Sünneti seniye

27 Mayıs 2008 Salı

Çağ-Çağ barajı (Nusaybin)

Hasen-i Basri (r.a.) den rivayet edilmiştir der ki :

Resulullah (Salallahu aleyhı vesellem) Zamanında “Ya Muhammed, biz Rabbımızı seviyoruz” dediler. Bunun üzerine bu ayeti kerime nazil oldu:

Yüce Allah (c.c.) Buyuruyor:

-”Habibim de ki; eğer Allah’ı seviyorsanız hemen bana uyun ki; Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın “

Bişr-i Hâfi (r.a.) rivayet edilmiştir der ki :

“-Ben Resulullah (sallallahu aleyhı veselem) i Ruyada gördüm

Bana;

-“ Ey Bişr, Allah seni akranın arasında ne ile yükseltı biliyormusun? “ buyurdu .

Ben;

-”Hayır Ya Resulullah (Sallallahu aleyhi ve sellem)” deyınce.

Resulullah (Sallallahu aleyhi ve Selam ) şöyle buyurdular :

“-Salih kişilere hizmet etmen, kardeşlerine nasihat etmen, dostlarımı ve benim sünnetimi yerine getirenleri sevmen ve benim sünnetime tabı olmanla.”

Nitekim peygamberimiz (Sallallahu aleyhi ve sellem) buyurdular:

“-Kim ki benim sünnetimi işler, ihya ederse o beni sevmiş olur. Kim ki benı severse o kiyamet günü cennete benimle beraber olur.

Mükaşafetül kulub (İmam-i Ğazali)

Allah-u Teala hazretleri Bizleri ve sizleri Resulullah (Sallallahu aleyhi ve sellem) ın sünnetlerini yerine getirenlerden ve onlarla amel edenlerden eylesin. Amin

Fuad Yusufoğlu

Etiketler: ,

“Sünneti seniye” için 37 Yorum

 1. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  14/8/2006 – Allah hepinizden razı olsun…
  Yazan: fuadyusufoglu
  Muhterem kardeşlerim sevgili yeğenlerim…inankı yetişebilseydım hepinize ayrı ayrı yorum yazıp şükranlarımı sunmak için…; ama biliyorsunuz benim gücüm yok ..ben zaten bir şey beceremiyorum ..Allah razı olsun bu hatım duasında emeği geçen yeğenlerim …benim tatlı mı tatlı prensesim…benim melek mı melke yüzlü yeğenim (kendisi ne kadar cadı de dese ) benim yanımda o bir melek…Sevgili sedat yeğenim…sevgili soyadı adaşım sema ciğim…güzel sevgi damlaları…buradan ayrılmasına rağman amcasının sesine duyarlı olan t.e. …. daha da saysam benim sayfam biter ama onların ismi bitmez…velhasıl bütün yeğenlerim bana koşup yardım ettiler ..Allah(c.c.) onlardan razı olsun…amin….
  Bazen düşünüyorum da onların hakkını nasıl öderim diye…tek bir şey söyliyeyeceğim…ve susacağım….:Yarabbı..: bu yeğenlerimin…bu kardeşlerimin Ne muradları varsa ,onların kalbinde ne geçiyorsa sen bizden daha iyi bilirsın …HASIL EYLE….HASIL EYLE….HASIL EYLE… amin…
  Allah kendi rızası için kabul eylesin …amin…

 2. kalbinur diyor ki:

  14/8/2006 – BİR MUSİBET…
  Yazan: kalbinur
  BİR MUSİBET…

  Kumandanlarından biri bir zafer dönüşü Halife Hz. Ömer’in huzuruna çıktı. Yanında kısa boylu, tıknaz biri bulunuyordu. Hz. Ömer “Bu kim?” diye sordu. Kumandan anlattı: “Efendim bu benim sağ kolumdur. Hangi görevi verdimse başarı ile tamamladı. En gizli haberleri yerine ulaştırdı. Bazen bir orduya bedel hizmet gördü. Zaferlerimi onun sayesinde kazandım diyebilirim.”
  Aradan zaman geçti, aynı kumandan halifenin huzuruna yeniden çıktı. Ama mağlup bir kumandan olarak Halife sordu:
  - Hani sağ kolun nerede?
  - Sormayın ya Ömer, ihanet etti, düşman tarafına geçti.
  Hz. Ömer bu defa konuştu:
  - Allah’tan başka hiç kimseye dayanmamak gerektiğini geçen sefer söyleyecektim vazgeçtim. Bir musibet bin nasihattan yeğdir diye düşündüm.

