Adalet’le hükm eden devlet büyüyü

25 Haziran 2008 Çarşamba

fuadyusufoglu_dsc053961-kalecik.jpg

Kalecik köyü (Nusaybin)

dsc02133-fuadyusufoglu-nusaybin.JPG

Girnavas  ta (cin tepesi) küçük bir şelale (Nusaybin)

Hazreti Ömer (r.a.) bir cenazenin namazını kıldırmak istedi. Bir başkası ileri geçti. Ve namazı kıldırdı. Mevtayı mezara koyunca ellerini kabrinin üzerine koydu ve;

-“Ya Rabbi.
-”Eğer ona azab edersen, sana ASİ olduğu içindir. Şayet RAHMET edersen, senin merhametine muhtaçtır. Ey mevta, ne mutlu sana ki, ne halife idin, ne tanınmış bir kimse idin, ne katip idin, ne yardımcı idin, ne de maliye memuru idin.” dedi

Ve ortadan kayboldu.

Hazreti Ömer (r.a.) onu aramalarını buyurdu. Bulamadılar. Hızır (a.s.) dediler.

Abdullah bin Amr bin As (r.a.) buyuruyor:

-“Allah-u Tealaya (c.c.) Hazreti Ömer (r.a.) i Rüyada bana göstermesi için dua ettim. On iki sene sonra onu rüyada gördüm. Yıkanmış, elbisesi sarkmış bir kimse gibi geldi.”

-“Ya Emir-el Mu’minin Allah (c.c.) ı nasıl buldun? dedim.

Buyurdu ki;

-“EY Abdullah yanınızdan ayrılalı ne kadar oldu?

Ben de;

-“On iki sene oldu.” Dedim.

Buyurdu ki;

-”Ey Abdullah bu güne kadar hesapta idim. Hesapta kayıp edeceğimden korkuyordum: Ama O’nun (c.c.) rahmetine güveniyorum.”

Şakık-ı Belhi (k.s.) Halife Harun Reşid’in yanına gidince; Halife Harun Reşid;

-“Zahid olan Şakik sen misin?” dedi.

Şakik-i Belhi (k.s.);

-“Şakik Benim, ama ZAHİD değilim” buyurdu.

Halife Harun Reşid;

-“Bana Nasihat et” dedi.

Şakik-i Belhi (k.s.) Buyurdu ki;

-“Allah Teala (c.c.) seni Hazreti Sıddık’ın (r.a.) yerine oturttu. Onun gibi senden de Sıdk (doğruluk) istiyor.
-“Hazreti Faruk (r.a.) yerine oturttu. Onun gibi senden de Hak ile Batılı (doğru ile yanlışı) ayırmanı istiyor.”

-”Hazreti Zinnureyn (r.a.) yerine oturttu. Onun gibi senden de; haya ve kerem istiyor.”

Hazreti Ali (Radiyallahu anhu keremallahu vechehu) yerine oturtu. Onun gibi senden de ilim cömertlik ve adalet istiyor.”

Harun Raşid;

-“Biraz daha nasihat et.” dedi.

Şakik-i Belhi (k.s.) Buyurdu ki;

-“Allah-u Teala (c.c.) nın bir binası vardır. Ona CEHENNEM denir. Seni o binanın kapıcısı yaptı.

-“Ve sana üç şey verdi.

-“Beytül mala aid mal,”

-“Kılıç,”

-“Ve kamçı;”

-“Bunları sana verdi.

-“Ve bu üç şey ile.”

-“İnsanları Cehenneme yaklaştırma” buyurdu.”

-“Bir iş için yanına gelirlerse, senden bir şey isterlerse vermemezlık etme. Allah-u Teala (c.c.) nün emirlerine uymuyorlarsa bu kamçı ile cezalandır. Haksız yere bir kimseyi öldüreni, ölenin velisinin izni ile bu kılıçla öldür.”
-“Bunları yapamazsan cehenneme gidenlerin öncüsü sen olursun. Diğerleri de senin ardından gelir.”

Harun Reşid:

-“Biraz daha nasihat buyurun” dedi.

Şakik-i Belhi (k.s.) Buyurdu ki;

-“Kaynak sensin, memurların etrafındaki nehirler gibidir. Menba berrak olursa nehirdeki bulanıklıkların zararı olmaz. Ama menba bulanık olursa; nehirlerin berraklığı düşünülemez.”

Kimya-yi Saadet (İmam-i Gazali)

Allah (c.c.) bizleri ve sizleri sağlam bir akılla düşünmeyi, ibret alıp Salih ameller işlemeyi kendi rahmetiyle İHSAN eylesin. Amin…

Fuad Yusufoğlu

“Adalet’le hükm eden devlet büyüyü” için 38 Yorum

 1. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/1/2007 – s.a…
  Yazan: sevgipenceresi
  Ziyaretiniz ve yorumunuz için teşekkür ederim.Allah razı olsun.Kızınızın ziyaretine de çok sevindim.Sonsuzluk kervanı blogundaki arkadaşımız ayrılmış mı bilemiyorum. Blogunda hiçbirşey yok.Yazılar yok.Kimbilir belki başka bir site açmıştır.Neyse umarım iyisinizdir.Allah’a emanet olunuz.Hoşçakalın.

