Allah (c.c.) ın rahmeti

31 Mayıs 2008 Cumartesi

Beyaz su başı -ava sipi- (Nusaybin)

Naklolunur ki;

Hayri Nessah (k.s.) Hazretlerının müridleri, bir kiliseye uğrayıp sonra şeyhın huzuruna geldiler.

Hayrı Nessah (k.s.) sordu:

”-Nerede idiniz ?

Müridleri;

“-Bir kiliseye uğradık

Hayri Nassah (k.s.);

“-Bana ne hediye getirdiniz ?

Müridleri;

“-Kiliseden ne hediye getirilir ? dediler.

Bunun üzerine Hayri Nessah (k.s.) buyurdu ki :

“-Benimle gelin, ne hediye getirıleceğini size göstereyim.”

Beraber gittiler, kiliseye vardılar Kafirler hazreti İsa Aleyhis selam’in tasviri resmini duvara çizmişlerdi. Şeyh hazretleri yüzünü o resme dönüp

-(“Sen mi söyledin bu insanlara ki, Allah’u Teala (c.c.) den ayrı olarak, beni ve annemi Mabud tutunuz.”) Mealindeki ayeti kerimeyı okudu .

Bunun üzerine O resim yere döküldü ve duvarın her zerresi

-(“Leilaha ilallahu vahdehu leşerike leh.”) diyerek feryada başladı. Orada bulunan kafirlerin hepsi bu hadiseyı görünce Müsluman oldular..

Nakledilir ki;

Fasık ve facir bir kimse bir gün hasta oldu. Öleceğinin yaklaştığını anladı. Amel defterinde bir iyilik görmeyip hep günahlarla dolu olduğunu müşahede etti…

Cun-u gönülden bir (ah) etti ve dedi ki;

“-Ey dünyanın ve Ahiretın sahibi afv et şu fakır kulunu ki; ne dünyası vardır ne de ahireti.”

Bu şekilde can verdi. Akşam oldu Basra sakineleri rüyalerinde gördüler ki;

-“Filan yerde bir veli vefat etti. Kim onun cenaze namazını kılarsa bütün günahları afv olup, cümle ibadetleri kabul olur.”

Sabah oldu halk toplandı. Namazını kılıp defn ettiler. Akşam oldu Basra evliyasınden bir zat rüyasında o kimsenin Cennetin orta yerinde oturduğunu gördü

Dedi ki;

“-Sen dünyada çok perişan bir halde idin. Bu makama ne ile geldin ? “

O zat cevab verdi:

“-Baktım ki ömrüm azaldı. Öleceğim yaklaştı amelime baktım hiç hayırlı amelim yok. Sahibimizin (c.c.) Rahmet hazinesine baktım. Uçsuz bucaksız buldum.”

-”Vakte ki: benı kabre koydular.”

Keremi bol olan Allah (c.c.) buyurdu ki:

“-Ey günahkar kul. abidlerin ibadeti bana faydası olmaz. Asilerin isyanı, bana zarar vermez. Benim rahmet hazinelerim günahkarlar içindir üzülme senı afv ettim.”

-”Ey Rabbımız! Bugun bizde asi ve müflislerdeniz Rahmetinden bizi mahrum eyleme. Amin.”

Nakledilir ki;

Bir gün bir fakir eski elbise ile bir padişahın meclisine girdi. Padişah bu dervişin gelmesini beyenmedi.

Padişah yakınlarından birisi dedi ki;

“-Ey derviş Padişahın huzuruna böyle eski elbise ile gelmenin ayıb olduğunu bilmez misin ?”

Fakir:

“-Padişah huzuruna eski elbise ile girmek ayıp değildir. Fakat Padişahın huzurundan eski elbise ile çıkmak ayıptır.”dedi.

Padişah bu sözden hoşlanıp çok ihsan yaptı. Kiymetli elbiseler vererek gönderdi..

-“İlahi! Biz fakırleri de huzurundan çıplak gönderme kiyamet gününde, Enbiya ve evliyalar taclar giydikleri vakit bizleride Habibi Aleyhis selam’in Hürmetine mahrum eyleme. Amin.”

Mearicün Nübüvve (altıparmak)

Allah-u Teala (c.c.) Hazretleri bizleri ve sizleri Yarın kiyamet gününde herkesin nefsi nefsi dedikleri bir zamanda Habibi (a.s.v.) nin şefaatına nail eylesin. AMİN…

Fuad Yusufoğlu

“Allah (c.c.) ın rahmeti” için 51 Yorum

 1. bayansanem diyor ki:

  azan: bayansanem
  cumanız mübarek olsun fuat amca.benim bu hatim den daha önce haberim yoktu.tekrar başlanıldıgında beni de haberdar ederseniz sevinirim.hayırlı geceler

 2. H2SO4 diyor ki:

  1/9/2006 – mehmet akıf
  Yazan: H2SO4
  Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem,
  Gelenin keyfi için geçmişe asla sövemem.
  Biri ecdadıma saldırdı mı hatta boğarım,
  Boğamazsam hiç olmazsa yanımdan kovarım.
  Üç buçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam
  Hele hak namına ölsem haksızlığa tapamam.
  Yumuşak başlı isem kim demiş uysal koyunum?
  Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boynum.
  Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim
  Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim,
  Adam aldırma da git, diyemem aldırırım
  Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım.

  Mehmet Akif Ersoy

  Hayırlı cumalar cumanız mübarek olsun mutlu olunuz mutlu kalınız

 3. kalbinur diyor ki:

  1/9/2006 – EVLENİLECEK KADIN
  Yazan: kalbinur
  EVLENİLECEK KADIN

  Meşhur Kadı Şüreyh’e bir gün delikanlının biri gelerek, kendisiyle özel olarak görüşmek istediğini söyledi. Kadı Şüreyh bu delikanlının isteğini kırmadı ve onunla görüşmeyi kabul etti. O genç, evlenmek istediğini; fakat evleneceği kadının tahsil görmüş ve şehirli olmasını arzu ettiğini söyledi. Fakat, yine de bu konuda tavsiyelerde bulunmasını istedi.