  ” Sevgili Amcacığım,Hafta içi blogcu ya gelebiliyorum..Allah razı olsun yorumlarınız ve dualarınız için.. Güzel bir kalbe sahipsiniz Allah size Sağlık,sıhhat,Hayırlar ve sevdiklerinizle Allah yolunda yürümeyi nasip etsin..İsmen size dua ediyorum Benim adım Özlem benimde dualarınızda olmam ümidiyle..
  Ellerinizde öpüyorum…Allah a emanet olun..

  ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN… (AMİN)

 3. newsedat diyor ki:

  14/8/2006 – ..
  Yazan: newsedat
  Fuat amca tabi yardım ederim, MSNde idin, ben açınca sen kapattın.. söyle nedir, o bir dosya mı?

 4. neslinursema1 diyor ki:

  14/8/2006 – sa
  Yazan: neslinursema1
  Yorum icin tesekkur ederim amcacigim dualarin icin amin bu gun hatimi okuycam unutmadim.Fetih duasini bol bol okumussun yeterlidir zannederim. Allah dualarini kabul etsin gunahlarinida affetsin. Mekanin cennet olur insaallah.Hediyeni kabul ediyorum ama bir sartla bende sana bir sey gondermek istiyorum onu sen istiyceksin ne oldugunu haber bekliyorum. mailime yazabilirsin. Allah razi olsun yuzunden gulumseme eksik olmasin, sevdiklerinden ayirmasin seni amcacigim sag ol var ol. Allaha emanet olun.

 5. isimsiz diyor ki:

  14/8/2006 – sa
  Yazan: isimsiz
  Rica ederim Amcacigim 9:30 a yetisir insaallah,hayirli aksamlar

 6. isimsiz diyor ki:

  14/8/2006 – .
  Yazan: isimsiz
  Fuad amca, her şeyi denedim olmuyor. benim diğer site sadece çok küçük dosyaları kaldırabiliyor anlaşılan.
  Her şeyi denedim olmadı, sonunda sadece sesli olarak düzenledim, 11 megabayt 1,5 megabayta düştü, bu sefer kesik kesik çalıştı sonunda durdu.
  Çok özür dilerim yardımcı olamadığım için..
  Eğer üçte birini kesip küçültseydim olabilirdi ama o zaman tabi dua çok kısaltılmış bölünmüş olurdu.
  Hakkınızı helal edin.
  Ben sadece bu usulle kendi bloğum için küçültülmüş müzik dosyaları kullanarak müzik düzenliyebiliyorum. daha önce görüntülü şeyleri hiç denememiştim. başka yol bilmediğim için size yardımcı olamadım..

 7. H2SO4 diyor ki:

  14/8/2006 – Ses
  Yazan: H2SO4
  Allâh’ım, beni, Sana şükreden, Sana itaat eden ve Seni zikreden bir kul eyle. Rabbim, tevbemi kabul buyur, beni günahlarımda arındır, duâmı kabul et, hüccetimi sağlam yap, kalbimi Sana yönelt, dilimi düzelt, gönlümü nûrunla aydınlat.Okudugum KURAN’ ı KERİMDE hatalarım oldu ise affeyle

  AMİN AMİN AMİN AMİN

  (saat 22 de burada olamayacagım hatmi şerife katılan her kişiye ayri ayri teşekkürlerimi sunarım izmirden sevgiler saygilar )

 8. mondlicht diyor ki:

  14/8/2006 – s.a.
  Yazan: mondlicht
  s.a. Amcacım Allahın izni ve inayetiyle cüzlerimiz bitti inş.Rabbim makbul ve kabul eylesin inş……Rabbim sizden razı olsun……hayırlı akşamlar……Allaha emanet olun……selam ve dua ile…..

 9. calmevie diyor ki:

  14/8/2006 – S.A.
  Yazan: calmevie
  Elbette mahsuru yok ne iş yaptığımı söylememin.
  Ben şu an özel bir poliklinikte labrantuar teknikeri olarak çalışıyorum.