 2. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/1/2007 – SELAM…
  Yazan: pamuk74
  Yeni eklediğiniz bu yazı çok güzel.Çok anlamlı.Allah razı olsun.Selam ve dua ile…

 3. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/1/2007 – SELAM
  Yazan: sevgipenceresi
  Fuad Amca, bir şeyi yazmayı unuttuğum için yeniden yazıyorum.Bayramdan sonraki yorumunuzda kızınız Maşaallah ile konuşmuşsunuz diye yazmıştınız.Ben onunla hiç konuşmadım.Acaba bir yanlış anlaşılma mı var bilemiyorum. Tanışmadık bile. Ben blogumu ziyaret etmiştir diye düşündüm.Ancak yine de size sorayım dedim.Ne telefon, ne de msn’de.Başka biriyle tanışmış olabilir.Selamı olduğunu yazmışsınız.Aleyküm Selam.Allah razı olsun ondan da.Allah’a emanet olunuz.Selam ve sevgilerimle…

 4. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/1/2007 – SELAM
  Yazan: sevgipenceresi
  Estağfirullah.Kırılmak ne kelime.Kırılacak bir şey yok.Ben zaten bir yanlış anlaşılma olduğunu zannetmiştim.Önemli değil.Açıklamanız için çok teşekkür ederim.Ailenize de selamlar.Dualarımdasınız.İyi akşamlar.

 5. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/1/2007 – selamunaleykum
  Yazan: medreseizehra
  Fuad abgi Allah c.c razi olsun dualariniz icin,bizde sizin icin duaciyiz agbi …Allah c.c yar ve yardimciniz olsun…

 6. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/1/2007 – bu köy mükemmel…
  Yazan: hayatguzeldir88
  ne kadar etkileyeci bir havası var.Rabbim en güzeli yaratan.ve şükretmek gerekir ki böyle güzelliklerle bizleri lütuflandırıyor.Şükürler olsun.Amcacım hatrını sormayı unuttum nasılsın?dualarda buluşmak ümidiyle.Karanlığı yarıp aydınlığı ortaya çıkarana emanet ol.Güzelliklerin sizinle olması ümidiyle.

 7. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  8/1/2007 – slml
  Yazan: Baharcicegi
  Hayirli aksamlar,Fuad amca yine güzel anlamli bir yazi eklemissiniz,Allah sizden razi olsun,dualarinizi kabul etsin insallah,bizlerede dua edin sizin gibi degerli ilim büyügümüzün duasi kabul olur .

 8. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  9/1/2007 – chat kurbani bayanlar
  Yazan: isimsiz
  lutfen bu konuyu butun bayanlara ulastirin

  İnternetteki arkadaşlık sitelerinde yakışıklı, iyi eğitim almış görünen tiplere kanıp başlarına gelmeyen kalmayan kadınlar Uğur Dündar’a konuştu.

  İnternetteki arkadaşlık sitelerinde kendilerini “yurtdışında eğitim almış, yakışıklı ve zengin erkekler” olarak tanıtan bazı kişilerin ilgi bekleyen ve arkadaş arayan yüzlerce kadını dolandırdığı ortaya çıktı.

  Web kamerayla bazı kadınların iç çamaşırlı görüntülerini elde eden “sanal sevgililer”in şantajla para sızdırdıkları da belirlendi.

  UĞUR Dündar’ın hazırlayıp sunduğu ve CNN Türk’te bu akşam yayınlanacak olan “Arena” programında, inanılmaz dolandırıcılık ve şantaj olayı mağdurların anlatımıyla izleyiciye aktarılacak.

  FOTOMODEL FOTOĞRAFI

  28 yaşındaki T.Y, bir süre önce internetteki bir arkadaşlık sitesinde, yakışıklı ve iyi eğitimli olduğunu söyleyen biriyle tanıştı. Tanıştığı kişiyi “Kendisine ait işyeri olan, gelir düzeyi yüksek ve entellektüel” olarak tanımlayan T.Y, sohbet ettiği erkeğin gerçekte bir fotomodele ait olan tanıtım fotoğrafının da gerçek olduğunu sandı.

  İSVİÇRE’DE TATİLDEYİM

  Bir ay boyunca süren sohbetlerin ardından T.Y. web kamerasını açtığında, İsviçre Alpleri’nde karavanı ile tatil yaptığını söyleyen sözde işadamını gördü. Görüntüde gerçekten bir karavan ve spor kıyafetler içinde bir erkek vardı. Ancak karşısındaki kişinin resimdeki yakışıklı erkek olmadığını fark eden Y.T’nin duygusal ilgisi bir anda son buldu. Ancak telefon görüşmeleri sürdü.