  Bunun üzerine Kadı Şüreyh, eş seçiminin önemli olduğunu, eş tercihinde bulunurken Resûlullah’ın bu konudaki tavsiyesinin “dindar olanının tercih edilmesi” biçiminde olduğunu söyledi. Ayrıca seçilen eşin, aile yapısının ve aileden gördüğü İslâm terbiyesinin de önemini belirterek, kendi başından geçen evliliği şöyle anlattı:

  “Henüz gençtim ve evlenme vaktim de gelmişti. Bir gün Benî Mahzun kabilesinin çadırlarının önünden geçerken orada bir kız gördüm. Onu beğendim ve ona tâlip oldum. Kızın babası hakkımda kısa bir araştırma yaparak, benimle alâkalı malûmatı edindikten sonra, hemen razı oldu ve: “Bu hayırlı işi uzatmaya hiç gerek yok; bir an önce gerekli muameleyi bitirelim.” dedi.

  Çok kısa bir zaman içinde nikâh, düğün derken evlilik hayatına böylece girmiş olduk. Fakat çok geçmeden beni bir pişmanlık aldı. Çünkü “Aldığım bir köylü kızı; üstelik tahsil de görmemiş. Acaba ben bununla huzurlu bir şekilde geçinebilir miyim?” diye düşünüyor ve verdiğim böyle bir karardan dolayı da bazı tereddütler taşıyordum.

  Bende böyle düşünceler hâsıl olduktan kısa bir süre sonra bir gün eşim bana şu sözleri söyledi:

  “Efendi! Sen âlim ve şöhret sahibi bir kimse imişsin. Ben ise yaylalarda gezen, şehir hayatından pek anlamayan bir köylü kızıyım. Aslında sen kendi hayatına daha uygun bir evlilik yapabilir, ben de kendime göre bir hayat kurabilirdim. Lâkin takdir-i ilâhî böyle imiş. Kader bizim yolumuzu birleştirdi. Mevlâ Teâlâ Hazretleri, benim gibi tahsili olmayan bir köylü kızını, senin gibi şöhretli bir âlime nasip etti. Durum böyle olunca, şimdi sen bana benden istediklerini ve benim bilmediğim tarafları anlat ki, ben onlara dikkat edeyim de seni üzmeyeyim. Meselâ; senin evine benim sülâlemden kimler gelebilir? Senin akrabalarından kimleri misafirliğe alayım, kimleri kabul etmeyip onlara karşı soğuk davranarak eve gelmelerine mani olayım?” dedi.

  Tabiî ben eşimden kendisinden hiç beklemediğim bir olgunlukla söylediği bu sözleri duyunca çok şaşırdım ve bu anlayışı karşısında onun hakkında düşündüklerimden dolayı pişman oldum. Onun bu sözleri üzerine ona dedim ki:

  “Ey Hatun! Sen bana öyle şeyler söylüyorsun ki, şayet bu dediklerini hakkıyla yapabilirsen beni bahtiyar edersin.” Dedikten sonra, evime kimlerin gelmesini arzu ettiğimi ve hangi şahısların gelmemesi gerektiğini, ondan beklentilerimin neler olduğunu uygun bir lisanla kendisine söyledim.

  Eşim söylediklerimi harfiyen yerine getirdi; böylece son derece mutlu ve huzur içinde yaşadım. Bir zaman sonra fetva dairesinden eve döndüğümde evimizde bir misafir hanım vardı. Son derece mütesettire olan bu hanım misafirin kim olduğunu sorduğumda eşim, annesi olduğunu söyledi. Kayın validem olduğunu öğrenince ona karşı elimden gelen saygı ve hürmeti esirgemedim. En iyi şekilde ağırlamaya gayret gösterdim. Sohbet esnasında bir ara kayın validem bana:

  - Oğlum! Hanımından bir şikâyetin var mı, ondan memnun musun? diye sordu. Ben:

  - Allah sizden razı olsun, kızınızdan çok memnunum. Bu zamana kadar kendisinden hiç bir şikâyetim olmadı, diyerek memnuniyetimi izhar ettim. Bunun üzerine kayın validem şunları söyledi:

  - Oğlum! Kızımdan tabiî ki memnun olacaksın. Çünkü biz onu cennette büyüttük. Resûlullah (sav) müslümanın evinin cennet olduğunu haber vermedi mi? İşte bizim evimiz de Resûlullah’ın bildirdiği gibi bir cennetti. Kızımıza Kur’an ahlâkından başka bir şey öğretmedik. Fakat sana tavsiyem şudur ki, yine de sen hanımının üzerindeki otoriteni eksik etme! Çünkü kadınlar iki sebepten hemen şımarıverirler. Birincisi, ona olan sevgini yüzüne söylediğinde, ikincisi ise, bir hayırlı evlat dünyaya getirdiklerinde…

  Hayırlı Cumalar.. Allah Yer Ve yardımcımız olsun.. Amin..

  Selam Ve Dua ile..

 4. ahmet2506 diyor ki:

  1/9/2006 – s.a
  Yazan: ahmet2506
  Hayırlı cumalar…
  çok güzel bir yazı
  Allah razı olsun…

 5. omer0625 diyor ki:

  1/9/2006 – :)
  Yazan: omer0625
  s.a
  “Nerede olursan ol Allah’a karşı gelmekten sakın; yaptığın kötülüğün arkasından bir iyilik yap ki bu onu yok etsin. İnsanlara karşı güzel ahlakın greğine göre davran”

  Cumanız Mübarek Olsun…
  Dualarda hatırlanmak dileğiyle
  slm ve dua ile…

 6. neredeyim diyor ki:

  1/9/2006 – slm
  Yazan: neredeyim
  çok güzel bir yazıymış..zevkle okudum…çok hoştu çünkü..böyle şeyleri okumayı çok seviyorum ya :D sevgiyle kalın bybye