  Sevgi ve dua ile…

 10. EmineDantelOrgu diyor ki:

  14/8/2006 – S.a.
  Yazan: EmineDantelOrgu
  Allah sizden razı olsun böyle bir geceyi düzenlediğiniz için ve benide dahil ettiğiniz için inş. Allahım günahlarınızı affeder sevaplarınızı artırmanızı nasip eyler(Cümlemizede tabi) Benim bu akşam sitemi açmam bile tesadüf oldu açmayı düşünmüyordum demek ki sizinle tanışmak nasıpmiş yüce rabbim böyle yazmış
  Allah sizden bir değil bin kere razı olsun
  sizinle tanışmama vesile olan o arkadaşımdanda bin kere Allah razı olsun A.e.o.(Allah dualarımızı kabul eyler inş.)

 11. lotuse diyor ki:

  14/8/2006 – merhaba,
  Yazan: lotuse
  amin fuat amca, allah böyle bir çalışmayı başlattığınız için sizden ve tüm katılanlardan razı olsun..

  iyi geceler,saygılar..

 12. neslinursema1 diyor ki:

  14/8/2006 – sa
  Yazan: neslinursema1
  Amin, herkesin dualari kabul olsun insaallah. Hayirli geceler amcacim

 13. acilarparki diyor ki:

  15/8/2006 – slm
  Yazan: acilarparki
  hayırlı sabahlar
  sanırım b.en bu hatim duası için geç kaldım
  rabbim tüm dualarınızı kabul eylemiştir inşallah

 14. neredeyim diyor ki:

  15/8/2006 – slm
  Yazan: neredeyim
  amin… paylaşım için de sağolun..bu arada bloguma yorum yapmışsınız..ben pek bişey yapmadım ama yine de rica ederim :) sevgiyle kalın..resimdeki tatlı kız kim? desem ayıp olmaz dimi? çok şeker biri ve her yerde sanırım kullanıyorsunuz…

 15. EmineDantelOrgu diyor ki:

  15/8/2006 – S.A.
  Yazan: EmineDantelOrgu
  Size nasıl hitap edeceğimi bilemedim2. kez yorumunuzu görünce beni ne kadar mutlu ettiğinizi anlatamam Allahımda inş. sizi mutlu, bahtiyar eyler. Sizin yorumunuzu her iki okuyuşumdada içim sanki huzura erdi ve tekrar tekrar okudum. Belki benim istediğim bu tür bir konuşma yada yazılardı ben bir devlet dairesinde eşimle birlikte çalışmaktayım.Size şunuda söyleme gereği duyuyorum. Ben açık (Çok açık değilim ama başım en azından açık) bir insanım ama Allahıma inancım çok yalnız etrafımda belki bu tür konuşmalar az yapıldığı içindir sizin bu yorumlarınız beni çok etkiledi. Allahım sizden bir değil bin kere razı olsun. Ben kur’ an da bilmiyorum oğlumu ve kızımı camiye gönderiyorum oğlum bu sene kurana yeni geçti daha hatim etmesine çok var ama inş. o öğrenecek ve bizlere de öğretecek. Babamın ismini sormuşsunuz nurlar içinde yatır inş. cümlemizin ölmüşleri ismi sadık ama yakın arkadaşları onu itimat(güvenilir) olarak çağırırlardı. Onuda kuranlarınızda hatırlarsanız sizlere mik-nnettar kalırım. Benimde bilgisayar hakkında fazla bilgim yok sadece yazı yazmakta kullanıyordum şimdi de bir blog kurdum ve bu sayede sizinle tanıştım. Şükürler olsun ki bu da benim sizinle tanışmamda bir vesile oldu. Allah cümlemizi muvaffak eyler inş. A.e.o. ve saygıla ellerinizden öpüyorum

 16. EmineDantelOrgu diyor ki:

  15/8/2006 – A.S.
  Yazan: EmineDantelOrgu
  Yorumlarınız beni hiç sıkmıyor öncede dediğim gibi bana huzur veriyor. Bana yorum yazacağım diye kendinizi yoruyorsunuz hakkınızı helal edin babam için her okuduğunuz duaların onar mislini allahım sizlere sevap olarak yazar inş. Allah sizden razı olsun beni iki gündür huzur veriyorsunuz işlerim çok yoğun dinlenme anında yorumlarımı yazıyorum aldığım parayı da haketmem lazım tabii Allah size ve ailenize hiç ummadığınız kadar çok sevap yazar inş. huzurla kalın

 17. omer0625 diyor ki:

  15/8/2006 – :)
  Yazan: omer0625
  s.a
  Paylasımlarınız ıcın Allah sızden razı olsun
  Dualarınızda bızı de hatırlamanız dılegıyle
  slm ve dua ile…

 18. supriz diyor ki:

  15/8/2006 – nie
  Yazan: supriz
  niye dokunamam ki kurbağalara hem gözlerim açık olunca görduklerim guzel değil ben gözlerim kapalı mutluyum…

  Düzenleyen supriz gün: 15/8/2006 saat: 11:49

 19. H2SO4 diyor ki:

  16/8/2006 – SÜNNET
  Yazan: H2SO4
  Peygamberimiz (s.a.v) sünnetini bilen uygulayanlardan olalım diyorum ve bizimle bildiginiz yada araştirip karşiniza çıkan sünnetleri paylaşirsanız seviniriz

  İzmirden sevgiler saygilar

 20. supriz diyor ki:

  16/8/2006 – selam
  Yazan: supriz
  amcacım ya kafamı kumdan çıkarttığımda gördüklerim hiç hoş değilse mutsuz oluyorsam???…

 21. newsedat diyor ki:

  16/8/2006 – günaydın
  Yazan: newsedat
  iyi ve bereketli bir gün dilerim. sizden habersiz sizin bloğunuza uçan güller koydum, beğendiniz mi? istemezseniz çıkartırım. fena olmadı ama.
  Eğer isterseniz gül yerine başka bir şey de koymak mümkündür. sizin sayfa için hızını düşürttüm, adedini 8 olarak ayarladım. 8 şart gibi:)

  Düzenleyen newsedat gün: 16/8/2006 saat: 07:33

 22. acilarparki diyor ki:

  16/8/2006 – slm
  Yazan: acilarparki
  günaydınlar
  hayırlı sabahlar kardeşim
  rabbim tüm dualarımızı kabul eylesin

 23. neredeyim diyor ki:

  16/8/2006 – slm
  Yazan: neredeyim
  merhaba fuad amca ben geldimm :) cadı yani…bir uğaryayaım dedimn ..ne var ne yok diye …

 24. neredeyim diyor ki:

  16/8/2006 – slm ben geldim isimsiz cadı
  Yazan: neredeyim
  evet papağanın hikayesini dinlemek istiyorum..dinlemeyi çok severim zaten..çocuk gibi hikaye okuyacam şimdi o zaman ..keşke dinleseydimm..ama duymak istiyotum bana anlatır mısınız…?

 25. neredeyim diyor ki:

  16/8/2006 – ..
  Yazan: neredeyim
  semanın arkasındaki papğanıda gördüm bu arada

 26. neredeyim diyor ki:

  16/8/2006 – slm
  Yazan: neredeyim
  selam fuad amca :) ya maşuk un hikayesini dinlemek çok güzeldi…keşke bneimde öyle bir kuşum olsaydı..benim neden yok :( oysa ben kuşları çok severim…hep ailemden bir kuş isterim ama almazlar…ya çok şeker ya…gerçekten bu dedşklerinizi yapıyorsa çok şeker bir kuş ya…zaten görünüştede öyle…demişsiniz sen yazabilirsin blogunda ama yazmıcam..siz yazın lütfen … :D çok zevkli olucak herkes için okumak..maşuk çok şker bir kuş ya…onu anlatırsanız herkes çok sevecektir..ama resmini de koyun bence anlatırken… :D çok hoşuma gitti ya adeta okurken moralim üst düzeye çıktı…anlattığınız için sağolun..

 27. isimsiz diyor ki:

  16/8/2006 – slm
  Yazan: isimsiz
  selam fuad amca :) ya maşuk un hikayesini dinlemek çok güzeldi…keşke bneimde öyle bir kuşum olsaydı..benim neden yok :( oysa ben kuşları çok severim…hep ailemden bir kuş isterim ama almazlar…ya çok şeker ya…gerçekten bu dedşklerinizi yapıyorsa çok şeker bir kuş ya…zaten görünüştede öyle…demişsiniz sen yazabilirsin blogunda ama yazmıcam..siz yazın lütfen … :D çok zevkli olucak herkes için okumak..maşuk çok şker bir kuş ya…onu anlatırsanız herkes çok sevecektir..ama resmini de koyun bence anlatırken… :D çok hoşuma gitti ya adeta okurken moralim üst düzeye çıktı…anlattığınız için sağ olun..