  PARA SIKINTIM VAR

  Bir gün “sanal arkadaşı Toros Ekşioğlu” T.Y’ye ilginç bir istekle geldi: Bundan sonrasını T.Y. şöyle anlatıyor: “Bir gün beni aradı, ’büyük bir sıkıntım var, sen benim şu an en yakın gördüğüm kişisin. Benim bir yeğen var Antalya’da asker. Çok sıkışmış benden para istedi, ama biliyorsun ben İsviçre’deyim, buradan göndersem en az 3 gün sürer. Senden rica etsem oradan gönderebilir misin; ben de buradan sana banka dekontunu yollarım’ dedi.” Başlangıçta bu talebi yadırgayan T.Y. sanal arkadaşını kıramadı ve onun verdiği hesaba bir miktar para yatırdı. Ancak 3 gün sonra ne dekont ne de bir haber gelince dolandırıldığını anladı.

  BABAM KAZA GEÇİRDİ

  Özel bir firmada çalışan S.E. ise internet avcılarına 2 bin YTL kaptırmanın yanında, iç çamaşırlı fotoğrafları nedeniyle dolandırıcıların uzun süre şantajına uğradı. Kendini yine “Toros Ekşioğlu” olarak tanıtan kişi, arkadaşlık kurup yazışmaya başladığı S.E’den daha ikinci gün para istedi. S.E, babasının trafik kazası geçirdiğini, sosyal güvencesi olmadığını ve zor durumda olduğunu anlatan dolandırıcının teklifini garipsemesine rağmen, Toros Ekşioğlu’nun verdiği banka hesabına 2 bin YTL yatırdı. Ancak uzun süre parasını alamayınca, web kameralı sohbet sırasında iç çamaşırlı görüntülerinin kaydedildiğini öğrendi.

  BENİMLE YATACAKSIN

  Ancak parasını istemeyi sürdürdüğünde, dolandırıcının tacizleri arttı. S.E’nin çok yakın bir arkadaşına bu görüntüleri gönderdi. Bu olayın ardından çok tehlikeli biriyle karşı karşıya olduğunu anladığını söyleyen S.E, “Kişilik haklarıma tecavüz eden bir saldırıydı bu. Kendisinin bir dolandırıcı olduğunu bunu birçok kadına yaptığını ve bu parayı bana asla ödemeyeceğini söylüyordu. Kendisi ile birlikte olursam bu parayı geri ödeyeceğini söyledi. Ben de paradan vazgeçip, tüm bağlantımı kestim” dedi.

  Dolandırıcıları teşhir ediyorlar

  İki kadın, Yavuz Koçoğlu’yla tanışıp kendileri gibi birçok mağdurenin bulunduğunu öğrenince Cumhuriyet Savcılığı’na başvurdular. Yavuz Koçoğlu, sitesinde dolandırıcı olduklarını iddia ettiği kişilerin resimlerini yayınlayarak kadınları uyarıyor, kullandıkları yöntemler anlatılarak dikkatli olmaları sağlanıyor. İddiaya göre ABD ve İsviçre’de olduklarını söyleyen bu kişiler aslında Türkiye’de yaşıyorlar. Koçoğlu, bugüne kadar yaklaşık 150 mağdureyle görüştüğünü, ancak Türkiye genelinde çetenin ağına düşen kadın sayısının çok daha fazla olduğunu tahmin ettiğini belirterek, “İç Anadolu’dan bir bayan beni aradı. Bunlara 35-40 bin YTL kredi çekip verdiğini söyledi. Üniversite öğrencileri var, memurlar var, işsiz kadınlar var” dedi.

  Kemara karşısında soyun 50 bin Euro yatıracağım

  Arena’ya ihbarda bulunan H.R. adındaki bir başka kadın ise sanal dünyada tanık olduğu bir dolandırıcılık girişimini anlattı. Sabaha karşı uykusu kaçınca okey oynamak için bilgisayar başına geçen H.R. kendisine bir komşusu olarak tanıtan bir kadından bir mesaj geldiğini, mesajda çok zengin bir adamın kendisine 30-40 bin Euro para verdiğini söylediğini, kendisinin de merak ederek adamın adresini aldığını ve konuşmaya başladığını belirterek, şunları anlattı: “Adam hemen konuya girdi. Ben 57 yaşında bir adamım, seks hayatım sıfır. Böyle bir bayanla konuşmak istiyorum, kaç paraya yaparsın? Göğsünü gösterir misin, üstünü çıkarır mısın, şuranı buranı açar mısın. Tamamen sekse yönelik şeyler. 58 bin 700 Euro vereceğini söyledi. ’Ama bunun bir masrafı var’ dedi, sana bir numara vereyim onu ara. Banka bilgilerini alacaksın. ’Sen 540 euro masrafı yatır 58 bin Euro hesabına geçecek’ dedi.. O zaman bu kişinin dolandırıcı olduğunu anladım ve yazışmaya son verdim.”

