İhlas- 3

01 Haziran 2008 Pazar

Beyaz suyun siyah suyla karıştığı yer(Aşağıdan görünüşü)

Beyaz suyun siyah suyla karıştığı yer (Yukarıdan görünüşü)

İbrahim Havas (k.s.) anlatır:

Bir sene hac’ca gitmeye niyet ettim. Bu niyetle yola çıkıp ne zaman Kabe’i şerif tarafına gitmek istedimse gayri ihtiyari ters istikamete doğru gidiyordum

Allah’u teala (c.c.) nın iradesi beni bu tarafa çekiyordu. En sonunda İstanbul tarafına gitmeğe karar verdim. Şehre girdim. Yüksek bir köşk gördüm. Kapısı önünde bir takım insanlar toplanmıştı.

Yaklaştım.:

-“Niçin toplandınız .” Dedim.

Köşkün kapısında bulunanlardan biri;

-”Rum Kayserının kızı delirmiş çare bulmak için doktorlar toplandı.” dediler.

Bunda bir hikmet olsa gerekir Dedim. Orada Kayserın kızını on dördüncü Ay gibi nurlu bir şekilde gördüm.

Bana baktı, Selam verdim

-”Aleyküm selam ey İbrahim Havas.” dedi.

Ben;

-”Beni nereden tanıyorsun ? ” dedim.

Kız:

-”Canımı Canana teslim etmek istedim ve Hak Teala’nın (c.c.) sevdiği bir kulunu yanımda bulundurmasını niyaz ettim.”

Buyurdu ki:

-”Üzülma yarın İbrahim Havas dostumu sana gönderirim”

Ben;

-”Peki hastalığın nedir ?” dedim.

Şöyle cevab verdi:

-”Bir gece dışarı çıkıp ibret nazarı ile Gökyüzüne baktım. Hak (cela ve ala ) hazretleri teceli ederek beni benden aldı. Kendimden geçtim. (Allah Ahad ve Resul’u Ahmed) Kelimesi dilime, manası Kalbime geldi. Bu kelimeyi dilimden düşürmez oldum. Bu sebepten bu halime delilik alameti, bana da deli dediler.”

Ben;

-”Bizim diyara gelmek istermisin?” Dedim.

Kız;

-”Sizin diyarde ne vardır?” Dedi.

Ben de;

-”Mekke, Medine, Beytül Mukaddes oradadır.”dedim.

Bunun üzerine bana

-”Sağ tarafıma bak. “Dedi.

Sağ tarafına Baktım.

Bir düzlükte Mekke, Medine ve Beytül Mukaddes karşımda duruyor gördüm.

Az sonra

-”Vakit yaklaştı. İstek ve arzu haddı aştı.” dedi. Ve kelime-i şehadet getirip, ruhunu teslim etti.”

İlahi

Biz fakır kullarını son nefesimizde geniş olan Lütfüne ve büyük Keremine mazhar kıl Ruh kuşumuzun “Rabbine rucu et” nidasiyle Melekler aleminden uçmak nasib eyle….

Mearicün Nübüvve (ALTİ PARMAK)

Allah bizleri ve sizleri Evliyaullah olan sevgili kulların yüzü suyu hürmetine Afv eylesin. Amin

Fuad Yusufoğlu

“İhlas- 3” için 62 Yorum

 1. ferzâne diyor ki:

  “Nice İlim İrfan Meclisini Dolaştım, Aldım Talep,İlim En Geride İmiş. İLLÂ EDEP İLLÂ EDEP.” Ziyâ Paşa HAYIRLI SABAHLAR

 2. dileks diyor ki:

  8/9/2006 – Dua
  Yazan: dileks
  Merhaba amcacığım sayfanı bugün Gülten abla sayesinde öğrendim hemen eşimede gösterdim oda çok beğendi çok güzel bilgiler var Allah sizden razı olsun

 3. rindiseyda diyor ki:

  8/9/2006 – slm amca
  Yazan: rindiseyda
  slm amca ; sizin ne kadar edepli , ahlaklı , dürüst , ve iyi niyetli bir insan oldugunuzu ben ve ailem gayet iyi biliyor.eminimki diger arkadaşlarda bunun farkındadırlar.sizin gibi ALLAH dostlarına rastlamak gerçekten zor.dün akşamki sohbetimizden anladıgım kadarıyla sizi çok üzen , sizi üzdügü içinde bizi çok üzen bir takım yanlış anlamalar olmuş.O kardeşim beni yanlış anlamasın ve kızmasın bu söyleyeceklerimden dolayı ; heralde kendisi sizi layıkiyle anlatması gereken insanlara anlatamamış.bu yüzden sizi çok üzmüş.nolur üzülmeyin amca biz sizin nasıl bir insan oldugunuzu çok iyi bilyoruz.siz ben ve ailem için çok kıymetlisiniz.hayatımızda tanıdıgımız ender insanlardan birisiniz.inş o kardeşimin aileside bunu anlar.tekrar söylüyorum amca siz çok kıymetlisiniz ve sizi çooook seviyoruz.üzülmeyin.buda bir imtahandır.bana bir takım imtahanlar yaşarken söylediklerinizi hatırlarsanız ne anlatmak istedigimi çok iyi anlarsınız.üzülmeyin amca bizi sizi tanıyor ve biliyoruz.RABBİME ne kadar minnettar oldugum anlatamam sizi tanıma fırsatını bize nasip ettigi için. slm ve dua ile…
  RİNDİSEYDA VE AİLESİ