 28. newsedat diyor ki:

  16/8/2006 – SELÂM
  Yazan:
  Fuad amca şablonu kontrol ettim, bir iki gereksiz şeyi düzelttim. Şimdi bloğunuz daha kolay açılıyor mu? Açılmıyorsa bildirin.
  Ayrıca dualarınız için Allah razı olsun. âmin diyorum.

 29. neslinursema1 diyor ki:

  16/8/2006 – sa
  Yazan: neslinursema1
  Sevgili amcacigim, bilgisayarinda problem oldugunu yaziyorsun insallah duzelir. Sen yorum yazmasanda ben biliyorum sen yigenlerini dusunmeden edemezsin Allah razi olsun. Amcacigim hediye icin sagol da sen ne istedigini bildirmedin bu arada.
  Herkese selam ve dua ile Allaha emanet olun.

 30. newsedat diyor ki:

  16/8/2006 – .
  Yazan: newsedat
  Fuad amca, başkalarının bloglarına girememenizin sebebi sizin blogdan kaynaklanan bir sorun değildir.
  bazen blogcu.com hatları çok yavaşlıyor.
  bu başka bir sorun.
  önemli olan şey, her bloğa kolay giriliyorken sizinkine zor giriliyorsa, işte sorun buradadır.
  kendi bloğunuzla ilgili problem olursa bana bildirin lütfen.
  elimden geleni yapmaya çalışırım.
  sizin blogda bir defada beş ayrı yazı görünsün diye ayarlama yapılmış. bunun sorun olacağını sanmıyorum ama isterseniz bire indirelim, diğer yazılara ulaşmak her şekilde mümkün nasıl olsa.
  ama pek fazla bir şey fark etmez.
  pazartesi sizin dua ile uğraşırken sizin kuran kodlarını bir yere kopyalamıştım. unutmuşum, hala duruyor.
  görüyorum ki arkadaşlar duayı kaldırıp kuran sesini tekrar yerleştirmemişler. isterseniz ben tekrar kuran okuma programını yerleştirebilirim.
  blogla ilgili yardıma ihtiyacınız olursa her zaman söyleyin çekinmeyin.
  elimden geliyorsa yaparım.
  dualarınız için her zaman âmin diyorum. Allah razı olsun. âmin.

 31. acilarparki diyor ki:

  17/8/2006 – slm
  Yazan: acilarparki
  günaydınlar
  hayırlı sabahlar dilerim
  bu mubarek geced tüm dualarımızın kabul olması dileğiyle…

 32. kalbinur diyor ki:

  17/8/2006 – FEDAKARLIĞIN BÖYLESİ
  Yazan: kalbinur
  FEDAKARLIĞIN BÖYLESİ
  Yıllar önce hastaneye ağır hasta bir kız getirildi.Tek yaşam şansı,beş yaşındaki kardeşinden kendisine yapılacak acil kan nakli idi.Küçük kardeşi aynı hastalığı mucizevi bir şekilde atlatmış,kanında o hastalığın mikroplarını yok eden bir bağışıklık oluşmuştu.Doktor durumu çocuğa anlatınca çocuk bir an duraksadı… Sonra derin bir nefes aldı ve ablasına kan vermeyi kabul etti.
  Kan nakli yapılırken çocuk ablasının gözlerinin içine bakıyor ve gülümsüyordu.Ablasının yanaklarına kan gelmeye başlamıştı ama küçüğün yüzü de giderek soluyordu, gülümsemesi de kayboluyordu.Çocuk titreyen bir sesle doktora sordu:
  “Hemen mi öleceğim?”
  Zavallı çocuk doktoru yanlış anlamış, ablasına bütün kanını verip öleceğini sanmıştı…

 33. neredyim diyor ki:

  17/8/2006 – slm ben neredeyim den cadı
  Yazan: neredyim
  merhaab fuad amca…
  evet bu mesaj kutusunu koyunca ki bende de var…bunu koyunca bazı arkadaşlar yorum yapmamayı yeğliyor gibi ama yorumlar her zaman önemlidir hepimizi için..onları okuduğumuzda hoşumuza gidiyor…yani neden kutuyu görünce yorumları boşluyorlar anlamıyorum ama yinede ben dede var o kutucuk..
  veee ilerde kitap haline getirmek istiyorum demişsiniz…ne kadar güzel olur bu…ben ce çok iyi bir fikir…sevgiyle kal