 9. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  9/1/2007 – Selam…..İSİMSİZ YAZIYI Yazan kardeşim SELAM…
  Yazan: fuadyusufoglu
  Sevgili canım kardeşim…Belki tekrar sayfama gelirsin diye bu yorumu yazıyorum….Evet bu yazdıklarınız hep doğru… tamam da ama neden bu hanım kardeşlerimiz hemen ALDANIYORLAR… iki şey var ortada…: MADİYET…DİNİ BİLGİLERİ FAZLA OLMAMASI…
  şİMDİ sAĞOL Sen uyarıyorsun veya bir başkası uyarıyor ama İnsandakı O TEMAH…NEFİS…HIRS Birde işin içine Cehalet girince… hemencecik kanıyor…Halbuki İNSAN KUTSAL BİR VARLIKTIR… Kanmaması lazım…Ama şu varki kısa olarak bir şey söyliyeyim…. KADRİNİ BİLMEYEN KADIRSIZ KALIR……Bir güzel söz vardır…Birde İNSANIN DEĞERİNİ İ N S A N L A R ANLAR…yOKsa hayvanlar anlamaz…
  Evet canım kardeşim… Bizler ne yapacağız… Ki böyle tuzaklara girmiyeceğiz…Dinimizin gereğini Allah(c.c.) için kalben yapacağız.. Aklımız’ı kulanacağız. Tabiki İSTİŞARE… Edeceğiz… Bir de bayansak…Bayanlığın MUKADDES Bir varlık olduğunu İDRAK EDİP, ONA GÖRE KENDİMİZE ÇEKİ DÜZEN VERECEĞİZ…
  Şimdi yazdığınız başlıka gelince “ÇHAT KURBANI BAYANLAR” Ben böyle aldananlara ÇHAT Kurbanı demem …”Belkı kendilerini kurban eden bayanlar..”.derim…Allah(c.c.) bizleri ve sizleri bu gibi tuzaklardan korusun…Amin…Allah(c.c.) bizlere ve sizlere SAHIH BİR A K I L İHSAN EYLESİN….Amin…
  Sevgiyle kalın…Duayla kalın…

  Düzenleyen fuadyusufoglu gün: 9/1/2007 saat: 07:45

 10. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  9/1/2007 – S.A
  Yazan: guzelyazi
  Maşallahınız var Fuat Amca, biz ihmal etsekte siz hiç bıkmadan usanmadan uğrayıp varlığığınızı ve duanızı hatırlatıyorsunuz, vefanız takdire şayan, Rabbim ebeden razı olsun..Tam size not yazmaya hazırlanırken mail kutuma güzel bir Hadis düştü bu vesileyle bu hadisi paylaşmak istedim;
  Abdullah bin Ömer -radiyallahu anhümâ-dan rivayet edildiğine göre Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz bir Hadis-i şerif´lerinde şöyle buyururlar:

  -Gafiller arasında Allah´ı zikreden, cihaddan kaçanlarla birlikte kaçmayıp vuruşmaya devam eden gibidir.

  Gafiller arasında Allah´ı zikreden, karanlık evdeki kandil gibidir.

  Gafiller arasında Allah´ı zikreden, şiddetli soğuktan yaprakları dökülmüş ağaçlar arasında yemyeşil duran ağaç gibidir.

  Gafiller arasında Allah´ı zikreden kişiye Allah cennetteki yerini ölürken gösterir.

  Gafiller arasında Allah´ı zikreden kimsenin, bütün insanlar ve hayvanlar adedince günahlarını affeder.-

  Önemli bir Ameliyat atlatan eşim içinde dualarınızı bekliyorum, Rabbe emanet olun..

 11. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  9/1/2007 – slm
  Yazan: acilarparki
  hayırlı sabahlar diyerim
  tüm dualarınız kabul olur inşallah

 12. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  9/1/2007 – AMİN….
  Yazan: kitabooku
  ALLAH RAZI OLSUN ABİ..Nasılsın? İyisindir inşaallah.ALLAH yardımcınız olsun.
  SEVGİLERİMİ SUNARIM.

 13. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  9/1/2007 – …
  Yazan: LeyL
  Allah cc hesabımızı kolay eylesin..

 14. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  9/1/2007 – sELAM…LEYL’İM SELAM…
  Yazan: fuadyusufoglu
  Sevgili LEYL….. Evet gene kayıboldun…Eskıden geceleri görünüyordun şimdi ise geceler’de yoksun…Sana bir şey söyliyeyim mi? inankı yarım saat evvel kızım Maşaallah bana “baba gene leyl gitmiş ama yazıları da yok “dedi
  İyi insan lafı üzerine gelirmiş…Evet LEYL’lim seni özliyoruz ..ve seviyoruz…Sen gelmesende…
  Sevgiyle kalın…

 15. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  10/1/2007 – s.a
  Yazan: sadiyka
  hayırlı sabahlar. huda cumlemize hz ömer şuuru nasip eylesin.