 4. hilal17 diyor ki:

  8/9/2006 – Esselamu Aleyküm
  Yazan: hilal17
  merhaba amcacım
  inanın içinde bulundugunuzu duruma çok üzülüyorum. sizin gibi bir insanın üzülmesine dayanamıyorum. Rabbim iyi kullarının yardımcısıdır. inanıyorum ki sizin sıkıntınızda en kısa zamanda geçecek herşey yoluna girecek inşallah. siz benim gerçekten çok deger verdiğim, sevdiğim ve saydıgım bir insansınız. tutunabileceğim dallardan bir tanesisiniz… Allah razı olsun yardımlarınızı hiç bir zaman esirgemediniz. derdimle derdiniz gibi ilğilendiniz. şimdi sizin sıkıntınız benim de sıkıntımdır amcacım. ben sizden aileme şu ana kadar hiç bahsetmedim. en kısa zamada anlatmaya çalışırım amcacım. asla sizin üzüleceginiz bir şey yapmak istemem. bilmiyorum suçlu kim ama ailemle iletişimim çok fazla değildir. aramızdaki bağ çok güçlü değil. ama yinede herhangi kötü bir olaya sebebiyet vermemek için onlara sizi anlatmaya çalışacağım amcacım. kendinize çok iyi bakın ve kendinizi üzmeyin. Allah’a emenate olun. dualarımla ve yapabilecegim her türlü yardımla yanınızdayım inşallah.
  SELAM VE DUA İLE

 5. newsedat diyor ki:

  8/9/2006 – selâm
  Yazan: newsedat
  Ne mutlu bize ki bu kadar temiz ahlaklı bir insan bizlere anne baba sevgisinden söz ediyor. bunda yanlış anlayacak ne var? şeref duymamız gerekir. Fuad amcamız hepimize ana babanızın sözünden çıkmayın ne olur diye çırpınıp duruyor. Bize saygıyı sevgiyi anlatıyor. Aile içinde ana babaya kesinlikle asi olmamak gerektiğinden bahsediyor.
  Onun sayesinde annemin her şeyi merak edip sormasını yadırgamıyorum artık. Bir yere gidersem endişelenmesin diye nereye gittiğimi kendisine söylüyorum. Arada bir telefon edip merak etmemesini söylüyorum. Bunlar hep Fuad amcamızın güzel nasihatleri ile olmuş şeylerdir.
  Bütün annelerin babaların Fuad amcamıza çok çok teşekkür etmeleri gerekir. Yanlış anlayanlar varsa, kendisinden özür dileyip helallik almaları gerekir.
  Benim annem Fuad amcamıza hep namazlarında dua eder.
  Diğerlerinin de amcamızın kıymetini bilmeleri gerekir. En azından yanlış anlamasınlar.

 6. isimsiz:e. dost diyor ki:

  8/9/2006 – merhaba
  Yazan: isimsiz : e. dost

  “Aile” başlıklı yazınızı okudum, meğer ne şanslı evlatlar varmış sizin gibi babaları olduğu için, ne de şanslı babalar varmış hak bildiğini uygulayabildiği için…
  herkes sizin gibi olabilse … (üç nokta) çünkü sayılamayacak kadar çok ihsana erişirdi.
  Rabbim hakkımıza hayırlısını eylesin

 7. Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  9/9/2006 – selam…ESKI DOST…SANA İHTİYACIM VAR…
  Yazan: fuadyusufoglu
  SEVGİ’ lı Eskı dost…İnankı senın yorumunu beklıyordum…Şu an : inankı bu fakırın , senın ve de tüm yeğenlerımın i yorumlarına ihtiyacım vardır…Çünkü bu Garıbanı yanlış anlayanlar vardır …DUAM: Yarabbı: Sen her şeyı bilirsın…Yarabbi: Sen her şeye kadırsın…benı yanlış anlayan insanların kalbıne iyilik ihsan etkı bu günahkar kulunu doğru anlasınlar.Yarabbı onları islah evle ,,,Onların ailelerını de islah eyle…..AMİN…..
  Sana bir sorum olacak:? Lütfen sen benım hakkımda neler düşünüyorsun..? SENI YARADAN o Yüce rabbın için. diye söz istiyorum…Senın kalbımnde benım hakkımda ne geçıyorsa lütfen yaz…Velevkı hakaret dahı olsa…lütfen sende kanaatını belirt…
  Sevgiyle kal…