 7. RIDVAN diyor ki:

  1/9/2006 – YAZILANLAR HAKK….
  Yazan: RIDVAN
  S.A.
  Merhabalar baba….
  derler ki;meyve veren ağaç taşlanırmış….
  ne kadar doğru yapsak,ne kadar güzel konuşsak,ne kadar dürüst olsak ta bazen bu kadar güzel vasıfları yaşamaya çalışmak çok zor olduğu kadar,çok ta ağır sorumlulukları da beraberinde getiriyor.Biz üzerimize düşen görevi layıkıyla yapmaya çalışalım ve dikkat edebildiğimiz kadar dikkat edelim….gerisini de allah’a havale edelim yeter.
  Sizin gönlünüzden geçenleri,içinizden geçirdiğiniz iyi niyetleri,temennilerinizi kimseler bilmese de olur…
  tarlaya pamuk ekersiniz , emek verirsiniz,sularsınız… ama kötü niyetli otlar da yetişir emeklerinizin yanında…
  siz,beni ve kardeşlerimi yetiştirebilecek en güzel bir biçimde yetiştirdiniz…Allah sizden razı olsun…
  Allahın izni ile daha da güzel olacak …
  başarıloı olmak için M.Ali eniştem “biraz gayret birazda iyi niyete ihtiyacımız vardır” demişti bana … bizim iyi niyete ve biraz gayrete ihtiyacımız var…
  kendini,dinini,imanını ,benliğini bilmeyen kendini bilmez bir kaç kişi ve / ya kşilerin yapmaya çalıştıkları,terbiyesizlikten başka değildir….
  siz bizim başımızsınız ,babamızsınız ve Allah başımızdan da eksik etmesin…
  Herşey için de Allah razı olsun…
  RIDVAN…

 8. ANNELERİMİZ diyor ki:

  /9/2006 – BU AHVALİN SIRRI KADİMDİR DOSTUM
  Yazan: annelerimiz
  ve aleyküm selam verahmetullahi veberekatuhu ebeden daimen.
  sevgi değer dostum her nekadar dünya gözüyle tanışmıyor isekte bizler alemi ervahın o elest meclisinde resulallah ile secdeye iki kere varan gönüllerdenizki aşkla, rabbim vesileleri vasıta kılarak gönülen tanıştırıyor ve bir ziyareti muhabbetle birbirine aşina eyliyor.
  zamanımın kısıtlı an kabilinde bloğuma ziyaretini görünce selamına mukabele edeyim istedim.
  rabbim maksudluk şanından duan mukabl muradınızı hasıl eylesi bu mubarek cumanın an deminde.
  vedahi şabanı şerifin muhammeedi soluklarındaki abı hayat nektarları gönüllerinizi daima diri kılsın.amiin…

 9. gonulcedost diyor ki:

  1/9/2006 – gaybın hislere tercumanlığında kalbi merhabalar
  Yazan: gonulcedost
  ecmain dostum bil mukabele
  ziyaretine bil mukabeledirki
  rabbim hakkı hak bilip dik duran ve batılı batıl görüp karşısında mümince dikilen kullarından kılsın ve selam ile gel denen kullarından eylesin cümlemizi.
  ayrıca filistin,lübnan,ırak,çeçenistan ve afganistan daki kardeşlerimizin ahvalinde duamız odurki rabbim onları kendi topraklarında şehadeti vatan eylesin onların vesilesi ile bizede şehadet şanında şabanın ruhaniyetinden haberdar kılınıp muhammedi hazlar almayı nasibederek ol son nefeski selam ile gel denenlerden eylesin. amiin…

 10. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  1/9/2006 – selam…oğlum…..selam…
  Yazan: fuadyusufoglu
  Evet sevgili arkadaşlar yukardeki yorumu yazan Oğlum RIDVAN …Sizlerde tanışın…
  Sevgili Oğlum RIDVAN….Yazdığın yorum sana çok yakışmış…önce sen kimin torunusun …Mutlaka o temiz ve de dürüst Rahmetli deden Hacı Yusuf’a çekmişsın…Sizler gibi çocuklarım olduğu için ALLH’a (c.c.) Şükür ediyorm…LİLAHIL HAMD…..
  Evet hele bu sözün çok hoşuma gitti…”Tarlaya pamuk ekersiniz , .emek verirsiniz,sularsınız….Ama kötü niyetli otlar da yeşerir emeklerimizin yanında ” çok doğru…
  Sevgili oğlum Ridvan..:Siz ve kardeşlerinizi en güzel şekilde yetiştirdiysem ne mutlu bana Bunun içinde Allah’a(c.c.) Hamd-u Senalar ediyorum..ELHAMDULİLLAH ALA KÜLİ HAL…Ama bunuda hiç bir zaman unutmayınız…Allah’ın(c.c.) izniyle , Büyük Evliuyaların bereketiyle birde RAHMETLİ Dedeniz HACI YÜSÜF Bana verdiği terbiyeyle Allah (c.c.) bizleri musehhar kıldı vede sizlere müseyyer oldu….Sen sen ol oğlum…. O temiz dedenizi vede SADATLARİMİZI unutmayın…Onları herzaman anın…Çünkü nankörlük çok kötü bir haslettir…İnsan elinden geldiği kadar nankör olmamaya itina etsın…Selametla kalın…Allah senın vede kardeşlerın yar ve yardımcısı olsun…Amin..
  sevgiyle kal…

 11. sengidince diyor ki:

  1/9/2006 – hayırlı akşamlar
  Yazan: sengidince
  Sen dünyada çok perişan bir halde idin.Bu makama ne ile geldin ? o zat cevab verdi:

  -Baktım ki ömrüm azaldı.Öleceğim yaklaştı amelime baktım hiç hayırlı amelim yokSahibimizin (c.c.) RAHMET hazinesine baktım. Uçsuz bucaksız buldum…Vakte ki :benı kabre koydular keremi bol olan Allah (c.c.)buyurdu ki:Ey günahkar kul…abidlerin ibadeti bana faydası olmaz .Asilerin isyanı , bana zarar vermez.Benim rahmet hazinelerim günahkarlar iççindir üzülme senı afv ettim..