 16. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  10/1/2007 – merhaba
  Yazan: sevtap85
  merhaba amcacığım
  ben bu haftaki 6. cüzü bazı sebeblerden dolayı okuyamadım onu haber vermek istedim. çok üzgünüm
  ama allah nasip ederse hafta katılmak istiyorum tekrar
  sevgilerimle…

 17. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  10/1/2007 – s.a.
  Yazan: zahara
  sabahınız hayr olsun inş.kalb-i duayla….

 18. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  10/1/2007 – …
  Yazan: LeyL
  Hayırlı sabahlar abi :) iyisindir inşallah.. kızın senin gibi bir babası olduğu için ne kadar şükretse azdır sanırım :) ben gittim abi ama gittiğim yerden de yazıyorum sana .. :) Ben de seni Allah için seviyorum abi

  not: abi huzurla kal abi..

  Düzenleyen fuadyusufoglu gün: 10/1/2007 saat: 11:50

 19. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  10/1/2007 – site
  Yazan: mustafa1yesil
  fuad abiciğim yorumunda vermiş olduğun linke girdim hakikatten çok saçma şeyler var ama kimsenin girmesini tavsiye etmem benim gibi dini konuda bilgisi az olan kişileri din konusunda takıntı yaptıracak nitelikte inşallah o siteyi heklerler abi çoğu kişiyi yanlışlara düşürecek berbat bir site

 20. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  10/1/2007 – güneş-balçık
  Yazan: bekiryigit
  Selamlar kardeşim,yorumunuzda çok üzüldüğünüzü gördüm…Sevgili kardeş,Adem(A.S.)dan bu yana bu olaylar olmuştur…Herkes inancının veya inançsızlığının gereğini yapacaktır…Güneş balçıkla sıvanmaz…Kervan yürümeye devam eder…Bir atasözü var : “Köpeklerin havlaması bulutlara zarar vermez !” Bilmeyenler bazı şeyler söyleyebilir…Yine de herkese hidayet dilemek en iyisi herhalde…Bir de,onların dediği doğruysa bizim bir kaybımız yok ! Ya bizim dediğimiz doğruysa inanmıyanların hali nice olur ! Selam ve dua ile…

 21. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  10/1/2007 – ***
  Yazan: kehkesani
  Bahsetmiş olduğunuz siteyi biliyorum.Herkes vazifesini yapıyor küfür ve iman kıyamete kadar kendi vazifelerini yapacak.O kokuşmuş siteye girerek hitlerini artırmayalım.
  Onları Allahın kahhar ismine havale ederken bizlerde üzerimize düşen vazifeyi bihakkın yerine getirmeli ve Allahın ve peygamberinin adının dünyanın dörtbir yanına duyurulması noktasında temsile önem vermeli imanın güzelliklerini yaşayarak anlatmalıyız diye düşünüyorum.
  Bir hakikat ehlinin dediği gibi müslümanlar islamı hakkı ile temsil etseler diğer dinlerin salikleri fevc fevc islama dehalet edeceklerdir.Yine o,asrın minaresinin başındaki zat diyor ki:
  ”Ümitvar olunuz! Şu istikbal inkılabatı içerisinde en yüksek gür sada islamın sadası olacaktır.”
  Muhabbetle…

 22. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  10/1/2007 – ..
  Yazan: ilkayoguzhan
  selamun aleylüm fuad amca..
  hayırlı günler
  nasılsınız?
  yazınızı oludum
  yine çok güzel bir yazı seçmişsiniz
  Allah razı olsun..
  selamlar

 23. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  10/1/2007 – ..
  Yazan: ilkayoguzhan
  sevgili fuad amca..
  evet ben o siteyi biliyorum
  rastgele bulmuştum bayağı bir incelemiştim
  hatta protesto maili bile attım kendisine
  yazdığı saçmalıklardan dolayı kendisini kınadım
  tabi ki her korkak gibi o da bir cevap dahi veremedi..
  Allah ıslah eylesin bu tü yaratıkları diyorum ben..
  Allah razı olsun tekrar hatırlattığınız için fuad amca..
  saygılar.

 24. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  10/1/2007 – Selâm
  Yazan: kiremit
  bahsettiğiniz siteye baktım. adamlar çok uğraşmış çok emek vermişler.
  cehennem bile emeksiz kazanılmıyor.
  siz onları kale almayın.
  it ürür kervan yürür.
  onlar hatta biz bile istemesek de Allah nurunu tamamlayacaktır.
  benim hiç şüphem yok.
  bu arada her kim ne yapıyorsa onun karşılığını alır.
  o gördükleriniz ne ilk ne de son.
  ben o yazdıklarınızı sildim ki onların internet adresi benim sayfalarımda yer almasın.