 8. EmineDantelOrgu diyor ki:

  9/9/2006 – Selam
  Yazan: EmineDantelOrgu
  Fuad bey msn ye not bırakmışsınız yazımı okuyun diye mutlaka 11 eylül akşamı sizlerle olacağım o gün aslında izinliyim ve kaplıcalara gitmeyi düşünüyordum çünkü ayaklarımda rahatsızlık var belkide devamlı masa başında oturmaktandır işlerin yoğunluğundan bu vakte kadar izne gidemedim zaten gitsemde 3 günlüğüne gideceğim izni az alabildim o gün gitmeyip sizlerle birlikte dua edeceğim Allahım inş. hepimizin dualarını ve sizlerin okumuş olduğu kuranları kabul eyler size hayırlı ,sağlıklı , huzurlu günler diliyorum. Ben sizi eşime ilk yorum yazdığınızda anlatmıştım ve okutmuştum benim ondan ayrım gizlim yoktur. sizinle görüşmemi istemeseydi söylerdi bana demek ki bir sorunumuz yok inş sizin o aile yazınızı da okuyacağım hayırlı günler size ve ailenize diliyorum

 9. lotuse diyor ki:

  9/9/2006 – merhaba,
  Yazan: lotuse
  fuat amca; ailem artık bir amcam olduğunu biliyor zaten)))
  yeğenliğe kabul ettiğiniz için sağolun tekrar;
  dualarınızı eksik etmeyin,
  iyi günler,saygılar..

 10. birlahza diyor ki:

  9/9/2006 – s.a.
  Yazan: birLahza
  Fuad amca,siz bahsedince okudum ”aile” başlıklı yazınızı büyük hayralıkla.
  Örnek bir aile yaşantınız var.Maşallah diyelim Rabbim huzurunuzu ve mutluluğunuzu daim etsin inşallah.
  Hayırla kalın…

 11. amazonik diyor ki:

  10/9/2006 – merhabalar
  Yazan: amozonik
  Allah vediğiniz bilgilerden razı olsun.Yalnız niçin böyle bir yazı yazdınız anlayamadım beni mazur görün de eşim de anlayamadı.
  Hergün tüm müslüman kardeşler için dua ediyorum.Bende evde okumaya çalışacağım.Ayrıca bugün İzmir’in kurtuluşu idi bu duaları özgürce edebildiğimede bugün bir dua ettim.Allah tüm insanlığın gönlünden vicdanı eksik etmesin.
  Eziyet gören tüm kardeşlerimizi zalimlerden korusun.
  saygılar.

 12. YildizTozu diyor ki:

  10/9/2006 – Değerli insan
  Yazan: YildizTozu
  yorum yazdığınız yazılı resmi eşim benim için yapmış ve eklemiş. Onun yüreğine sağlık.Sizden de Allah razı olsun.

 13. newsedat diyor ki:

  10/9/2006 – selâm
  Yazan: newsedat
  Ya Fuad Amca, hala mı üzgünsünüz? Siz Allahın rızasına muhalif hiç bir şey yapmadınız. Bırakın alınan alınsın kırılan kırılsın. Hakkın hatırı alidir, yani en yüksek hatır Hakkın hatırıdır. Onun hatırını kırmıyorsunuz ya, gersinin bir önemi yok. Hem o kadar çok kişinin gönlünü yaptınız, sevindirdiniz, arada bir kişi de çıksın kırılsın. Ne var bunda?
  Bakın böyle şeyleri kafanıza hiç takmayın.
  İnsanların hiç birini gücendirmemek imkansız. Peygamber efendimiz bile bir kere istemeden garip bir körü kırmıştı.
  Bakın bunları da düşünün. İnsanız, her şey bizim için.
  Yani siz böyle yaparsanız, her gün birkaç insanın kalbini kıran bu mücrim (yani ben) ne yapsın?
  Ha?
  Beni de düşünün.
  Her gün bilerek veya bilmeyerek bütün dostlarımı kırıyorum.
  Ne yapayım?
  Lütfen bırakın artık kendinizi üzmeyi.
  Bir de kırılmak var ki beni her gün insanlar beni kırıyor.
  Burası istanbul. stres ve karışıklık yeri.
  Siz orada halinize şükredin.
  Lütfen artık eskisi gibi devam edin.
  Başladığınız projelerinizin başında olun.

 14. igra diyor ki:

  10/9/2006 – Hayırlı günler fuad amca
  Yazan: igra
  Nasılsınız inşallah iyisinizdir .Sizi üzen şeylere bizde üzülürüz .Ama siz bizden daha iyi bilirsiniz hayat tecrübesi ayrıca maneviyatınızda mertebeniz var.Bilindiği gibi meyve veren ağaç taşlanır.İnşallah sizi üzen arkadaşta üzülüp helallik ister
  ALLAH’a emanet olun .Ailenize selamlar.