  Ey Rabbımız (c.c.)bugun bizde asi ve müflislerdeniz Rahmetinden bizi mahrum eyleme.Amin..
  ……………………

  ya hocam lutfen isyan saymayın
  bu kısmı okudumda yani yazının hepsini okudumda burası ilgimi çekti…

  şimdi olurmu yani günah işleyelim oh ne ala nasıl olsa allah büyüktür affeder olurmu hocam.
  bilmeden yapılan günahları affeder allahü teala
  bu zamanda bilmeden açık aşikare günah işlemekde zor artık çünki herşey elimizin altında.herşeyi öğrenme kolaylığımız var.bilmiyordum demek eskidendi.

  yanlışsam düzeltin sevgi ve saygılarımla.
  ess…

 12. sengidince diyor ki:

  1/9/2006 – ….
  Yazan: sengidince
  birde şu kız yani torun çok tatlı bakın nazar değecek kaldırın şu resimleri :)
  ess…

 13. duygu diyor ki:

  2/9/2006 – ;)
  Yazan: duyqu
  bu gün çok mutlu uyandım ve erkenden herkese bi gülücükle günaydın diyeyim dedim GÜNAYDIN:))

 14. omer0625 diyor ki:

  /9/2006 – :)
  Yazan: omer0625
  s.a
  Allah-u Teala (c.c.) Hazretleri bizleri ve sizleri Yarın kiyamet gününde herkesin nefsı nefsı dedikleri bir zamanda Habibi’nin (a.s.) şefaatına nail eylesin…AMİN…
  aminnn
  Allah razı olsun cok guzel paylasım Allah’ın Rahmeti büyüktür
  Ellerınıze saglık
  slm ve dua ile….

 15. neredeyim diyor ki:

  2/9/2006 – slm
  Yazan: neredeyim
  slm fuad amca ben geldim..bugün yeni konunuz yok sanırım…o yüzden yorum yapamadım..ama uğradım selam verdim :)

 16. newsedat diyor ki:

  3/9/2006 – selâm
  Yazan: newsedat
  Fuad amca bu yazılar insanın ümidini arttırıyor Allah razı olsun.
  resimleri hallettim.
  ilerde başka bir usul bulursam değiştirebilirim. şimdilik bu kadar yapabiliyorum.

 17. butterflyvalley diyor ki:

  3/9/2006 – SELAMLAR.
  Yazan: butterflyvalley
  değerli abicim,
  gerçi herkes size amca diyor ama önemli değil benim içimden abi demek geldi.
  sizin blogunuz “newsedat” kardeşim sayesinde öğrendim. yaklaşık 1 saat gezindim. geröekten çok mutlu ldum sizi tanıdığıma. yaptıklarınızı takdir ettim. sizi de gerçekten bir abi olarak sevdim.
  çok eksiğimiz, çok yanlışımız var. nasihata, uyarılmaya her zaman ihtiyacımız var. bloguma uğrayıp istediğiniz uyarı cinsinden ayet, hadis, vs. bilgiyi kopyalayabilirsiniz. bende gördüğünüz hataları, yanlışları, eksikleri hiç çekinmeden KÜT DİYE söyleyebilirsiniz, size müteşekkir kalırım. her zaman beklerim. dualarınızı eksik etmeyin.
  allaha emanet olun.

 18. lotuse diyor ki:

  /9/2006 – merhaba,
  Yazan: lotuse
  nasılsınız fuat amca; hayat denen yolculukta umarım herşey gönlünüzce gidiyordur.
  allaha kavuştuğumuz o gün; başımızı öne eğdirecek, utandıracak herşeyden uzak kalmamız dileğiyle,
  güzel bir gün olsun diliyorum,
  saygılar..

 19. mondlicht diyor ki:

  3/9/2006 – s.a.
  Yazan: mondlicht
  Hayırlı pazarlar fuaaddd amcaaaaa:):):):):):):):):):)

 20. isimsiz diyor ki:

  3/9/2006 – prewar
  Yazan: isimsiz
  nasılsın fuad amca?güzelmiiş nakledilenler ,ellerine sağlık,
  bu aralar çok yoğunuz pek giremiyorum internete,yorumlarımda da bi kıtlık yaşanıyo bu nedenle kusura bakma,sevgiler

 21. bedraka diyor ki:

  3/9/2006 – s.a.
  Yazan: bedraka
  amcacığım gruba üye olmamışsınız hala size yolladığım davetiyede JOIN gibi bi şeyler yazıyo oraya tıklayıp üye olun lütfen sizin güzel yazılarınıza ihtiyacımız var…. :-)

 22. kehkesani diyor ki:

  3/9/2006 – ***
  Yazan: kehkesani
  Amin İnşaallah…ellerine sağlık
  muhabbetle…

 23. EmineDantelOrgu diyor ki:

  3/9/2006 – İyi akşamlar
  Yazan: EmineDantelOrgu
  Size uzun zamandır yazmak istiyordum ama bir vakit bulup yazamadım neyseki sizin yorumunuzu okuyunca yazayım dedim haklısınız sobe oyun gibi ama arkadaşlar sobeleyince ilkine yazamadım iki kişi birden aynı sorular olunca yazmak zorunda oldum ilk cevabım size siraz değişik geldi inş. onları yapmaya Rabbim izin verir ama diğerini yani sizin dediğinizi yani günahlarımın af olması için zaten rabbime yalvarıyorum Onun büyük gücüne sığınıyorum mutlaka benim günahımda çok sizlerden belki daha çoktur ama yalvarıyorum ki affolsun inş. cümlemisin günahları affolunur. Size yorum yazmadığım için sanmayın ki gelmiyorum sizi ziyarete her bilgisayarımı açtığımda geliyorum yeni yazılarınızı takip ediyorum yalnız önceki yazılarınızı okumaya fırsatım olmadı şu anda saat 23.55 ama ben hala iş yerimde çalışıyorum ki bizim mesaimiz 8.30- 17.30 arasıdır. Bu da işlerimin yoğunluğundandır. sizlere haşyırlı geceler diliyorum dualarınızı bizlerden eksik etmeyin bir büyüğüm olarak ellerinizden öpüyorum

 24. ilkayoguzhan diyor ki:

  4/9/2006 – ..
  Yazan: ilkayoguzhan
  selamun aleyküm
  elimde olmayan sağlık sorunları nedeniyle,
  yorumunuzu (yani bıraktığınız mesajı görmeden büromdan ayrıldım,
  ve evde internet olmadığından mesajı göremedim.
  eşim ameliyat oldu ve 5 gündür yanındaydım sürekli
  çok üzgünüm hangi cüzü okuyacağımı göremedim, yani bu kul çok utanıyor ama cüzü okuyamadım…
  şu saat itibarıyla görüyorum yorumunuzu özür dilerim,
  bu hafta okumam gereken cüzü bildirirseniz sevineceğim,
  Allah razı olsun.