 34. kalbınur diyor ki:

  17/8/2006 – selam…
  Yazan: kalbınur
  Selamun Aleykum amcam.. Hayırlı olsun.. Allah a emanet olun.. Dualarınızda olmak ümidiyle..
  17 Aug 06, 15:42
  fuadyusufoglu: lütfen bana yardımcı olan varsa bekliyorum…SEVGİYLE…
  17 Aug 06, 15:42
  fuadyusufoglu: veyahut hergün ben yorumlarıma koplayabilirmiyim…bilgi istiyorum bilenlerle danışıyorum
  17 Aug 06, 15:41
  fuadyusufoglu: değilim…tamam kalsın …veyakut bundan anlayan arkadaş varsa lütfen ortaya çıksın
  17 Aug 06, 15:40
  fuadyusufoglu: yorumlarınız kıymetli olduğu için kıtab yapmayı düşünüyorum bilmem ne dersiniz…bir kaç arkadaşımız bu kutu dursunda gene yorumlarımızı yazınıza eklıyelim diyor tabıkı onu kıracak
  17 Aug 06, 15:39
  fuadyusufoglu: secgili yeğenlerim …sevgili kardeşlerim…gerçı hepinıze ayrı ayrı ziyaret edeceğim…mümkünse yorumlarınızı bu kutuya değilde yorum olarak yazıma yazarsanız memnun olurum çünkü ilerde sizin yorumla
  17 Aug 06, 15:33
  NiSaCa: sa.abicim çok güzel düşünmüşsünüz cboxsunuz dursun ama biz yazılarınıza yine yorum yapalım mevlam önünüze tüm güzellikleri sersin çalışmalarınızda başarılar versin
  17 Aug 06, 14:20
  supriz: bencede çok guzel bir fikir ama c-boxun yorumları azaltacağı görüşündeyseniz kaldırabliriz ben mesela kaldırdım ama bnmki özel sebeblerdendi siz kitabı düşünüyorsunuz genede siz bilirsiniz….
  17 Aug 06, 13:52
  neredeyim: tabiki çok güzel bir fikir fuad amca
  17 Aug 06, 13:15
  anonymous: önceden sizlerle istişare ediyorum kabul ediyormusunuz…sevgiyle
  17 Aug 06, 13:13
  anonymous: onuniçin yorumlarınız benim yanımda çokçoooook kıymetli dualarınızı bekliyorum…sevgiyle kalın
  17 Aug 06, 13:11
  anonymous: ben ilerde bu yorumlarınızı ve yazılarımla beraber bir kıtap halına getirmak istiyoerum…hepınize sevgiler
  17 Aug 06, 13:10
  anonymous: anlamadım ama hepinizi seviyorum
  17 Aug 06, 12:29
  neredeyim: günaydın amca
  17 Aug 06, 08:53
  NiSaCa: sizinde yanı başımda olmanızı bilmek güzel çok sağolun Mevlam sizleri eksik etmesin çevremden herşey gönlünüzce olsun
  17 Aug 06, 08:52
  NiSaCa: sa.abicim blogundaki yenilikler hayırlı olsun yorumunuzdaki sitem beni biraz üzdü açıkcası bu aralar kimseye gidemediğimi smylemek isterim aksatmamdan dolayı da siz değerli abimden özür diliyorum
  17 Aug 06, 00:27
  supriz: hayırlı olsun umarım herşey iyi olur iyi geceler….

 35. nefessizlik diyor ki:

  17/8/2006 – s.a.
  Yazan: nefessizlik
  fuat abı Allah razı olsun yorumlar yapıosun yorumsuz bırakmıosun ..dualrında sende bızlerı unutma..hatımlerı de okuyoruz ınşllh..

 36. H2SO4 diyor ki:

  18/8/2006 – cuma
  Yazan: H2SO4
  Allâh’ım, nefsime takva ver. Onu temizle, nefsi en iyi temizleyen Sen’sin, nefsimin velîsi ve Mevlâsı Sen’sin.

  Her vaktınız hayr olsun cumanız mübarek olsun

 37. Neslinur sema diyor ki:

  18/8/2006 – selam…
  Yazan: Neslinur sema
  18 Aug 06, 02:39
  sema: sayfan guzellesmis hayirli olsun
  18 Aug 06, 02:38
  sema: Hayirli cumalar amcacigim

Yorum Yapın