 25. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  10/1/2007 – S.A
  Yazan: GÜLHİLAL
  “ADALETLE HÜKMEDEN DEVLET BÜYÜĞÜ”
  Evet bu yazı başlığını görür görmez ,daha yazınızı okumadan ilk aklıma gelen Hz.Ömer (r.a) oldu…Yazı çok güzel olmuş ellerinize Yüreğinize sağlık.Nacizane bende bişiler yazmak istedim….
  Hz. Ömer (ra), adaleti uygularken Kuran ahlakının gereği olarak, herkese eşit davranmış; soyluluk, zenginlik, akrabalık, makam gibi unsurların adaleti engellemesine kesinlikle izin vermemiştir. İdaresi altındaki topraklarda adaletin katıksız bir biçimde uygulanması için her türlü önlemi almıştır. Her zaman Müslümanlara karşı büyük bir sorumluluk duygusuyla hareket etmiştir. Tarihi kaynaklara göre bu konuda, “Fırat kıyısında bir deve helak olsa, bundan kendimi sorumlu bilirim” sözü meşhurdur………………Hz. Ömer’in (ra) özellikle hassasiyet gösterdiği konulardan biri de “…Allah Katında sizin en üstün (kerim) olanınız, (ırk ya da soyca değil) takvaca en ileride olanınızdır…” (Hucurat Suresi, 13) ……………..Selametle kalın…….

 26. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  Bağlantı Düzenle Sil

  10/1/2007 – s.a…
  Yazan: sevgipenceresi
  Yorum için teşekkürler.Girip baktım ama bakmaz olaydım.Dinimin gerçeklerine aykırı bir sürü saçmalık buldum orada.İnsanın zihnini bulandırabilir.Hele bir de araştırma sonucu ortaya çıkmış gerçekler gibi de inandırmaya ve yutturmaya çalışmıyorlar mı.Allah korusun bu insanların şerrinden, kardeşlerimizi.Boş durmuyorlar.Bizler daha fazla çalışmalıyız ki, onlar amaçlarına ulaşamasınlar. Sizden Allah razı olsun Fuad Amca.Haberdar ettiğiniz için.Selam ve dua ile.

 27. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  10/1/2007 – aleykum selam değerli Fuad abim..
  Yazan: HicretEhli(sevgialemi)
  her iki mesajinizi şimdi gördüm abim.Allah razi olsun.fırsat bulup sitenize giremiyorum ama Mevlam bilir hep gönlümdesiniz ..
  evet,açtım baktım bu adrese..
  ne diyebilirim abim.bazen insan kötülükleri karşışında söylecek söz bulamiyor.
  bu insanın ilk yaratılışında beri vardı ve hep olacaktır.
  Şeytan işini yapacak abim.
  senelerce sessiz kalmanın faturası bu…
  biz elimize gelen yapmamız lazim ama bu gibi kötülükler sonu yok ve gittikçe de daha kötü olacağını belli.
  size bir sey söyleyeyimi.?
  islama girdiğim ilk yıllarda ,islam’dan habersiz müslümanlara gece gündüz bir seyler verebilmek için yanıp tuttusuyordum..
  bir kulağı girdi öteki den çıktı.her zaman aynı değil tabiki ama çoğunlukla böyle abim.
  gerçeklere gören biriyim ..insanlarımız rahatlarını bozmuyorlar.
  kafirler gece gündüz çalışıyorlar islamı yok etmek için.
  ama biz tv.başinda uyuyoruz..
  Abim bir sey yapabileceğım varsa yaz bana.
  baktım o siteye yörüm yazabileceğım bir yer görmedim yoksa ona güzel bir SELAM ederdim..yani…………………………….
  dua edelim ..
  Sevgilerimle kal abim
  Bağlantı Düzenle Sil

  10/1/2007 – SELAM…
  Yazan: pamuk74
  Herkes inandığı gibi yaşar ama bu insanların amacı, inananların inançlarını sarsmak.Onları kınıyorum.Üzücü bir şey ama.Onlar böyle yapıyor diye elimiz kolumuz bağlı oturacak değiliz.Kendi çapımızda mücadelemizi elbette vereceğiz. Allah’ın dediği olur,onların değil.Hoşçakalın.
  Bağlantı Düzenle Sil

  10/1/2007 – S.A.
  Yazan: kozturk1
  Fuad amca, bana bir yorum bırakmışsınız.
  Dinimize iftiralar atan bir site adı geçiyor… Ben içeriğini okumaya korktum Allah biliyor.
  Bence bu sitenin adını iyi veya kötü zikretmek bunların oyunlarına gelip sitenin daha çok ziyaret edilmesine olanak tanır… Bizim aracılığımızla bu sitenin tekbir ziyaretçisi olması bile Allah korusun… Görmemezlikten gelelim demiyorum ancak, cahil insanlarımızı kandırmaya yönelik bu şerefsiz siteler… Başka bir yol bulmalı bu siteyi ortadan kaldırabilecek…