 25. ilkayoguzhan diyor ki:

  /9/2006 – ..
  Yazan: ilkayoguzhan
  listeyi gördüm
  tamam inşaallah
  7. cüzü
  ve de
  5. cüzü roterli de olsa
  bitireceğim en kısa zamanda
  Allaha emanet kalın..

 26. isimsiz diyor ki:

  4/9/2006 – amin
  Yazan: isimsiz
  Allah razı olsun yazılarınız çok güzel.
  Allah’u Teala evliyaların,sahabelerin,şehitlerin,peygamberlerin ve alemlerin efendisinin yüzü suyu hürmetine bizide affetsin.
  SELAMETLE…

 27. neredeyim diyor ki:

  4/9/2006 – slm
  Yazan: neredeyim
  slm fuad amca ben geldim…ama yeni konu yok sanırım :) yine de bişeyler yazayım dedim…dün maşuku da gördük hem :) çok tatlıydı.çok şekerdi..kardeşim de çok sevdi onu…ama sürekli aynı tabloya gidip duruyordu :) sevgiyle kal fuad amca

 28. sadiyka diyor ki:

  4/9/2006 – sitem
  Yazan: sadiyka
  amca hatim yapıyorsun da bize haber vermiyorsun aşkolsun size:) bir dahakine bizde katılırız inş. selam ve dua..

 29. rindiseyda diyor ki:

  4/9/2006 – slm
  Yazan: rindiseyda
  slm amca nasılsınız.hediyeleriniz için çok teşekkür ederiz ailece.bana dünyayı verseler bukadar sevinmezdim.RABBİM yerini doldursun.amcacım bu aralar çok yogun günler yaşıyoruz.bundan dolayı anem cüz okumlarına biraz ara vermek istiyor.sizce bir sakıncası yoksa?kendinize çooooooooookiyi bakın.daha bu blogculara çoook lazımsınız.iyi günler.

 30. sengidince diyor ki:

  4/9/2006 – hayırlı akşamlar.
  Yazan: sengidince
  allah kabul etsin ölmüşlerimizin ruhuna gitsin hocam
  benim bir amcam ve halam var vefat eden ikisininde hiç çocukları olmadı
  dua ederken onlarıda içinizden geçirirseniz arada allah razı olsun derim.

  bu arada arkadaşlar sehiv secdelerini yapmayı unutmayalım
  hatta hocam siz her listenin sonuna yazın secdeleri unutmayalım diye :)) olmazmı

  ve de hakkınızı helal ediniz benden yana helal olsun…
  sevgi ve saygılarımla…

  ess…

  ………………………

  amcamın adı ASİM halamın adı NECMİYE…

  tekrar allah razı olsun….
  ess…

 31. lotuse diyor ki:

  4/9/2006 – …….
  Yazan: lotuse
  amin!! allah kabul buyurur inşallah okunan kuranı kerimi ve dualarımızı..
  iyi geceler fuat amca,saygılar.

 32. newsedat diyor ki:

  5/9/2006 – selâm
  Yazan: newsedat
  Fuat amca dediğin yorumu okudum Allah razı olsun. Ben ne zahmette bulundum ki? Hiç bir şeyi doğru dürüst beceremedim zaten.. Lütfen böyle düşünmeyin. Vaktimi saçma sapan şeyler için değil de size yardım etmeye çalışmakla geçirmek benim için çok kıymetli bir şey. Keşke bir de istediklerinizi doğru dürüst yapabilseydim. Ama en azından anneme selamlarınızı ve dua talebinizi tam hakkıyla ilettim. birkaç defa söyledim ki unutmasın. Allah sizden razı olsun.

 33. YildizTozu diyor ki:

  5/9/2006 – :)))))))
  Yazan: YildizTozu
  DEĞERLİ ABİM…KILIÇ ŞAMİL TORUNUNUN ELİNE YAKIŞIR…KILIÇ TUTMAYI HER BABAYİĞİT BAŞARAMAZ…O KILIÇ BİZE ATALARIMIZDAN KALMIŞTIR…

  ŞEY ŞAMİLİN 7. NESİL ÖZ TORUNU EYLÜL’DEN SELAM OLSUN…

 34. YildizTozu diyor ki:

  5/9/2006 – BİZE
  Yazan: YildizTozu
  ”EĞER BANA SECDE ETMENİZİ ENRETMESEYDİM KOCALARINIZA SECDE ETMENİZİ EMREDERDİM”…AYETİNİN TERBİYESİ VERİLDİ…BU NEDENLE YALNIZLIĞI VURUYORUM…ALLAH’A EMANET OLUN…YOKSA NE HADDİMİZE İNSANA KIYMAK…

 35. sevgidamlalari diyor ki:

  5/9/2006 – Selamlar..
  Yazan: sevgidamlalari
  Naılaınız? Değerli amcacım…
  Ziyaretinize geldim gidiyorum giderken bi iz bırakayım dedim…
  Tekrar görüşmek dileğiyle…
  Canların Canına emanet olun…
  Saygılarımla…

 36. isimsiz: e.dost diyor ki:

  5/9/2006 – merhaba
  Yazan: isimsiz : e.dost

  Allah(CC) çalışmalarınızın hayrını görmeyi nasip etsin

  Hoşça kalın

 37. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  5/9/2006 – selam….ESKİ DOST….Selam…Sağolun varolun…Aradığın için…
  Yazan: fuadyusufoglu
  SEVGİ’li Eski DOST ……İnanki seni özlemiştim…EVET Duaların için Sağolun varol…Eğer bu hizmetler: Niyetim.. Allah(c.c.) için ise Vala katılan olsada olmazsa da karlı çıktım…Ama eğer Allah(c.c.) korusun Niyetim AllAH (C.C.) için değilse zor Hanı bir söz vardır ..”.Hasaretın dünya velahire…” diye işte bu çok zordur…Allah(c.c.) ten dileğim..bizi TECRUBE ETMESIN…çÜNKÜ Allah (c.c.) tarafından tecrube edinmek çok çoook zordur..Allah(c.c.) korusun…AMİN..
  Evet SEVGİ’li dostum bir blog açda ara sıra ben de sana yorum yazayım…senınle dertleşeyım..Çünkü ben bir huyum var herkesle istişare ederım…Benım yanımda çalışan işçiye de Fıdanlarım hakkında istişare ederim…vede en doğrusunu bulmak için…Elhamdulillah buluyorum da…
  Gene kafanı şişirdim kusura bakma …özlemiştim. seni hakıkatten özlemiştim..BİR GÖRÜNDÜN PİR GÖRÜNDÜN…diye bir söz vardır…öğle oldu galibe… neyse ..Hakkını helal et..
  SEVGİ’le kal.