 15. anneleriniz diyor ki:

  10/9/2006 – merhaba sevgi değer dostum
  Yazan: annelerimiz
  bloğunda gezinirken bir rubaimi iktibas eylemiş ve güncende kullanmışsın .
  çok mutlu oldum ve bir farklı rubaimide sana armağan edeyim istedim sanırım sıkmadım değilmi.
  bu varıdatı sır yani benim itikaflarda yazdığım gönül varıdatları gönlümüzden taşanlar .inşallah dahasınıda zamanla paylaşırız.
  şiir ve yazılarımı daha çok gönülce dost ve nurul envar bloğunda görebilirsin.
  ne ise benden değilde birazda senden bahsedelim
  gördüğüm kadarla bir hayli gayretli ve ticaretin hazık ve gayur tüccarlarından olduğunuzu farkediyorum.
  rabbim bu yolun istikametinde sabit eylesin ve her tür ard niyetlilerin hışmından muhafaza eylesin.amiyn
  sevgi değer dostum niyet hayır akibet hayırya niyetlerinin gayretinde rabbim seni ve aileni her tür sıkıntının üzerinde kılsın ve bu alemin nihayetine selam ile gidenlerden olursun inşaallah.

 16. nurislam diyor ki:

  10/9/2006 – Selamun Aleykum
  Yazan: nurislam
  Selamlar fuad abi gönderdiğin msn adresini kaydettim msnini açtığında sana bir davet gelecek evet dersen beni kaydetmiş olacaksın sohbet edeceğiz inşallah böylece.Ben 22.cüzü okudum inşallah yarın duaya katılacağım.Diğer hafta okuyacağın cüz 21 demişsin hemen başladım okumaya Allah razı olsun hepinizden benim de katkım oluyorsa ne mutlu bana selam ve dua ile HOŞÇAKALIN…

 17. neslinursema1 diyor ki:

  11/9/2006 – sa
  Yazan: neslinursema1
  Amcacigim senin gibi temiz kalpli bir amcayi kirdilar ya helal olsun yani bizim insanlarimiz neden bu kadar on yargili onuda anlamiyorum bir turlu. Allaha emanet olun selam ve dua ile Kendini uzme ve kendine iyi bak.

 18. bayansanem diyor ki:

  12/9/2006 – s.a.
  Yazan: bayansanem
  hayırlı geceler fuat amca,ben 15.cüzü tamamlamıştım zaten,yarın başlamam için 16.cüzü yazmışsınız.şu an gördüm iyiki ugramışım buraya.yarın duada olucam inşallah.mahsuru yoksada bende sizi msn me eklemek isterim.allaha emanet olun.

 19. cerenimo74 diyor ki:

  12/9/2006 – slm
  Yazan: cerenimo74
  bende fuad amca diyim size herkes gibi kabul ederseniz. ben dediğim gibi sizi ablam ve abimden sıksık duyuyordum. ne kadar güzel bir insan olduğunuzu anlatıp duruyorlar. eminim sizi tanımadıkları için bir anda verilmiş bir karardır. sizi tanıdıklarında hatalarından döneceklerdir.

  bu arada ben sizi arkadaş listeme ekledim sizde gayet tabii ekleyebilirsiniz. hatimin sevabına benide kattığınız için çok sağolun. 3. cüzü okuyacağım allah izin verirse.

  dua ve sağlıcakla kalın. allaha emanet olun.

 20. cerenimo74 diyor ki:

  12/9/2006 – galiba yanlış anlaşıldım.
  Yazan: cerenimo74
  eğer öyleyse çok üzüldüm. sizin iyi biri olduğunuzu düşünerek değil, bahsettiğiniz arkadaşın ailesi için yanlış tanıdıklarını anlatmak istemiştim.
  sağlıcakla kalın

 21. bedir_16 Ehlibeşt sevenler diyor ki:

  14/9/2006 – tanışmak
  Yazan: bedir__16 Ehlibeşt sevenler
  merhaba değerli kardeşim gerçekten sayfanız çok güzel ve çok güzel yazılarla donatılmış sizde çok istifade etmek için sizinle tanışmak istedim bende antolojide bir grup kurdum ehli beyt sevenler grubu ben şahsım hz hüseyin soyundan gelmişim seceremeiz sabittir yani ben seyitim Hz Muhammedin (s.A.V) torunuyum elhmdulillah benim sizden isteğim bu gruba daha iyi hizmet edebilmem için sizinde yardımlarınızı bekliyorum konuşmalarınız çok etkileyici ayrıca 17 eylülde benimde bir hatim duası olacak bizim grubta bana hatim duasını hazırlarsanız konuşma metniyle birlikte çok sevinirim ben bu konuda biraz acemiyim Allah yar ve yardımcınız olsun

 22. fuadyusufoglu diyor ki:

  14/9/2006 – selam….
  Yazan: fuadyusufoglu
  ehli beyt kardeşime caveb…kardeşim …senın bloguna doğru dürüst giremedim…yanı başaramadım…şayet buralara tekrar gelirsen bu bizim hatim duasını kopyalayabilirsin…yanı serbestsın…keşke iyi şeylere vesile olabilirsek bahtiyar oluruz…
  sevgiyle kalın…

 23. isimsizgül diyor ki:

  13/7/2007 – Duacıyız
  Yazan: isimsizgül
  Sevgili Fuat amcam..Siz boş verin böyle şeylere üzülmeyi..Sayfanızı hakkıyla okuyan,sizin hakkınızda iyi şeyler düşünür .Ailenize çokça selam.Ben ablama ve eşime sizden bahsettim,onlarda sizden duacı..Hayırlı akşamlar.