 28. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  10/1/2007 – selamün aleyküm sevgili abicim..
  Yazan: dernekli
  Fuad abi bloguma yazmış olduğun yazıyı okudum..o siteye bende bayram günü rastlamıştım..ve gerçekten üzülmüştüm… bunlar diğer arkadaşların söylediği gibi her dönem olmuştur… bize düşen ıslah olmaları için Mevla ya dua etmektir…. abicim yazmış olduğun sitenin ardesini yazında belirtmiş olduğun için ben affına sığınarak o yazıyı sileceğim..Elhamdülillah bizim dinimizden en ufak böyle minnacık bile bir şüphemiz yok lakin toplumumuz saf biliyorsun beyinleri bulaşsın istemeyiz gerçekten…bize düşen görev birer müslüman olarak İSLAMİYETİN GERÇEKLERİNİ bilip hakkıyla uygulamaktır…böyle yapılırsa eminim o sitelere kimse bakma gereği bile duymayacaktır….İNNEDDİNE İNDELLAHİL İSLAM… selam sevgi ve baki muhabbetle kal abicimm….

 29. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  10/1/2007 – SELAM…
  Yazan: pamuk74
  Herkes inandığı gibi yaşar ama bu insanların amacı, inananların inançlarını sarsmak.Onları kınıyorum.Üzücü bir şey ama.Onlar böyle yapıyor diye elimiz kolumuz bağlı oturacak değiliz.Kendi çapımızda mücadelemizi elbette vereceğiz. Allah’ın dediği olur,onların değil.Hoşçakalın.

 30. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  10/1/2007 – Selam….GÜL HİLAL’LİM…Selam…Evet SEN Haklisin…Galiba…
  Yazan: fuadyusufoglu
  Sevgili canım Gül Hilalim…Evet yorum için sağol Allah(c.c.) seni muvaffak eylesin…Huzurlu günler ihsan eylesin…Evliysen Allah(c.c.) huzurlu bir aile ortamı versin…Bekarsan Allah(c.c.) gönlündekilerini hakkında hayırlı ,Hakkınızda hayırlı olanları Gönlünüzde KILSIN…AMİN…
  Evet malesef böyle dinsizler de olacak …Ve banim bir yeğenim yazdı Amca dedi Ben senın yorumunu siliyorum çünkü o kafirin site ismi benim sayfamdan geçmesin… dedi galibe haklıdır…Ha senın sayfan olmadığı için sana o kafirden bahsetmedim… Neyse sen görme daha iyi…
  Sevgiyle kalın…Sevilmekle kalın…Duayla kalın…

 31. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  10/1/2007 – Selamünaleyküm
  Yazan: yesilgiresunlu
  Sevgili dost,muhterem büyüğüm.Bahsettiğiniz site uzun zamandır islami gerçekler adı altında saçma sapan yayınlarına devam ediyor.Bunun gibilerine malesef bizlerin gücü yetmiyor.İyi niyetli hacker arkadaşlar bu ve bunun gibi edepsizlerin sitelerini başlarına geçirmekle meşguller.İnşallah sıra bunlarada gelecek.Hiç endişeniz olmasın.Bilvesile selam ediyor,ellerinizden öpüyorum.ALLAHA emanet olunuz.

 32. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  10/1/2007 – ..
  Yazan: dogancanulker
  merhaba. hiçbir bloga düzenli bakamıyorum buaralar malasef..bu hafta 9 sınavım vardı.. düşünün halimi.. verdiğiniz siteye baktım..tasvip edilecek şey değil ! ama bunların daha beterleri de vardı efendim bilmem biliyor musunuz.şuan o adresler aklımda değil ama. bu yine en azından teorik bir dille yazılmış bir aşağılama falan yok.benim gördüklerim çok çok daha fenaydı..internet protocol denilen sistem artık yetersiz kalıyor ne yazık ki..çözüm lazım…

 33. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  10/1/2007 – ne denebilirki
  Yazan: sengidince

  verdiğiniz adresteki konulara şöyle bi göz attım da
  Allah ıslah etsin…

  ve bir gün site hacklemesiyle ilgili yazdığınız yazı aklıma geldi şimdi ne iyi olurdu değilmi bu işlerden anlasaydık islamiyet dinine saldıran birilerinin sitelerini ele geçirmek kul hakkına girmez sanırım…

  sadece zevk için hırsızlık içgüdülerini tatmin etmek için
  ufak tefek sitelerle uğraşıp insanların emeklerini heba edenler görse ya bu siteleri
  allaha karşı bi hayr işlemiş olurlar bari