 38. prewar diyor ki:

  5/9/2006 – selamlar..
  Yazan: prewar
  fuad amca 11ine kadar okuycam inş.9.cüzümü,tşkler…sevgiyle kalın

 39. ayşe diyor ki:

  diliniz tatlı söz edenlerden,gözünüz mükemmeli görenlerden,kulağınız doğruyu duyanlardan,gönlünüz ALLAH için atanlardan olsun hepinizin kandili mübarek olsun.

 40. ayşe diyor ki:

  selamun aleyküm fuat amcacım.siteniz çok güzel Allah raz olsun senden ve cümlenizden duayla kalın hoşçakalın hayırlı geceler

 41. aise diyor ki:

  Selamün aleyküm Fuad amca nasilsiniz??

  biz haftaya Türkiyeye kesin dönüyoruz insaallah bizler icin dua edin insaallah hersey yolunda gider. Ailenize selamlar

 42. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  Sevgili canım kardeşim Aişe;
  Kurban inan ki kendinizi özlettiniz . Allah seni aziz eylesin. Sevgili eşinizi de aziz eylesin. Amin. Çocuklarınız bağışlasın. Amin…
  Hakikatten ben de hiç bir şey yok asıl sende çok şeyler var ben de bundan sonra canım kardeşim bana Tel İrfandan bahsedecek ve orada gördüklerini beni de haberdar edecek. Nasılsa ben bir şeye yaramadım oraya gitmek kısmet olmadı.
  Ama bayağı uzun süre oldu yoksunuz gerçi sizlerin de işleriniz başınızdan aşkın. Ne de olsa Asıl yuvaya dönüyorsunuz.
  Allah sizleri ve bizleri de mahcup etmesin Bu kötü dünya afet ve belalarından muhafaza eylesin. Amin.
  Kurban benim herhangi bir yardımım olacaksa hizmete hazırım. Yeter ki bu fakir ve günahkar kardeşinize dua edin.
  Sevgili eşiniz de sağolsun çok sefer telefonla aradı Allah razı olsun. Amin.
  Mutlaka yol telaşıdır ondan aramalar kısıtlı oldu. Ama unutmayınız bizler kardeşiz ve bana ne hizmet düşerse yapmaya hazırım Artık bir aile olduk Bunu da unutmayınız. Selametle Türkiyeye geliniz ve inşaallah da mahcup olmazsınız Çünkü sizler bir nevi hicret ediyorsunuz ve de gayenizi ben çok çok iyi biliyorum Bu da Takdira şayandır
  Şunu da unutmayın Bu yaptıklarınız (ailece) her baba agıdın harcı değildir. Onun için ben sizleri tebrik ediyorum Allah c.c. sizleri muvafak eylesin. Amin.
  Kurban selametle geldikten sonra da bu fakir kardeşinize de misafir olarak da inşaallah gelirsiniz.Sevgili eşinize de selamlarımı lütfen iletin o da bu fakir kardeşine dua etsin.
  Sevgilerimi sunarım

 43. aise diyor ki:

  ben Seyhimi tek bir defa görebildim ama siz benden daha cok gördünüz asil siz anlatin siz onu oralari daha yakindan gördünüz bende sizden oralari dinlemek istiyorum…

  Allaha emanet olun

 44. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  Sevgili canım kardeşim Aişe;
  Evet kurban ben çok gittim ama aldığım ders yetersiz Çünkü sizler oradaki muazzam kalabalığı gördünüz ve de gençsiniz inşaallah oradan gerekli dersleri zaten almışsınız İşte bu fırsatı da güzel değerlendireceksiniz
  Bu mübarek zatı görmeyenler şöyle derler dünyada mürşidler çoktur bu mübarek mürşidi de herhangı bir mürşid gibi görürler çünkü o havayı teneffüz etmemişler ve o mübarek zatı görmemişler
  Muhammed muta’ hazretlerini (k.s.) görmek de Allah’ın başka bir nimetidir. Çünkü duymakla görmek aynı değildir. Haznevi tarıkatını bilmeyenler lütfedip Tel İrfan’a gidip oradaki manevi havayı gördükleri anda inan ki çok şeylerin değiştiğini hemen anlarlar. işte bu gördüklerinizi de Müslüman kardeşlere anltma fırsatını bulunca da çekinmeyin anlatın Çünkü Elhamdulillah Haznevi tarıkatı siyasetten ve dünya malından arınmıştır.Elhamdulillah bu iki kaideyi göz önünde bulundurduğumuz zaman insanlar daha da rahat olur. çünkü dünya menfatı’nın kokusu da yoktur.
  Evet yeryüzünde çok değerli murşidler vardır ama Bu Mübarek zatın görülmesi bir başkadır.
  İlim, irfan, takva, vera ve sohbet had safhasındadır. Bir de manevi kardeşlik vardır. Oraya gidip de görenler bir başka insan olarak dönerler.
  Allah bizleri bu mübarek zatın hurmetine günahlarımızı aff eylesin. Amin.
  Hayırlı ruyanıza gelince bunda mutlaka ve mutlaka bir hikmet vardır. Allah’ın sevgili veli kulları’nın ruyalarda söz söylemeleri bir ayrı hikmettir. Bunda nice hikmetler vardır.
  İnşaallah hayırlı olur. İslamiyete ve müslümanlara hayırlar ve saadetler getirir.
  Kurban sevgili eşinize de selamlarımı söyleyin. Selametle Türkiye gelirsiniz. Allah kimsenin takatından fazlasını yüklemez.
  İnşaallah sizin yaptığınız baştan başa dininiz içindir. Ne güzel bir şey.
  Allah muvaffak eylesin. Amin.
  Evet insan orayı (Tel İrfan’ı) özler hem de çok özler. Allah herkese Tel İrfan’a gitmeyi nasıb eylesin. Amin.
  Dualarınızı beklerim
  Sevgilerimle…

