kalbimizden imânı, dilimizden Adını eksik etme..

  ..Son nefesimizde Kelimei Tevhidi zikredenlerden kıl..

  ..Kabr denen bekleme salonunda azabından koru..

  ..Duaya açılan ellerimizi, Adını okuyan dilimizi boş bırakma..

  ..Daim eyle, eksik etme, katından kovma,

  ..Günahlarımızı affet, dualarımızı kabul et..

  ..Hakkımızda hayırlı kıldığını gönlümüze de razı eyle..

  ..İmânımızı ve ibadetimizi devamlı ve selâmette kıl..

  ..İlâhi.!

  ..Bizi azab ve gazabından koru..

  ..Senden faydalı olan ilim, kabul olunan amel ve helâl rızık isteriz..

  ..Saptırma Allahım..

  ..İlmi gaybında Zatı Ecelli Alâna tahsis buyurduğun her isim ile,

  ..Senden dilerim ki;

  ..Kuranı göğsümüzün nurû, Kalbimizin baharı,

  ..Hüznümüzün cilâsı, sıkıntı ve kederimizin zehâbı kılasın..

  ..Kadir gecesinde ettiğimiz dualarımızı KADRİ için kabul buyur..

  ..Bizleri sâlih kullarından eyle..

  ..Affet, islâh et..

  ..Yolundan saptırma..

  …ÂMİN..

 38. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  9/10/2007 – Selâmün Aleyküm..
  Yazan: benpacella
  İsmen ismen hepiniz dualardasınız..
  Allaha emânet kalın..
  selam ve dua ile.. hayırlı sahurlar..

 39. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  9/10/2007 – SELAM İLE
  Yazan: Ebrar67
  Allah-u tealanın ve sevgili habibinin selam ve bereketi üzerinize olsun.Sayfanızda okunmuş hatimleri selevat-ı şeriflerin sayılarını gördükçe onur duyuyorum.Allah-u teala artırsın inşaallah.Her geceyi kadir her günü ramazan niyeti ile yaşayabilmek hayata geçirebilmek duasıyla Allah-u tealaya emanet olunuz.

 40. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – S.A
  Yazan: DELALEDILEMIN
  KENDİSİNE DUA EDENLERİ GERİ ÇEVİRMEYEN GÜNAHLARI BAĞIŞLAYAN HERŞEYİ BİLEN GÖREN VE DUYAN YÜCE ALLAH TÜM DUALARINIZI KABUL ETSİN KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN HAYIRLI KANDİLLER

 41. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – s.a
  Yazan: dingorevlileri
  Bismillâhirrahmânirrahîm.

  1 Biz Kurân;i indirdik kadir gecesi.

  2 Bilir misin nedir kadir gecesi?

  3 Bin aydan daha hayirlidir kadir gecesi!

  4 O gece Rablerinin izniyle Ruh ve melekler,

  her turlu is icin iner de iner…

  5 Artik o gece bir esenliktir gider…

  Tâ tan agarana kadar…

  (Kadir Sûresi)

  Dua; rahmet kapilarinin anahtari, kullugun ruhu ve ibadetin ozudur.

  Allah Resulu(s.a.v.), faziletine inanarak ve sevabini da yalniz Allah’tan umarak bu geceyi

  guzel amellerle gecirenlerin gecmis gunahlarinin bagislanacagi mujdesini vermis.

  ‘Allah’im Sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affeyle!’ demistir.

  Allah’im! Ramazan’in gecelerinde ozellikle Kadir Gecesi’nde yapilan dualari

  sonsuz rahmetinle kabul edip geri cevirmeyecegini biliyoruz.

  Bizim de dularimizi kabul eyle.

  Bizi, duasi geri cevrilmeyen, her ne zaman el kaldirsa

  aninda kabul edilen nazli ve niyazli kullarindan eyle.

 42. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/10/2007 – Kadir gecemiz mubârek olsun..
  Yazan: benpacella
  Ramazan-ı Şerifin biteceğini haber eden, biticeği için hüzünlenen gönüllerimize su serpen Kadir gecemiz geliyor..
  Gücümüz yetene kadar “Allahumme inneke afüvvün keriymün tuhibbul afve fa’fu annî” diyelim, şefaat ve merhamet diliyelim..
  Rabbim dualarımızı makbûl, orucumuzu kabul, ibadetimizi daim etsin..
  Hayırlı kandiller, ailenize selâmlar..
  Dua/laşmak ve edilen dualarda hatırlanmak dileği ile..
  Allah hatimlerinizi kabul buyursun

  Allahım.!

  ..Gelmiş geçmiş günahlarımızdan..

  ..Dünyevî saplantı ve uğraşlardan..

  ..Şeytanın hileli oyunlarından..

