Molla Câmi (Radiyallah-u anhu) – 16

17 Temmuz 2012 Salı

Zeynelâbidin Cami-i nin külliyatının restore edilme halı

Molla Câmi (Radiyallah-u anhu) – 16

İbrahim Temi (r.a.) bana şöyle anlattı;

-“Birgün Kâ’be-i muazzamanın yanında oturuyordum. Cenâb-i Hakkı zikr ile meşgüldüm. Yanıma bir kimse geldi. Selam verdi ve sağ tarafıma oturdu. Şimdiye kadar onun gibi heybetli, elbiseleri bembeyaz ve kokusu güzel olan hiçbir kimse görmedim.”

Dedim ki;

-“Ey Allah-ü teâlâ’nın kulu! Kimsiniz?”

Bana;

-“Sana selam vermek ve seninle cenab-ı Hakkın muhabeti hakkında konuşmak üzere geldim. Yanım da bir hediyem var. İster misin onu sana vereyim?” dedi.

Ben de;

-“O hediye nedir?” diye sordum.

Bana;

-“Bu müsebbiât’tır ki, hergün güneş doğmadan ve batmadan evvelo okumalısın. Onlar; Fatiha, Ayet-el-kürsi, kafirun, İhlas, Falak ve Nas sureleridir.”

Arkasından da;

-“Sübhanallahi velhamdülillahi vela ilâhe illellahu vallahü ekber. Allahümme salli ve selim alâ Muhammedin ve alâ âlihi ve eshâbihi ve alâ sair-il-enbiyai vel-mürselin. Allahümmağfir li ve li-valideyye ve-li-cemi’il mü’minine vel-mü’minat vel-müslimine vel-müslimat el-ahyai minhüm vel-emvati bi-rahmetike yâ erhamerrahimin, Allahümme-f’al bi ve bihim, âcilen ve âcilen fid-dünya ved-din vel-ahireti, mâ ente lehü ehlün velâ tef’al binâ ve bihim yâ Mevlânâ mâ nahnü lehü ehlün inneke Ğafurun Halim, Cevâdün Kerim, Raufün Rahim.

Bunların her birini “yedi defa” okumalısın”

Ona Sordum;,

-“Bu hediyeyi sana kim verdi?” O da;

-“Muhammed Aleyhis selam verdi.” Dedi.

Ben tekrar;

-“Bunun sevabından ve faziletinden bana haber ver.” Dedim.

Dedi ki;

-“Sen Muhammed Aleyhisselam ile görüştüğün zaman O sana haber verir!”

Devam edecek…

İslam âlimleri ansiklopedisi

Allah-u Teâlâ hazretleri bizleri ve sizleri büyük âlim ve veli olan Molla CÂmi (Radiyallah-u anhu) yüzü suyu hürmetine günahlarımızı aff eylesin. Amin.

Fuad Yusufoğlu

“Molla Câmi (Radiyallah-u anhu) – 16” için 1 Yorum

  1. Molla Câmi (Radiyallah-u anhu) – 15 « بسم الله الرحمن الرحيم diyor ki:

    [...] Katılanlar İçinGafletMakbul dua’lar – 30 « Molla Câmi (Radiyallah-u anhu) – 14 Molla Câmi (Radiyallah-u anhu) – 16 [...]

Yorum Yapın