 24. newsedat diyor ki:

  7/9/2006 – selâm
  Yazan: newsedat
  Sevgili Fuad amca, Berat Geceniz mübarek olsun. ellerinizden öperim. Bu mücrime de dua etmeyi unutmayın.

 25. prewar diyor ki:

  7/9/2006 – selam
  Yazan: prewar
  nasılsın fuad amca?maşllh yine yeni bi proje izindesiniz:)kandiliniz mübarek olsun,inş.berat kandili beratımız olur,sizler de beni unutmayınız,sevgiler

 26. yunuskara41 diyor ki:

  7/9/2006 – kandil..
  Yazan: yunusakar41
  regaip kandiliniz mübarek olsun islam alemine hayırlara vesile olmasını canab ı Allahtan niyaz ederim

 27. bayansanem diyor ki:

  7/9/2006 – hayırlı kandiller
  Yazan: bayansanem
  Bu gece
  kulun yalvarış ve yakarışlarını
  Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından,
  merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut,
  huzur ve müjde gecesidir.
  Kandiliniz hayırlı olsun.ellerinizden öpüyorum fuat amca

 28. yalinayakbasikabak diyor ki:

  7/9/2006 – kutlu olsun
  Yazan: yalinayakbasikabak
  ve de kandil mum lamba
  her ne ışığımız var ise
  çevremize de sunmak
  dileği ile inş.
  selam sevgi…

 29. sadiyka diyor ki:

  7/9/2006 – hayırlı kandiller
  Yazan: sadiyka
  Nur akar susamış gönullere, kalpler muhatac bu özel gecelere Yaradandan hediyedir bu bizlere. daha nice kandillere. SELAM VE DUA İLE..cuzler okundu amca Allah kabul buyursun inş.

 30. adayolu diyor ki:

  8/9/2006 – Haklısınız
  Yazan: adayolu
  Vefasız yeğene sitem etmekte haklısınız.Özürlerimi kabul buyurun.
  Mübarek Beraat gecenizin hayırlarla dopdolu geçmesi ve yeni hayırlara kapı açması dileğiyle kutluyorum.Allah sizden razı olsun.Hakkınızı helal edin.

 31. sengidince diyor ki:

  8/9/2006 – hayırlı geceler
  Yazan: sengidince

  kandiliniz mubarek olsun
  gece vardiyasındayım :))
  dolaşıyorum dostaları dua dilenmek için
  ben zavallı günahkar fakir dualarınızı bekler hocam
  saygılarımla
  ess…

 32. neslinursema3 diyor ki:

  8/9/2006 – sa
  Yazan: neslinursema3
  Amcacigim bu duayida insallah okuycam daha sonra kac tane okudugumu bildiririm Allaha emanet ol

 33. neredeyim diyor ki:

  8/9/2006 – slm fuad amca
  Yazan: neredeyim
  merhaba fuad amava ben geldim ama haberin var mı artık prenses yok :((moralim o yüzden bozuk…umarım siz de iyisinizdri..iyi günler

 34. neslinursema1 diyor ki:

  8/9/2006 – sa
  Yazan: neslinursema1
  hayirli cumalar amcacim umarim iyisindir Allaha emanet ol

 35. firdevs diyor ki:

  8/9/2006 – YORUM YOK
  Yazan: firdevs
  sitenizi herzaman okuyorum.ve çokta begeniyorum
  okumaktan gerçekten zevk alıyorum.çümkü içinde okdar güzel şeyler varki.
  okumak tek yetmiyo tabiiki anlamakta gerekiyo.
  allah yar ve yardımcınız olsun inşaallah.
  selametle kalın.
  firdevs_şanlıurfa

 36. neslinursema1 diyor ki:

  6/9/2006 – sa
  Yazan: neslinursema1
  Amin…! Sevgili amcacigim, cok guzel bir yazi paylastigin icin Allah razi olsun. Bahsettiginiz kisinin sitesini arastiriyorum bulunca haber vericem. Allaha emanet olun.

 37. neslinursema1 diyor ki:

  6/9/2006 – :)
  Yazan: neslinursema1
  incirlerde cok guzel gorunuyor masallah

 38. igra diyor ki:

  6/9/2006 – Selamün aleyküm
  Yazan: igra
  ALLAH razı olsun yazılar mükemmel ALLAH’a emanet olun.Dualarda unutulmamak dileğiyle.Bende 1cüz almak istiyorum.