  ..Nefsimizin hadsiz isteklerinden..

  ..Günah olduğunu bildiğimiz amellerden..

  ..Haram kıldığını bildiğimiz şeylerden..

  ..Îmanı zayıf damgası yemekten..

  ..İmânsızların şerrinden, küfründen..

  ..Çok konuşup dedikodu etmekten ve edenden..

  ..Gıybetçilerin şerrinden..

  ..Rahmetinden nasiplenmemişlerden..

  ..Müsebbih olamamaktan..

  ..Azabından, şiddetinden, korkundan Rahmetine sığınırım..

  ..Bizleri, anne ve babamızı, dindaşlarımızı ve ölmüşlerimizi affet..

  ..Lâyık olamasak da bizlere rızandan pay ver..

  ..Aciz olsak da imân ile güç ver..

  ..Dile düşmekten, kötü olmaktan, hile yapmaktan,

  ..Şükretmeyi unutmaktan,huzurunda utanmaktan, Sana sığındık Ya Rabb..

  ..Anne ve babamızı bizlerden razı kıl..

  ..Onların rızasından mahrumsak, Senin rızandan da mahrumuz..

  ..Bizden Razı ol Yâ Rabb..

  ..Dinimizin güzelliğini bilmeyenlere de ver, görmeyenlere de göster..

  ..Bizleri kabir azabından koru..

  ..Sual meleklerine fesih bir dille cevap vermeyi nasib eyle..

  ..Hesab günü Vaktini nerde geçirdin, bedenini nerde eskittin.?

  ..Bu soruyu dumaktan utanırız Ya Rabb..

  ..Zirâ verecek cevabımız yok..

  ..Allah için ne yaptın.?Denirse yine verecek cevabımız yok..

  ..Elimizdeki birkaç sevapla, iyi amelle huzuruna çıktığımızda,

  ..Mizânda günahlarımızın ağır gelmesinden Sana sığınırız Allahım..

  ..Sen rahmetinle sevablarımızı çoğalt..

  ..Merhametinle kalblerimizi aydınlat..

  ..Kalbimizden imânı, dilimizden Adını eksik etme..

  ..Son nefesimizde Kelimei Tevhidi zikredenlerden kıl..

  ..Kabr denen bekleme salonunda azabından koru..

  ..Duaya açılan ellerimizi, Adını okuyan dilimizi boş bırakma..

  ..Daim eyle, eksik etme, katından kovma,

  ..Günahlarımızı affet, dualarımızı kabul et..

  ..Hakkımızda hayırlı kıldığını gönlümüze de razı eyle..

  ..İmânımızı ve ibadetimizi devamlı ve selâmette kıl..

  ..İlâhi.!

  ..Bizi azab ve gazabından koru..

  ..Senden faydalı olan ilim, kabul olunan amel ve helâl rızık isteriz..

  ..Saptırma Allahım..

  ..İlmi gaybında Zatı Ecelli Alâna tahsis buyurduğun her isim ile,

  ..Senden dilerim ki;

  ..Kuranı göğsümüzün nurû, Kalbimizin baharı,

  ..Hüznümüzün cilâsı, sıkıntı ve kederimizin zehâbı kılasın..

  ..Kadir gecesinde ettiğimiz dualarımızı KADRİ için kabul buyur..

  ..Bizleri sâlih kullarından eyle..

  ..Affet, islâh et..

  ..Yolundan saptırma..

  …ÂMİN..

 43. yusuf diyor ki:

  arkadaşlar bu ilk ayfada maide
  süresini okuyan kişinin adı ney yardımcı oluranız sevinirim

 44. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  Sevgili canım kardeşim YUSUF
  Kurban sana gerekli açıklamayı meille bildirdim
  Dualarını beklerim..
  Sevgilerimle…
  Fuad Yusufoğlu

 45. mehmet yanar diyor ki:

  kısa ama okuyamadım karışık geldi bana

 46. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  Sevgili canım kardeşim Mehmet;

  Evet kurban bu yazı eski bir yazıdır Bir zamanlar arkadaşlarla beraber bu sayfadaki zikirleri yapmıştık Ve Ozaman da Kâ’be’de duası yapılmıştı. (Bir haci arkadaşım yapmıştı Mahmud erkal tarafından)

  Yanı o zaman yapılmıştı sadece arkadaşlarla beraber insan birlik ve beraberlik içinde olunca neler yapabilir onu işaret etmek için bu eski yazıyı da silmedim (Birlik ve beraberlik içinde olunursa Yüce Rabbim da insana kolaylıklar gösterir başaramiyacağı şey hemen hemen yok gibidir)

  Dualarını beklerim.

  Hayırlı ramazanlar

  Sevgilerimle…

Yorum Yapın