 45. LEYLAMEVLA diyor ki:

  slm arkadaşalr sizden rica bana ALLAH(CC) HAKINDA ÖGRENDİNİZ HER ŞEYİ BANA DEYN MSN ADRESİM sevdamruhdurruhlarolmez html . cm
  dünyada herkezin bir gayesi var çalışma dünyayı sevme hakkı ile.
  tutunacak bi dalı dert ortagı dostu vardr.
  benm inanınki yok sizden ricam bana yaradanla ilgili bildiniz her şeyi anlatın.
  acizlikle sabırla mutlulukla azrailin bana msafir olacagı günü beklemekteyim.
  çünkü bir faniyi sevdim dünyamı ona baglayarak oda öldü gitti.
  dünyamda öldü.
  arkadaşlar YARADANIN yarattına yardım etmek sevapdır yardım ve dularınıza ihtiyacım var.
  bana ALLAH(CC) BİZLERİ NASIL SEVİYO onu nasıl zikrederim gibisinde bilgiler verin.
  beni ben oldugum için degil..
  PEYGAMBER EFENDİMİZ HZ MUHAMMED MUSTAFANIN ÜMMETİ
  OLDUGUM İÇİN YARDIM VE DUA EDİN YOKSA BENİ BEN OLDUGUM İÇİN BANA
  EN İYİ OLACAK YARDIM (İNANIN ÖYLE BİR YARDIMI DÜŞÜNEMİYOM HİÇBİ YARDIM EDİLECEK Bİ TUTULACAK DALIM YOK ÇÜNKÜ HAK ETMİYOM)
  ELLERİNİZİ AÇTINIZDA YARADANA O SONSUZ MERHEMETLİYE KADİR OLAN SEMİH OLAN HAY OLAN ALLAHA(CC) BANA DUA EDİN.
  bana dua edeniniz olursa söylesin onun kölesi olayım çünkü düşünürüm ya duası kabul olduda kurtuluşuma sebep oldu diye. selamunaleyküm ya ibadet için yaratılanlar.

 46. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  Sevgili canım kardeşim LEYLAMEVLA;
  Kurban Allah (c.c.) bizleri ve sizleri kendi yolunda sabit kılsın. Bu dünya afet ve kötülüklerinden muyhafaza eylesin. Amin.
  Canım kardeşim bizlerde günahkar kullarız Allah’ın sevgili kulların menkıbelerini okumakta yarar vardır Onların hayatlarını ve gördükleri eza’yı ve tahammül ettikleri sabr’a müşahade olacağız.
  Bu fakir ve günahkar kerdeşinin haddi olmayarak da olsa tavsiyesi “Allah’ın sevgili veli kulların” hayat hikayelerini ve menkıbelerini okum akta yarar vardır diyorum
  Sizler de bizlere dua edin.
  Allah bizleri ve sizleri bu sevgili veli kullar’ın yüzü suyu hürmetine günahlarımızı aff eylesin. Amin.
  Dualarını beklerim.
  Sevgilerimle..
  Bu mübarek zatların yazılarından bazıları aşağıya linkleriyle beraber eklenmiştir.

  http://www.fuadyusufoglu.com/cuneyd-i-bagdadi-radiyallah-u-anh/

  http://www.fuadyusufoglu.com/seyyidet-nefise-radiayallah-u-anha/

  http://www.fuadyusufoglu.com/fethi-musuli-radiyallah-u-anh/

  http://www.fuadyusufoglu.com/hatim-i-esam-radiayallah-u-anh/

  http://www.fuadyusufoglu.com/malik-bin-dinar-radiyallah-u-anhu/

  http://www.fuadyusufoglu.com/ma%E2%80%99ruf-i-kerhi-radiyallahu-anh-2/

  http://www.fuadyusufoglu.com/seyh-ahmed-el-haznevi-kuddisesirruh/

  Evet canım kardeşim Allah’ın sevgili veli kullarının hayatlarını okumakta çok çok büyük yararlar vardır.

 47. muhammedsalih diyor ki:

  Selamuınaleyküm

  Allah kendisine ortak koşulmasını affetmez. Bundan başka günahları dilediği kulu için affeder. (Nisa/48)

  Ey nefislerine karşı haddi aşmış kullarım! Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin. Allah bütün günahları bağışlar. Çünkü O, çok bağışlayıcı ve çok merhametlidir. (Zümer/53)

  Kim bir fenalık yapar, yahut nefsine zulmeder de sonra Allah’tan mağfiret dilerse, Allah’ı bağışlayıcı ve merhametli bulur.(Nisa/10)
  Biz ayağımızın kayışından, elimizde bulunan şu kitabımızda kalemimizin hududu aşmasından ve diğer kitaplarımızdaki hatalarımızdan ötürü af talep ediyoruz. Kusurlu olmakla beraber Allah’ın dinini bilmeyi iddia ettiğimizden ötürü de Allah’tan af talep ederiz. Allah’ın rızasını talep ederken, başka şeylerin karıştığı her ilimden ve amelden ötürü de Allah’tan af talep ederiz. Vermiş olduğumuz, sonra yerine getirmekte kusur ettiğimiz her sözden ötürü de affını talep ediyoruz. Bize vermiş olduğu ve bizim tarafımızdan günahta kullanılan her nimetten ötürü affını talep ediyoruz. Bizim niteliğimiz olan her kusurlunun kusurüyla ve her eksiğin eksikliğiyle her türlü târiz ve tasrihten de affını talep ediyoruz. Bizi tasannua, tekellüfe, yandığımız bir kitapta insanlara süslü görünmeye, nazmettiğimiz bir kelâmda, ifade ettiğimiz veya istifade ettiğimiz ilimde belirttiğimiz tekellüfe bizi davet eden her tehlikeden ötürü de affını talep ediyoruz. Bütün bunlardan ötürü affını talep ettikten sonra hem kendimiz, hem de bu kitabımızı veya diğer kitablarımızı mütalaa eden veya dinleyen kimseler için af, rahmet, görünür görünmez bütün günahlardan vazgeçmekle şereflendirilmemizi diliyoruz; zira keremi umûmîdir. Rahmeti geniş, cömertliği bütün mahlûklar üzerine oluk halinde akmaktadır. Biz de Allah’ın mahlûklarından bir mahlûkuz. Allah’a olan vesilemiz ancak onun fazl ve keremidir.