 39. nurislam diyor ki:

  6/9/2006 – Selamun Aleyküm
  Yazan: nurislam
  Merhaba kıymetli kardeşim Kuran hatminize ben nasıl iştirak edebilirim bana da bilgi verirseniz sevinirim siteme bir yorum ayzarak haber verirseniz çok sevinirim katkıda bulunmak da isterdim ama galiba geç kalmışım paylaşılmış cüzler siz yine de beni bilgilendiren bu sevaptan faydalanmama vesile olursanız çok sevinirim selam vu dua ile..

  Yarın ki Berat Kandilinizi şimdiden tebrik ederim hayırlara vesile olsun inşallah…

 40. prewar diyor ki:

  6/9/2006 – mrb
  Yazan: prewar
  Aminn fuad amca:)ağzına sağlık yine…bunun filmi de vardı di mi?okuyunca hatırladım,gözlerimde canlandı o anlar…böyle sahur vakitlerinde güzel dini filmler konur ya,galiba o günlerden birinde izlemiştim:)teşekkürler bizlerle böyle güzel şeyleri paylaştığınız için
  kendinize iyi bakın fuad amca,sevgiyle kalın

 41. newsedat diyor ki:

  6/9/2006 – esselâm
  Yazan: newsedat
  Fuad amca bu ibretli yazılarınızın her biri insana başka bir manevi şifa veriyor. Allah razı olsun.
  slayt olayına gelince, onu dün gördüm. hemen kendim için hazırladım baktım gehena olmadı. sizinkilere de birisini o şekilde yapacaktım. Hatta bir değişiklik daha yapmak istiyorum. Sizin bloğu açınca birkaç yazı yukardan aşağıya doğru yer kaplıyor. Onları bir taneye ayarlasam daha iyi olur, hem altına başka bir slayt daha koyabilirim. Ne dersiniz?

 42. nurislam diyor ki:

  6/9/2006 – Selamun aleyküm
  Yazan: nurislam
  Abi teşekkür ederim beni de aranıza aldığınız için nasıl niyet edeceğiz ve nasıl katıalcağız tam anlayamadım ben 22. cüzü okuycam yanımda bi arkdaşım var ortak okuruz belki ama niyeti nasıl yapacaz ve hatim duasına nasıl iştirak edecez benim msn adresim sento63@hotmail.com isterseniz msn de de konuşabiliriz daha önce hiç yapmadım da böyle şeyler acemiyim biraz yardımcı olursanız sevinirim HOŞÇAKALIN

 43. newsedat diyor ki:

  6/9/2006 – selâmet
  Yazan: newsedat
  Yandaki slaytlardan üsttekini değiştirdim. Bir de yeni olan 15 resim alabilen vardı, ondan da yapıp en alta koydum. Küçültülemediği için yan tarafa sığmaz. Ya en altta ya da en üstte olması gerekiyor. En alt daha uygun diye düşündüm.

 44. newsedat diyor ki:

  7/9/2006 – ..
  Yazan: newsedat
  hatim için cüz tablosunu hallettim. istediğiniz gibi yeni yazı ekleyin, o tablo orada sabit kalır. değişmez.
  Sonraki hatim için gereken değişiklikleri bana bildirirseniz onu da hallederim. Fil suresi ile ilgili yazıyı yazdınızsa onu gönderin sağ üst köşeye yerleştiririm. ya da isterseniz onu yeni bir proje olarak yazıp ekleyin. bence daha iyi olur. siz daha iyi bilirsiniz tabi.

 45. neslinursema1 diyor ki:

  7/9/2006 – sa
  Yazan: neslinursema1
  GUL DALINDA GUZEL DIKENSE GULLE GUZEL, TOPRAK YESILLE GOK MAVIYLE GUZEL, GOZLER MANAYLA ELLER DUAYLA GUZEL.BU MUBAREK GECEDE DUALARINIZIN KABUL VE MAKBUL OLMASI DILEKLERIMLE CUMLENIZIN BERAAT KANDILINIZI KUTLAR SIZE VE SEVDIKLERINIZE HAYIRLARA VESILE OLMASINI DILERIM.Allaha emanet olun amcacigim

 46. NurulEnvar diyor ki:

  7/9/2006 – berat kandilinizi kutlarken buruk akşam sularında
  Yazan: NurulEnvar
  esselamu aleyküm verahmetullahi veberekatuh.
  pek muhterem saygıdeğer doslarıma
  ice ve nazik kandil kutlaması münasebetiyle unutmayıp tevhidinize kabul eylediğiniz bu ahiret kardeşinizden her birinize ayrı ayrı beyanımdırki…
  rabbi rahimimiz bu alemin kader seneryosunun bir yıllık figuranlığnda bizleri ashabı yeminden kılsın.
  ve her birinize sıhat,afiyet,muhabbet,haz ve şevkle kulluk şanına erdirsin .
  bu gayretle tüm doslarımın berat kandilini kutluyorum.

  cafer tayyar kendir sakarya

 47. igra diyor ki:

  7/9/2006 – Selamun aleyküm
  Yazan: igra
  Berat kandiliniz mubarek olsun.RABBİM dualarımızı kabul etsin.dualarda unutulmamak üzere ALLAH’A emanet olun..RABBİM tüm müslümanları afetlerden ,zulümden korusun.Tüm ölmüş şehitlerimize ve zulmde ölen müslümanlara ALLAH rahmet eylesin.Zulüm için çaba gösterenleri ALLAH kahrı perişan etsin.emeklerini boşa çıkarsın ne düşünüyorlarsa RABBİM onlara çevirsin yada kalplerini yumuşaltsın ki zulm artık bitsin.RABBİM kimsenin ahını kimsede bırakmaz .

