Fatima-tüz Zehra (Radiyallah-u anha)- 7

22 Temmuz 2009 Çarşamba

Mescidi Nebevvi (Sallallahu aleyhi ve sellem)

Fatima-tüz Zehra (Radiyallah-u anha)- 7

Cebrail Aleyhis Selam Hak Teâlâ’nın huzuruna varıp, tekrar geri döndü. Elinde bohça ile ÖRTÜLMÜŞ BİR ALTIN SİNİ ve yanında bin Kerubiyun meleği geldi.

Hemen akabinde tâzim için bin Kerubiyun meleği ile bohça ile örtülü ALTIN TEPSİ ile İsrafil aleyhis Selam geldi.

O’nun da arkasında aynı şekilde Azrail Aleyhis Selam geldi. Sinileri Serveri âlem (Sallallahu aleyhi ve sellem) in huzuruna koydular.

Resul-i Ekrem (Sallallahu aleyhi ve Sellem) bunları gördü;

-“Ey kardeşim Cebrail! Hak Teâlâ’nın emri nedir, bu siniler nedir?” diye sordu.

Cebrail Aleyhis Selam;

-“Ya Resulallah (s.a.v.) Hak Teâlâ sana selam etti. (-“Ben Habibimin kızı Fatimayı, Ali’ye verdim. Arş-ı A’zamda nikah ettim. Habibim de Eshab-i arasında nikah etsin. Sinilerin birinde, Cennet elbiseleri vardır. Fatima’ya giydirsin. Diğer sinileri, Cennet yemekleri vardır. Onlar ile de eshabına ziyafet versin.”) Buyurduğunu haber verdi.”

Resulullah (Sallallahu aleyhi ve sellem) bu müjdeyi işitince yine ŞÜKÜR SECDESİ etti.;

-“Ey kardeşim Cebrail! Nikahın nasıl yapıldığını merak ediyorum. Bana aynen anlat.” Buyurdu.

Cebrail Aleyhis Selam anlatmaya başladı;

-“Hak Teâlâ emir buyurdu. Cennet kapıları açıldı, çeşitli zinetlerle süslendi. Cehennem kapıları kapandı. Yedi kat yerde ve gökte olan bütün melekler, Arşı A’zamın gölgesinde, Tubâ ağacının gölgesinde toplandılar. Bunlar olduktan sonra, Hak Teâlâ yine emir buyurdu. Analtılamıyan güzellikte esen tatlı bir rüzgarın, Cennet ağaçlarının yapraklarını bir birine dokundurarak çıkardığı ses, dinliyenlerin aklını durdurdu. Cennet kuşları da nağmeye başladılar. Bunlardan sonra Hak Teâlâ’nın Cemalini arz buyurdu;”

Bana;

-“Ya Cebrail! Sen Arslanım Ali’nin vekili ol. Ben de Fatima’nın vekili olayım. Ey Melekler! Siz de şahid olun. Fatima’yı Ali’ye zevceliğe verdim. Ya Cebrail sen de vekaletin hasebiyle kabul et.” Buyurdu.

-“Orada nikah oldu. Ya Resulallah! (s.a.v.) Sana da eshabını toplayıp nikah yapman emir buyuruldu.” Dedi.

Resulullah (Sallallahu aleyhi ve sellem) bunu duyunca bir daha ŞÜKÜR SECDESİ etti. Eshab-i Kiram’ın toplanmasını emir buyurdu.

Cebrail Aleyhis Selam’a;

Devam edecek…

İslam âlimleri ansiklopedisi

Allah-u Teâlâ hazretleri (c.c.) Bizleri ve sizleri Fatima-tüz Zehra (Radiyallah-u anha) nun şefaatına nail eylesin. O’nun yüzü suyu hürmetine günahlarımızı afv eylesin. Amin

Fuad Yusufoğlu

Yorum Yapın