  Nitekim Hz. Peygamber (s.a) şöyle demiştir:
  Allah’ın yüz rahmeti vardır. O yüz rahmetten bir tek rahmeti cinler, insanlar, kuşlar, hayvanlar ve haşerât arasına indirmiştir. O rahmet ile birbirlerine şefkat ederler, onunla birbirlerine merhamet gösterirler. O yüz rahmetten doksandokuzunu, Allah Teâlâ, nezd-i ilâhîsinde bekletmiştir. Kıyamet gününde onlarla kullarına rahmet edecektir.301

  Rivayet ediliyor ki kıyamet gününde Allah Teâlâ arşının altına şöyle yazar: ‘Rahmetim öfkemi geçmiştir. Ben rahmet edenlerin en merhametlisiyim. Bu bakımdan cennet ehlinin iki misli kadar cehennemden insanlar çıkarılıp bağışlanır.

 48. fatih diyor ki:

  selam aleykum güzel bir siteniz var allah sizlerden razı olsun böyle biz fakir ve bilgisiz insanları biraz olsun aydınlattığınız için ama ben hala karanlıklar içindeyim ne yapacağımı bilemiyorum nedenmi ev kirası dükkan kirası işlerin olmaması iş yok çalışamıyoruz ne yapacağımı bilmiyorum allah a daima dua ediyorum işimiz açılsın diye ama benim dualarım sonuç vermedi ne olur sizlerin dualarıyla sonuç olayım bana dua edin

 49. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  Sevgili kardeşim Fatih;
  Evet dünya derdleri bitmez. İnan ki hepimiz bu dünyaya bağlanmışız ve eninde sonunda biz dünyayı bırakıp gideceğiz.
  Peki bu sevdiğimiz dünya kimlere kalacak başkalarına onlar da başkalarınma devr edeceklerdir. Yanı dünya bizi bıramkadan biz bırakalım ki makbula geçsin.
  Evet insanlar dünya derdleri için boğuşuyorlar hepimiz böyleyiz. ve hiç birirmiz de bu dünyanın sonu gelecek demiyoruz. ve hep bir eşeylerle meşgül oluyoruz.
  Mutlaka hepimiz evimizin geçimini tedarik etmek (helal yoldan kazançlar) için çalışmamız lazımdır ama bir de kalb kanaatı olması lazım yanı kanaat lazımdır
  Büyüklerin sözleridir;
  -”Kanaat bitmek bilmeyen ve tükenmeyen bir hazinedir”
  Allah-u Teâlâ hazretleri bizleri ve sizleri bu kötü dünya fitnesinden korusun ve Ahirette gidinceye kadar helal rızık peşinde koşan müslümanlardan eylesin. Amin.
  Bazen her ne kadar dua yapıyorsak da dualarımız kabul olmuyor belki bu istediğimiz şeyler bizlere ve ahiretimize zararlı olabilir biz sonucunu bilmediğimiz için sabırsızlanıyor ve dualarımız kabul olunmuyor diyoruz aslında bu da Yüce Rabbimizin bir ni’metidir. Onun için hep sabırlı olmalıyız.
  Dualarını beklerim.
  Sevgilerimle

 50. samet koc diyor ki:

  selamunaleykum

  muhterem Fuad agabey,

  Allah sizden razi olsun,ne guzel siteniz var.Malezyada bir aksam sessizliginde ve yalniz iken sitenize rastgeldim.Cok hos oldum bir suru sikinti icinde bir an sitenizdeki yazilari okuyunca.Hele insan yalniz kalinca yillar yili nasil olur hali ancak ceken bilir.Bize de dua edin.Allah hepinizden razi olsun.

  samet koc

 51. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  Sevgili canım kardeşim Samet Koç;
  Evet…. Gurbet acısı çok tur…Fakat sizler Malezya gibi temiz ve edebli bir ülkenin vatandaşları arasında bulunuyorsunuz… Ben malezya’yı görmedim Ama Hac’ta bu ülkeninm vatandaşlarını gördüm … Çok çok edebli insanlar idiler…Ve de çok genç yaşta iken Hac farizesini yerine getiriyorlar… Allah onlardan razı olsun…
  Allah-u Teala hazretleri (c.c.) bizleri ve sizleri kendi yolunda sabit kılsın. Bu dünya afet ve kötülüklerinden muyhafaza eylesin. Amin.
  Canım kardeşim bizlerde günahkar kullarız Allah’ın sevgili kulların menkıbelerini okumakta yarar vardır Onların hayatlarını ve gördükleri eza’yı ve tahammül ettikleri sabr’a müşahade olacağız.
  Bu fakir ve günahkar kerdeşinin haddi olmayarak da olsa tavsiyesi “Allah’ın sevgili veli kulların” hayat hikayelerini ve menkıbelerini okumakta yarar vardır diyorum.
  Lütfen sen de bana dua et…
  Bu mübarek zatların yazılarından bazıları aşağıya linkleriyle beraber eklenmiştir.

  http://www.fuadyusufoglu.com/cuneyd-i-bagdadi-radiyallah-u-anh/

  http://www.fuadyusufoglu.com/seyyidet-nefise-radiayallah-u-anha/

  http://www.fuadyusufoglu.com/fethi-musuli-radiyallah-u-anh/

  http://www.fuadyusufoglu.com/hatim-i-esam-radiayallah-u-anh/

  http://www.fuadyusufoglu.com/malik-bin-dinar-radiyallah-u-anhu/

  http://www.fuadyusufoglu.com/ma%E2%80%99ruf-i-kerhi-radiyallahu-anh-2/

  http://www.fuadyusufoglu.com/seyh-ahmed-el-haznevi-kuddisesirruh/

  Evet canım kardeşim Allah’ın sevgili veli kullarının hayatlarını okumakta çok çok büyük yararlar vardır.
  Allah bizleri onların şefaatına nail eylesin… Amin…

Yorum Yapın