 48. zahara diyor ki:

  7/9/2006 – kandiliniz mübarek olsun :)
  Yazan: zahara
  “Allahım, şayet ismimi saîdler defterine yazdıysan, orada sabit kıl. Şayet ismimi şakiler defterine yazdıysan oradan sil. Çünkü Sen buyurdun ki, ‘Allah dilediğini
  siler yok eder, dilediğini de sabit bırakır, Levh-i Mahfuz Onun katındadır.”12
  Bu idrak ve şuur içinde ihya edeceğimiz Berat Gecesinin hepimiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz edelim.

 49. sevgidamlalari diyor ki:

  7/9/2006 – S.A
  Yazan: sevgidamlalari
  Nasılsınız?değerli amcacım…
  Kandiliniz mübarek olsun..Bu gece Beraatini sağ elinden alanlardan olmanızı dilerim..Sevgilerimle dualar eder dualarınızı bekklerim..Allah’a emanet olun..

 50. birdirbir diyor ki:

  7/9/2006 – Her vaktiniz hayr olsun.
  Yazan: birdirbir
  Mübarek Berat kandilinizi tebrik ederim.

  En kalbi muhabbetlerimi arzederim. Arz-ı Hürmet Ederim, Efendim.

 51. nurislam diyor ki:

  7/9/2006 – Selam ve Dua ile
  Yazan: nurislam
  Beraat Kandilinizi tebrik eder size ve tüm islam alemine hayırlara vesile olmasını dilerim dualarınız da bizi unutmayın.
  Abi msn adresimi vermiştim kaydetmenizi bekliyorum sizinle tanışmayı ve sohbet etmeyi çok isterim inşallah hoşçakalın…(sento63@hotmail.com)

 52. neredeyim diyor ki:

  7/9/2006 – slm fuad amca…
  Yazan: neredeyim
  merhaba fuad amca ben geldimmm…uamrım bugün iyisinizdir…

  !!Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.”

  iyi günler fuad amca…

 53. ilkayoguzhan diyor ki:

  7/9/2006 – ..
  Yazan: ilkayoguzhan
  çok güzel bir kıssa.
  beraat gecenizin hayırlara vesile olmasını ve duaları kabul olan kullardan olmanızı dilerim..

 54. lotuse diyor ki:

  7/9/2006 – merhaba,
  Yazan: lotuse
  nasılsınız fuat amca;
  berat kandiliniz kutlu,
  dualarınız kabul olsun,
  iyi günler,saygılar..

 55. mevsimmsiz diyor ki:

  7/9/2006 – Kandiliniz Mübarek Olsun
  Yazan: mevsimmsizz
  Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun.
  Bu gece beraat gecesi. Dua edelim.. Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız affolsun. İyi kandiller.

 56. candedim diyor ki:

  7/9/2006 – KANİLİNİZ MÜBAREK OLSUN…
  Yazan: candedim
  Rabbimiz! Kalblerimizi Sana karşı haşyet ve reca
  duygusuyla doldur ve Senin kapından başka kapılara karşı
  içimizde bir temayül ve ümit duygusu bırakma.
  Biz kullarını Sana tevekkül ve iltica hisleriyle rızıklandır!
  Bizi, kadın-erkek bütün kardeşlerimizi ihlasa ermiş ve
  erdirilmiş kullarını koruduğun gibi sıyanet buyur,
  ey sayılamayacak kadar nimetlerin, en güzel isimlerin ve
  en ulvî sıfatların sahibi Yüce Rab!

 57. gulten diyor ki:

  7/9/2006 – KANDİLİNİZ MUBAREK OLSUN
  Yazan: gulten
  Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın,
  yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız
  kabul olsun.
  Kandiliniz mübarek olsun..

  dualarınızda bizlerıde unutmayın

 58. hulos diyor ki:

  8/5/2008 – SELAMLAR FUAD AMCACIM
  Yazan: hulos
  CANIM AMCAM BENİM SAOLASIN O GÜZEL SÖZLERİN İÇİN İÇİME AKTI.BU YAZI İSE BURNUMUN DİREĞİNİ SIZLATTI İNAN İNŞALLAH KULLUK BİLİNCİNE VARIP ALLAH AŞKIYLA YANANLARDAN OLURUZ ELLERİNDEN ÖPÜYORUM AMCACIM SAYGILAR SEVGİLER DULARIMLA …….