  saygılarımla ess…

 34. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  10/1/2007 – S.a
  Yazan: HuSuM
  Öncelikle size can-ı yürekten selamarımı ve hürmetlerimi sunmayı istiyorum. İnanın kalbimdesiniz, öyle duyarsız falan diye düşünmediniz inşAllah neyse telafi ederim inşAllah :)
  Fuad amca, sizin gibi ehli sünnet, ihsan sahibi, ilim sahibi büyüklerimiz var elh. elh. elh. o ki kendini bilmez şahıslar, her nedersek diyelim adlarına onlara fazla gelir, bence kendilerini bulundukları çukura bi kez daha ve bir çok kez daha hızlı çekmiş oluyorlar. Üzüldüm.. çok üzüldüm, daha ilk başlığı okuyunca parçalandım..Ama ama onlara verilecek cevap hacklemek deilde biz (inşAllah öyleyizdir) emanet sahiplerinden sadece bi tanemiz çıkıp karşılarına dikilip şöyle bir baksak yeter onlara anca o kadar yürekleri vardır. anca o kadar durabilirler karşımız da, hiç bir şey demeden etmiyeceğim ve diyeceğim ki; Allah ıslah eylesin..akıl fikir versin, bilmiyorlar onlar, öğrenmemiişler, sizin gibi yusuf amcaları, öğretenleri olmamış ….

  Saygılar ve selamlar…

 35. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  10/1/2007 – slm
  Yazan: romantik161
  allah.cc razı olsun kardeşim güzel paylaşımların ve de gönderdin uyarı icin dikkate alıp bu sitenin cökmesi için elimden gelenleri yapacahım allah c.c yar ve yardımcın olsun selam ve dua ile…

  cennet kolay degil cehennem luzumsuz degil

 36. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  10/1/2007 – Merhaba
  Yazan: otomobul
  Evet değerli Ağabeyim, bunları okuyupta tüylerimizin diken diken olmaması mümkün değil.Her asrın kendine göre bir fravunları olmuştur ve olacaktırda.Bunu engellememizin imkanı yoktur.Bu ve bunun gibi insanlar var oluş gerçeğini idrak edemediler ki yok olup tekrar diriltilme gerçeğini anlasınlar.ONLAR ki kalpleri taşlaşmış, gözleri önünde mucizeler olsa bu sihir ,illüzyon derler. Bu ve bunun gibi gerçeklerden dolayıda hiç huzurlu ve rahat değildirler. Dünya onlar için zevk-i sefa yeridir. Onlar yiyip-içmek ve binbir türlü zevk tadabilmek için her türlü rezillik ve pislik içindedirler, burunlarının ucunu görmezler. İnanmazlar üstüne üstlük inkar ederler. Bilmezlermi ki kendi hayat tarzları ve yaşantıları sonucunda sonsuz boşluk içindedirler. Ya kendilerini çok rezil bir hayat yaşarken bulurlar yada intihar eylemindeyken.Onlar ancak şeytana taparlar,şeytanın tohumlarıdır bunlar.
  Ve diyelim ki yok. Cennet yok, cehennem yok,hesap verme yok. Müslüman NE kaybeder.Dininin yasakladığı veya gerektirdiği şartlardan dolayı yapmadığı veya yapamadığı rezilliklerden, pislikliklerden ;yahu ben bunları neden yapmadım diye pişman mı olacak.Olamaz çünkü varsaydık ya Yaratıcı yok,Hesap yok,Sorgu yok.Yani yok oğlu yok…
  Peki
  Peki; ya VARSA……….

 37. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  23/1/2007 – yeni yazı
  Yazan: merdoğlu
  nerede o nasihat isteyecek harun reşitler fatih sultan lar nerede bizlerin hacca giden kardeşlerimizden hurma zem zem takke yerine istesek hz ebu bekirin sadıklığını hz osmanın hayasını hz ömerin adaletini hz alinin iman gücünü savaş gücünü mekkede medinede nerelere bıraktılarsa bize geri getirsinler bizler sahiplenelim bizler korumaya calışıp bizleranlayıp amel edelim. Allahın rahmeti bereketi kudreti kuvveti selamı üzerinize ve üzerlerine olsun amin………

 38. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  23/1/2007 – Selam….MERDOĞLU…SELAM….
  Yazan: fuadyusufoglu
  Sevgili canım kardeşim…Evet yorumların da senin adın gibi MERTLİKLE Yazılan yazılardır…Sen boş değilsin canım krdeşim…Sende birikimler var hadı sendeki bu birikimleri niçin başka kardeşlerle paylaşmiyorsun…Bir blog aç da bizler de senden FAYDALANALIM… blog açmak Çok basıt benim mesene adresim… fuadyusufoglu@hotmail.com
  Orada dertleşelim…Sevgiyle kal duayla kalın…Sana her hafta kur’an cüzü vermek istiyorıum sen ne dersin…?

Yorum Yapın