 59. Bahargüneşi diyor ki:

  Selamün aleyküm Fuad amca’cığım
  Evvela saygı ve hürmetlerimi sunar daha sonra ise sizzden bana hakkınızı helal etmenizi diliyorum.
  Evet mahçubum hemde çookkk siz kıymetli büyüğüm her daim ziyarette bulunup selam ve dualarınızla bizleri onure etme büyüklüğünü esirgemezken bendeniz küçüğünüz izninizle kızınız olarak üzerime düşen vazifeyi yerine getiremedim bağışlayın ve hakkınızı helal ediniz.
  Tıpkı sizinde ifade ettiğiniz gibi aradaki hukuk ve münasebetimizin vermiş olduğu baba ile evladın muhabbetinden istifade edip çok geçerli sayılabilecek sağlık sorunlarından ötürü sizleri ziyaret edemediğimi belirtmek istiyorum.
  Halen bu sorunlar devam etmekle birlikte Cenab-ı Mevlama Hamd-ü senalar olsun diyor ve Rabbim bağışlarsa büyük oğlumu bu çarşamba İst. cerrahi müdahele için götüreceğim,Mevlam cümlesinin hastası ile birlikte benim yavrumada şifalar ihsan etsin inşaALLAH.
  Yoksa sizle olan hukukumuzu unutmak ne mümkün,yıllar evvel kaybetmiş olduğum babamın yerine baba deyip manevi güç aldığım siz saygıdeğer büyüğümü her daim dualarıma dahil etmekteyim müsterih olunuz.
  Doğan ailesinin diğer tüm saygıdeğer fertlerine hürmet ve selamlarımı sunar sizleri Allah c.c. emanet etmek istiyorum…
  “Dün gitti,bugün de geçip gitmekte
  Yarın gelmedi,gelmeyecek belkide
  Rabbim tüm günlerin kadrini bilenlerden eylesin hepimizi Amiiinn ”
  (Bak yine o kadar uzun bir yazı olduki okumakla bitmez epey vaktinizi aldım hakkınızı helal ediniz babacığım,selam ve dua ile)
  İzninizle ve sizin deyiminizle biçare dua dilencisi kızınız……

 60. Bahargüneşi diyor ki:

  Yüce Rabbimin Rahmeti,Şefkati,Merhameti ve bereketi sizin ve tüm sevdiklerinizin üzerine çarşaf çarşaf ummanlar gibi örtülsün inşaALLAH babacığım (izninizle inşaALLAH)
  İnanın söze nereden ve nasıl başlayacağımı bilemedim,aslına bakarsanız şu sözleri dahi yazarken ben bende değilim çünkü bırakmış olduğunuz o kadar duygu ve minnet yükü ağır bir mesaj kiii ben altında çook ama çookk ezildim bu nedenle gözümden akmakta olan yaşlara engel olamıyorum,Rabbim sana binlerce şükürler olsun bana bu kadar güzel,kıymetli ve kadir şinas insanların dost ve kardeşliğini bana nasib ettin,ELHAMDÜLİLLAH…
  Müsade ne demek lütfedipde tüm kardeşlerim dualarına bizide iliştirirlerse benim için bundan fevkalade bir mutluluk olabilirmi..
  Evet evladım yaşı ve ruh yapısı itibari ile epey korkuyor,tabiii ne kadar belli etmesekde bizde korkuyoruz.Evet dediğiniz gibi imtihandayız Rabbim yeter ki kaldırabileceğimizden ağırını yüklemesin inşaALLAH.
  Cenab-ı Mevlam izin verir ise bir aksilik çıkmadığı takdirde ,Çarşamba sabahı saat 11.00′ da ameliyata alınacak,Mevlam cümle şifa bekleyen kulları ile birlikte benim yavrumada şifasını ihsan edecek inanıyorum,hep ona inanıp ona sığındım dilendim,yine beni boş çevirmeyecek inşaALLAH.
  Tekrar teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum ,selam ve dua ile
  ALLAH C.C. YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.

 61. Eminedantelorgu diyor ki:

  S.a.
  Nasılsınız bizler dünya işleriyle meşgulüz. Malumunuzdur Antalya da çıkan o büyük orman yangını bizim burda çıktı Yangının bıraktığı ormanları temizlemeye saglamlarını ayırmaya ve bunların yazışmaları için uğraşıyoruz.
  Bizler bürolardayız ama bu sıcakta arkadaşlarımız çalışıyor Allah c.c. kolaylık versin onlara.
  Biz bu işlerle uğraşırken sizi ziyaret edemedim. Kususra bakmayın. Bizleri unutmayın ve dualarınızdan eksik etmeyin. Ben sizi unutmuyorum umarım yüce Rabbim kabul eder.

 62. İbrahim-i Havas (Radiayallah-u anh); | Fuad Yusufoğlu diyor ki:

  [...] <<< İbrahim Havvas hazretlerinin diğer bir yazısı>>> [...]

Yorum Yapın